Университети в Германия и в други държави с немски език 5

  • 47 425
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 410
Както каза малката - поредната немска такса #2gunfire

# 721
  • Мнения: 1 064
Значи, за да няма излишно нервиране, просто броим, че месечният разход за жилището е наема+нета+тв. Нещо друго ще изкарат ли от ръкава, примерно някоя такса още или сметка за ток? Впочем, нашите още не са си дръпнали наема, нито пишат, в пълна чуденка съм.

# 722
  • Мнения: 43
Здравейте,
моето дете също ще има изпит за ДСД на 02.12. Има ли някаква информация в другите градове за темата на СК?

# 723
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Здравейте,
моето дете също ще има изпит за ДСД на 02.12. Има ли някаква информация в другите градове за темата на СК?

Няма как да има, темата ще се разбере на 2.12. Дъщеря ми ще се явява на устен на 16.12.

# 724
  • Мнения: 3 410
Нашата мома и цялата им група де научиха темата предната вечер преди изпита , не знам дали беше налучкване или тъй си изтичат темите ooooh!
Тях ги порязаха на устния, големи гадове, много деца имаха С1 на всички писмени задачи и Б2 на устен, особено тези с по-съвременни теми свързани с хакерство, компютри, авторски права, абе даскалите във Варна са замрели нейде в края на 80-те

# 725
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Нашата мома и цялата им група де научиха темата предната вечер преди изпита , не знам дали беше налучкване или тъй си изтичат темите ooooh!
Тях ги порязаха на устния, големи гадове, много деца имаха С1 на всички писмени задачи и Б2 на устен, особено тези с по-съвременни теми свързани с хакерство, компютри, авторски права, абе даскалите във Варна са замрели нейде в края на 80-те

Моля, моля. Сигурна съм, че Б2 е давано по настояване на изпитващия от немска страна. Учителите от Първа са се опитвали да му въздействат, но безуспешно. Поне такива са моите впечатления от разговори с миналогодишни 12-токласници.
Единственото ми притеснение е за устния изпит, и то не как ще се представи щерката, а дали нейното мнение ще се понрави на немеца. Темата й е доста особена.

# 726
  • Мнения: 3 410
Моите наблюдения са че учителите изобщо не се развиват Ясмина, карат си старите теми още от време оно, хич и не е виновен само немеца, участващите учители изпбщо, ама изобщо не задават помощни въпроси на децата които те всъщност познават много по-добре от немеца Simple Smile Ама и как да ги задават като са супер некомпетентни по по-съвременните теми  #2gunfire

# 727
  • Мнения: 158
Привет момичета!
Извинявам се, че сменям темата, но моето момче, все още няма постоянно жилище. До 31,01,2016г. е на общежитие и после , посред зима и точно преди сесия, остава на улицата. Говори с кого ли не, писа до къде ли не и от всякъде отговора е отрицателен. Страхувам се, че след толкова откази започна да се отчайва , а вече му е  необходимо да е спокоен, за да учи пълноценно.

Моля, майките  с деца в Берлин, ако случайно чуете за място, което ще се освободи информирайте ме, защото дните текат бързо, а липсата на жилище е сериозен проблем.
Предварително благодаря!

# 728
  • София
  • Мнения: 96
Аз вече за четвърти път публикувам този адрес на агенция, даваща стаи на принципа на общежитията
https://www.easy-living4u.de/

дъщеря ми живя от септември до март в тяхна стая и си беше чудесна възможност да изчака да и излезе реда за общежитие. това са обзаведени апартаменти, по спомен си имаше даже завивки и възглавници.
прати линка на момчето си, да види къде им е офиса - някъде до потсдамер плац и да се яви там лично с документ че е студент и да настоява за стая.
успех

# 729
  • Мнения: 158
Благодаря! За Частни общежития ли става въпрос?

# 730
  • Мнения: 8 837
  Мога да кажа за нашата госпожа,че много помага на децата за темите.готвят ги от миналата година,все им дава съвети,хвърчат имейли непрекъснато.Дори в момента щерката работи по един плакат,уточняват цвят,шрифт,картинки.

# 731
  • Мнения: 43
В много градове темите изтичат предварително (най-често предната вечер), такъв е бил случаят миналата година Simple Smile

# 732
  • София
  • Мнения: 18 075
 И в София е било според разкази на миналогодишни дванадесетокласници така, както казва Ясмина. Занижаването винаги е било от страна на немците.  Но пък не мисля, че става дума за умишлено орязване, просто мерят с друг аршин. И поне в София немците са винаги председатели на изпитните комисии, докато бг учителите са само членове, така че е нормално последната дума да си е баш тяхна. Но има и един детайл, който не е маловажен. Немците в НЕГ са учители, които през годините са предавали на тези деца. Тоест редом с бг колегите си имат реален поглед над знания, умения на детето, ниво.. И това няма как да не окаже влияние в преценката им редом с  моментното представяне.

Последна редакция: вт, 24 ное 2015, 13:12 от пенсионирана русалка

# 733
  • Мнения: 25
Здравейте, на всички познати, и непознати мами по никнейм.
Чета ви с удоволствие от близо година и се радвам, че днес, и аз пиша.
Баткото е в първа немска гимназия в София.
Пожелавам успех на всички деца с предстоящите изпити.
Той учи доста. Разрешила съм да не ходи редовно на училище, но искам да знам, и аз взимам бележка от педито. На 2.12, ако не бъркам е изпита. Практиката е да не се пишат отсъствия последната седмица преди изпита.
Успех и на първокурсниците, скоро ще си дойдат за празниците, и да ги прегърнете от мен.
Мен ме притеснява аз как ще свикна, като замине детето, жив и здрав да е.
Ще трябва, няма как. Поздрави и здраве ви желая. Ваня

# 734
  • Мнения: 478
Успех на дсички деца , на които им предстои ДСД,
ние имахме изпит ДАФ миналата седмица, остава да чакаме резултати....

Общи условия

Активация на акаунт