За и против БОЗАТА

  • 2 209
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 485
Ей, това за бозата явно е голям мит или поне за съвременната боза ,която няма нищо общо с истинската едно време.Аз си спомням за бозата на моя дядо той беше  сладкар,ех каква боза правеше.Ама тя не се прави с пшенично брашно вода и подсладител, ако не се лъжа с ечемик или ръж,трябва да питам баба ми-да е жива  и здрава, тя още си спомня едновремешния дюкян   преди национализацията. Та едно време като дете съм пила от оная истинската боза, тя се правеше в един специален казан, където да ферментира.Та толкова за вкусовите качества на бозата...
Аз не напълнях много по време на бременността-13кг.Остлабнала бях 8кг,още на 8-мия ден,но от тогава не съм мръднала.Храня се нормално и пия течности  и най- вече вода и  имам достатъчно кърма. Надявам се постепенно да сваля  и останалите 5 кила.

# 16
  • Мнения: 2 807
Цитат на: bobi
Здравейте мами!
Вече 6ти мес. след раждането ,реших да се включа и аз .
Редовно посещавам форума , но само  като читател.
тА ето и моя проблем,познат на много майки- не мога да отслабна! Embarassed
Веднага след  раждането започнах пия БОЗА и да ям овесени ядко,последните ги спрях ,защото започнах га наддавам главоломно.Продължих с бозата и в момента пия по 3 (три ) л. на ден.Може би  е внушение ,но като я намаля и кърмата ми намалява също, а ия и други течности.
Мисля си ,че сега ако не отслабна после ще ми е по-трудно,но има и обратна страна-с диетите по време на кърмене.
Моля ви пишете дали бозата е толкова свързана с кърмата и ако я спра ,какъв е начинът да имам достатъчно кърма,при мен номерът само с течности явно не минава.


тя бозата би трябвало да е главно от пшеница, но май и доста брашно слагат вместо пшеницата... Изводите за теб...
А не искаш ли да пиеш бирена мая (таблетки) вместо боза??!
Аз лично не съм пила, но когато кърмих, не посещавах този форум, за съжаление, и не знаех.
 Питай мамите, които са приемали бирена мая, дали е имало ефект.

Общи условия

Активация на акаунт