Маска с мед за лице?

  • 30 818
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
За да "изцедите" ефектите от меда, според мен задължително трябва да полепкате...за да изсмучите запушените пори. А след тва вече да се направи една подхранваща маска с квото ви сърце иска.
~Di~ аз също ползвам само естествени маски. Например с кората от банан натривам хубаво кожата на лицето,   също така се мажа със зрънце бяло грозде, с парче домат, лимон, изобщооо природата ни е дала всичко което ни е нужно във много от хранителните продукти. Не виждам защо трябва да си плескам на лицето химии, маски с мед, с грозде с нам си кво, като мога да си го мацна натурално. И без тва химията е навсякъде и във всичко, поне с квото можем да я заменим. А пък по добра ексфолиация от тва да си удариш едно кисе няма...С каквото и да се търкаш и мажеш, неможеш да изкараш мръсотията от кожата като кисето, само я лъжеш. Peace

# 16
  • Мнения: 2 191
ЗАмазна кожа- мед,белтък и малко лимон
за суха: мед, зехтин и лимон или мед цяло яйце и лимон

# 17
  • Мнения: 23
Аз съм си правила маска с мед и се сдобих с ужасни пъпки. Не повторих. Така е внимавай, меда може да предизвика алергична реакция.
Да не е бил някой закупен мед от магазините за да получиш такава реакция?

# 18
  • Мнения: 23
ЗАмазна кожа- мед,белтък и малко лимон
за суха: мед, зехтин и лимон или мед цяло яйце и лимон

Благодаря,ще пробвам

# 19
  • Мнения: 23
аз също съм много доволна, правила съм си маска само с мен, или с мен и канела.само хубави неща мога да кажа, нямала съм никакви оплаквания
но подбирай меда тия боклуци по магазините за нищо не стават, при мен дядото си го гледа и съм сигурна в качеството му.
да и аз употребявам само домашен и чист мед.. Simple Smile не съм си и помисляла да купувам от магазините за каквато и да е цел.. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 23
Много благодаря за всички.. ще пробвам всяка една рецепта от вас! Само не разбрах колко пъти дневно или седмично трябва да правя маските, и има ли вариант да се пренасити лицето и изцяло кожата и да даде някакъв обратен ефект.. защото вече втори ден подред си правя всяка сутрин.. Но да не стане прекалено пък това мазане всеки ден? какво мислите Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 5 289
1-2 пъти в седмицата е чудесно. Peace

# 22
  • Мнения: 7 325
Не купувам мед от магазина, а от старци на пазара във вторник, които произвеждат малки количества. Зимата нямат. Меда при нас е продукт с добро качество купувала съм преди доста години от магазин няколко пъти и се е захаросвал. Та проблема при мен не е свързан с произхода. Пробвала съм козметика с мед и пак ми се е разваляла кожата.

# 23
  • Мнения: 6 214
Аз съм си правила маска с мед и се сдобих с ужасни пъпки. Не повторих. Така е внимавай, меда може да предизвика алергична реакция.
+1 И при мен стана така, явно и аз направих алергия.

# 24
  • Мнения: 31 847
Запис.
Ще взема да пробвам и вашите идеи.

Моята рецепта е малко мед, накиснато годжи бери и зехтин.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 191
Аз съм си правила маска с мед и се сдобих с ужасни пъпки. Не повторих. Така е внимавай, меда може да предизвика алергична реакция.
Да не е бил някой закупен мед от магазините за да получиш такава реакция?

в зависимост от типа мед( от какъв прашец е добит)Сигурно си алергична към някое растение
затова медът не е одобрен в европа като хипоалергичен продукт

# 26
  • Мнения: 3 058
Мед, белтък и утайка от кафе. На мен лично ми действа супер.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 411
...А пък по добра ексфолиация от тва да си удариш едно кисе няма...С каквото и да се търкаш и мажеш, неможеш да изкараш мръсотията от кожата като кисето, само я лъжеш. Peace

Ааа, може, може  Grinning Въпреки че кисето е най-мощното средство за ексфолиация, то доста пресушава кожата и може да доведе до претъркване. Затова мед (захаросан още по-добре) + утайка от кафе (прясна) + натурално масло (зехтин, кокос) и тялото се натрива обилно и много хубаво докато сте под душа. Кожата хем е почистена, хем тонизирана от масажа и кофеина, хем е овлажнена от маслото. Ефектът е много добър и ароматен.

# 28
  • Мнения: 31 847
Извинявам се за невежеството, но на какво викате кисе?  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 306
Извинявам се за невежеството, но на какво викате кисе?  newsm78
Изтривалка за баня:

Общи условия

Активация на акаунт