Признайте си мъже!

  • 2 652
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
Ами доколкото знам, мъжете живеят с жените си, е някои при свекърите. При положение, че мъжът е решил да си има жена значи трябва/редно е/ да я обича,  и всичко що е като проблеми да се решава между тях. Тези които защитават майките си или им мълчат, когато нападат любимите им не са за оправдаване /има и интересни моменти, когато тече пълен купон е тогава може да се послуша/.
Но защо сме мълчаливи ли? Ами ако няма смисъл от упреци към свекърите, защо синът да се поти да им обяснява, просто да върши каквото е угодно на сем. му/той и съпругата/ и да си гледат кефа.
А най-добре е свекърите да не се мешат на избора на мъжа и той, ако може да ги игнорира, когато пречат.

# 16
Въпрос на възпитание и толерантност.
Ако искаш сина ти да е добре и да го обичат, не мрази снаха си. Ако не можеш да я обичаш, не и показвай неодобрението си.
Свеки, е възпитана от майка си, че снахата трябва да се уважава и обича повече от собственото дете, същото важи и за зетя. На децата си може всичко да каже, да им се скара или да ги обиди, но с нас "чуждите деца" се отнася толерантно, с разбиране, особенно внимание и уважение. За нея "новите гарджета" са най-хубавите.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 764
Майка ми се разбира 18 пъти по-добре с жена ми, отколкото с мен ... Като има някво търкане се виждат и си казват коя какво мисли.
Мисля, че и при нас е така. Ако има нещо обсъждаме го със свеки. Мъж ми не е много по приказките Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 164
Майка ми се разбира 18 пъти по-добре с жена ми, отколкото с мен ...

така казва и моя мъж......но само да знаеше какво ми коства това......
 той се разправя с нея, аз ги укротявам ooooh!

# 19
  • Мнения: 2 657
Моят се 4увства м/у 4ука и наковалнята Mr. Green
Ама като се караме със свеки не взима отношение,все едно го няма в къщи Peace

# 20
  • Мнения: 174
Засега мъжът ми си ме защитава, но свеки пък не е доволна, че синът и застава зад жена си (т.е. мен) а не зад нея. Нейния принцип е: "даже и да не съм права, синът ми трябва да защитава мен" - велика простотия!!! Страх ме е че за в бъдеще ще започне да го "обработва" зад гърба ми, макар че не живеем заедно.

# 21
  • Мнения: 2 792
Майка ми се разбира 18 пъти по-добре с жена ми, отколкото с мен ...

така казва и моя мъж......но само да знаеше какво ми коства това......
 той се разправя с нея, аз ги укротявам ooooh!

   При нас е същото положение, аз съм буфера между тях и омекотявам нещата Tired

# 22
  • Мнения: 1 370
Ами и при нас ситуацията беше същата, но мъжлето ги отряза и двамата. Сега нещата са по-поносими

# 23
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моят се 4увства м/у 4ука и наковалнята Mr. Green
Ама като се караме със свеки не взима отношение,все едно го няма в къщи Peace

И моя е така, но в повечето случаи той се кара с тях заради мен. За него най важно е семейството, а не мнението на лудите му родители. Свекъра ми редовно докато сме по отделно се опитва да ни настрои един срещу друг, но ние като го отрежем и той млъква. Редовно се опитва да се оплаква на мъжа ми как съм си гледала детето, но той му казва, че щом така съм постъпила, той ме подкрепя и ми има доверие и да не говори срещу жена му, и той млъква. Готов е да се сбие с него заради мен. Голяма ми е подкрепа, ама иначе щях ли да го взема и да търпя да живея с лудата му рода.

# 24
  • Мнения: 319
Много ми се иска моят благоверен да даде отговора си в тази тема, ама е доста зает в момента и няма как! Може би по-късно, ще се пробвам да го убедя!

Според мен една част от мъжете подклаждат скандалите, друга част изобщо не разбират за какво става дума (в смисъл, че не разбират откъде тръгва скандал, за какво, коя на коя какво казала и пр. и защо първо едната се обидила, пък после другата се разсърдила), има и една трета част мъже, които са твърдо зад съпругите си, четвърта част стоят твърдо зад майките си и пр.

Моят мъж например е от онази категория мъже, които изобщо не са наясно за какво иде реч. Свикнал е само да се прави, че слуша майка си (в смисъл, че тя говори много и много увъртяно), да кима и да казва да, добре, ъхъ и др. В действителност обаче въобще не е в час за какво се говори в момента. Смятам, че когато ние с майка му си говорим/караме/спорим, той автоматично изключва от разговора ни и когато стане патърдия, без да ще, се включва. Ама като е изгубил нишката, му идва малко жежко! И все не може да осъзнае и да вдене, че мен не ме ядосва, че щял да им даде пари например, ами като и каже "да, майчеы добре, майче!" Коскоджамити мъж с жена и дете, пък "майче"! Това направо ме взривява!

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много ми се иска моят благоверен да даде отговора си в тази тема, ама е доста зает в момента и няма как! Може би по-късно, ще се пробвам да го убедя!

Според мен една част от мъжете подклаждат скандалите, друга част изобщо не разбират за какво става дума (в смисъл, че не разбират откъде тръгва скандал, за какво, коя на коя какво казала и пр. и защо първо едната се обидила, пък после другата се разсърдила), има и една трета част мъже, които са твърдо зад съпругите си, четвърта част стоят твърдо зад майките си и пр.

Моят мъж например е от онази категория мъже, които изобщо не са наясно за какво иде реч. Свикнал е само да се прави, че слуша майка си (в смисъл, че тя говори много и много увъртяно), да кима и да казва да, добре, ъхъ и др. В действителност обаче въобще не е в час за какво се говори в момента. Смятам, че когато ние с майка му си говорим/караме/спорим, той автоматично изключва от разговора ни и когато стане патърдия, без да ще, се включва. Ама като е изгубил нишката, му идва малко жежко! И все не може да осъзнае и да вдене, че мен не ме ядосва, че щял да им даде пари например, ами като и каже "да, майчеы добре, майче!" Коскоджамити мъж с жена и дете, пък "майче"! Това направо ме взривява!

О брата на мъжа ми е същия, вечно майка си слуша и даже се кара с жена си заради "мяйчето си". И не му стига че живее 1 етаж над нея, ами и до 12-01ч,. през нощта и се обажда да я чуе. Нищо, че тя преди малко се е прибрала от тях. Да не говорим че лудата ми свекърва ходи през нощта към 3-4ч. да го провери дали спят. Какво да се прави любов. Ама на етърва ми хич не и пука, че мъжа и за нищо я няма и все майка си търси, нали му харчи парите и си прави каквото ще пък и с майка си да спи що пък не, нали ще и гледа детето и ще поддържа къщата. Че даже и тя лицемерно и подвиква „майче, майче”, а родната си майка ако и каже майко тя ще се радва жената. Добре, че моя мъж не е такъв инъче до сега 100 пъти да съм си събрала багажа. Той дори майко не и казва. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт