Боледуване на децата ни - тема 28

  • 54 944
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 427
Оф, уви не сме в София, а няма как сега да го мъкна до там уви  Sad
И на мен ми е странно за тия 7, а иначе съм много доволна-успява да му чуе хриповете навреме, не изписва АБ-освен когато не се налага. Караме главно на сиропи и инхалации.
Иначе вчера в градината като носих поредната бележка ме "успокоиха", че всяка година в групата се падали един-двама такива кекльовци като моето , ама после го израствали.

# 661
  • Северозапада
  • Мнения: 5 490
Хубаво е, че лекарката успява навреме да хване хриповете и че успявате да ги излекувате. Дъщеря ми лежа 2 пъти в болница, въпреки навременната и адекватна реакция на ЛЛ.  Confused  Вярно е, че някои деца да по-"болнави". Дъщеря ми за една година има 7 месеца отсъствия (2+2+3 пълни месеца), отделно и по 2-3 седмици през останалите 5 месеца. Тя е и по-малка с по-слаб имунитет, но все пак, не го очаквах  Tired В гупата и имаше детенце тръгнало на 11 месеца през януари и почти не беше боледувало.

# 662
  • Мнения: 69 282
На близка моя приятелка детенце е с географски език. Детето уж няма алергии.

Месечинке, и моят е ревал така и не е искал да влезе в ДГ, пък беше неговата любима учителка тоя ден Rolling Eyes На мен сърце не ми даде да го слушам как реве и го взех с мен на работата да стои до обед.
Опитах се първо да се отдалеча от вратата, но той се дере яко вътре и се върнах да си го взема..

# 663
  • Мнения: 1 427
Да, аз затова го водя там-че веднъж като беше на 1,5г. за сефте лежахме в болница заради първия му бронхит и вдигна отделението на главата си-изпадаше в истерични кризи, беше на успокоителни...не искам да си спомням-побелях тогава  Sad
Комшийчето беше с географски език, но не помня да е била болнава.
А моето дете обичаше да ходи на ясла, сега в градината е малко рев, но то с тия отсъствия как свикне.

# 664
  • Северозапада
  • Мнения: 5 490
Стреса от смяната на обстановката също снижава имунитета и съпротивителните сили, особено при по-чувствителни деца. Племенницата ми миналата зима започна училище и не спря да боледува.

# 665
  • shumen
  • Мнения: 18 258
Да се оправят всички болни.
За рева в градината-моя и в яслата,и сега в градината си реве с глас,но аз го оставям,излизам и край.Сега мога да не го водя,но ако започна работа няма да мога да го водя с мен.
Аз чакам да стане 16 и пак да го водя на уролог за още едно мнение.

# 666
  • Мнения: 2 197
Успех,Дани!

# 667
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Месечинке, леле, все описа моя през последните 2 дни  Shocked Аз съм в абсолютен шок, какво се случва с това дете. 9 месеца ходи с абсолютно удоволствие и желание, а от 2 дни е едно тръшкане и рев (което за него е, меко казано, адски нетипично, защото е сговорчиво и спокойно дете). Не иска да ходи, плаче в съблекалнята (а днес ходихме до болницата за профилактиката с кръвосъсирващия фактор и беше допълнително масло в огъня, защото го и бодоха  ooooh!). В крайна сметка добих някаква представа, защо го прави - има 2 нови деца, явно по-малки от него (защото той остана най-големия в групата), които събарят мазилката от рев, нон-стоп. Днес чувах от съблекалнята как се дере детенцето вътре, ама чак кашляше от рев, давеше се. Жал ми стана. А моят ми вика "Мони е тъжен" и установих, че явно се разстройва от плачещите, защото и на някоя площадка, като се е случвало някое да се разплаче в непосредствена близост до него и той обръща джуката и се разхлипва (явно в някои отношения е чувствителен). Допълнително, и аз съм на твоето мнение, че обстановката отвън сутрин е крайно депресираща (поне за мен) и децата искат да се гушат под одеалото, вместо да стават и да излизат на ледения вятър...На последно място в класацията ми за причини е да го е треснал някой хормон от бебешкия пубертет, но неговия минава толкова приятно и леко, че като станат такива панаири, започнах да се изхващам, че блокирам малко и за момент не знам как да реагирам Laughing

# 668
  • shumen
  • Мнения: 18 258
Месечинке,Мейбълинче,дано свикнат отново децата с градината.
Аз днеска си го взех с ужасна кашлица от градината.Ходихме при доки и каза,че е настинал и му изписа Гринтус и Ериус.Обаче като му дадох Гринтуса сякаш повече се разкашля.
Водих го и при уролога за 2 мнение и той ни насочи към Пирогов детска хирургия,че там били най-добрите,но на пролет.Според него лично няма нужда от операция,но иска за всеки случай и мнение от тях да чуе.

# 669
  • Мнения: 3 830
Абе момичета,аз пак с питанка.От коларгола ефект няма,започнах днеска Бактробан(нали последната бактерия при Габи беше ауреус).Понеже я мазнах тая вечер в 18ч.,тогава реших,че е време да го почна,че много сопол,много нещо...Та,на въпроса.Мога ли към 22,30-23ч.да я намажа пак?Знам,че се маже само сутрин и вечер,но дали ще и стане нещо ако я намажа още веднъж?Дефакто първото мазане е било тази вечер в 18ч.

# 670
  • shumen
  • Мнения: 18 258
Уми,на нас доки ни го е изписвала по 3 пъти на ден да мажем като беше с бактерия в носа като бебе.Не мисля,че ще е проблем да я намажеш пак по късно.

# 671
  • Мнения: 1 427
Аз щото казах, че лекарката гледа да минем без АБ, тоя път намазахме с Аугументин-много зачервено гърло и ухо. Дробовете засега чисти.
И понеже се пие поне 7 дни-отиде и другата седмица без градина  Close А иначе е на Флуидитек сироп и Цилоксан капки за нос и инхалации с физ.р-р.
Отделно гранофорин (той ни е като пенкилер вече  Mr. Green ) и тоя път пансорал  newsm78.

# 672
  • София
  • Мнения: 10 704
Моя от петък вместо да се подобри се влошава. От едни прости сополи вече повръща, днес има и лека температура, леко разстройство и го боли корема, а от снощи как кашля.  Даваме синекод, вече и вентолин.  Слагам капки грип стоп, пие самбукус,  цинабсин. Педиатъра изписа аугументин ако до 24 часа не спре да вдига температура. Направо някакъв микс от бацили. А и спря да яде.

# 673
  • Мнения: 8 343
Дани извинявай но се чудя ти нарочно ли искаш да си осъкатиш детето.
Първо навсякъде в Европа тази операция я правят до 1.5 години. Второ ходи при Бранков който ти каза, че е за операция. Сега ще чакаш напролет...че 3 ти казал. Нали ти е ясно, че с напредването на времете все по- малък става шанса за този тестис. Искаш детето ти да е стерилно и цял живот теб да обвинява за това. Или недай си боже в някакво туморно образование да се изроди. Не те разбирам....наистина.
Уми само не прекалявай с честотата на използване на Бактробана. ММ такава алергия си докара с него, че не е истина.
Стискам палци болните бързо да се оправят.

# 674
  • Варна
  • Мнения: 25 340
Дани,
и според мен не е за чакане работата, а си е направо спешна... Ако тестисът е атрофирал трябва да се махне, не да си седи там. А колкото повече се чака толкова по-необратими стават уврежданията. Хич не чакай до напролет.
Магнитче,
в градината ли го улепихте този коктейл ooooh! Мятай АБ-то и бързо оправяне!
Мейбълинче,
опасни тез дечурлига нашите:) Снощи като го вземах питам госпожата как се е държал, вика - аз дойдох на обяд, съвсем ОК си беше, весел, спокоен, никакви проблеми. Разказах и за сутринта, а тя се смее и вика "щукват им от време на време такива неща, на всички се случва". Снощи го натиснахме да легне половин час по-рано, днес го събудихме с музика и уж тръгна весел.
Обаче нямат парно още! И при вашите деца ли е студено? Направо съм втрещена, как може да оставят децата в тоя студ без отопление? Аз работя в МУ, от понеделник студентите са с парно, а малките деца зинзикат...

Последна редакция: ср, 14 окт 2015, 08:02 от Месечинка виторога

Общи условия

Активация на акаунт