Кой какво сервира вчера? Кой какво ще готви днес?

  • 42 389
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 289
Днес ще хапваме навън, уикенда ни няма.
За неделя вечерта пица със сирена, ще помоля свеки да ни замеси едно тесто и само да си направим пиците после.  Mr. Green

# 736
  • Мнения: 1 475
За закуска днес - тиганици с много сирене.
Малчо ще обядва пилешко със зеленчуци, аз съм на портокали. Пак за него - следобедна закуска - кисело мляко с мед и бисквити.
Вечерята - кюфтета или ущипци, не съм решила още, със салати - марули, домати и авокадо за мен и боб, лютеница, кисели краставички и подправки за ММ. Simple Smile
Десерт - плодове и купени еклери.  Party

# 737
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Баница с праз, яйца и сирене ще е днес.

# 738
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Днес пиле сориз , домашни питки  и пудинг.

# 739
  • Мнения: 422
Днес ще готвя "Чушки с мляко" и "Боб с гъби".
Чушки с мляко е една от най вкусните Добруджански рецепти.
Чушки с мляко
Продукти: 10 - 12 печени червени чушки. 5 с.л. олио, 1л. прясно мляко, 300гр. сирене, 1 яйце, 1 ч.л. червен пипер, черен пипер и сол на вкус.
Начин на приготвяне: Обелените и почистени от семената чушки се запържват за около 5-6 минути в олио. Трябва да бъдат срязани по дължина, за да я овкусят. Слагате червеният пипер. Чушките се разбъркват и към тях се прибавя прясното мляко. В момента, когато започне да завира и се появят мехурчета се сваля от огъня. Ястието се разбърква непрекъснато докато към него се добавят разбитото яйце и натрошеното сирене. Слага се сол и черен пипер и готово.
Боб с гъби
Продукти: 500гр. боб, 300гр. гъби, 1 червена чушка, 1 глава лук, 4с.л. олио, целина, джоджен, девисил,чубрица, червен пипер и сол.
Начин на приготвяне: Бобът се накисва за няколко часа. Измива се и се слага на котлона с вода, колкото да го покрие. Когато водата заври се сменя и отнова се слага на огъня. Гъбите, чушките, лукът и морковът се нарязват и се задушават в олио и малко вода, след което се добавят към врящия боб. Накрая може да добавите 2 люти чушлета и подправките и оставяте да поври още 30 минути.

# 740
  • Под звездите
  • Мнения: 1 309
З-тиганици със сирене.
В-свинско с картофи и зеленчуци и трушия

# 741
  • Мнения: 1 475
З-тиганици със сирене.

Тази закуска се хареса страшно много вкъщи.  Heart Eyes

Аз днес правих лозови сарми с ориз и кайма.
Довечера ще дояждаме кюфтетата от вчера.
Плодове - банани и мандарини за следобедна закуска, фреш от портокали и ябълки за мен.

Последна редакция: сб, 21 ное 2015, 14:30 от Bили

# 742
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Вчера вечерта - салата от домати, лук и маслини; свински пържоли с гарнитура ориз; печено кашу и стафиди за десерт.

Днес сутринта - пържени филийки със сирене и айрян. Обяд - домашно приготвен хляб от свекърва ми по случай празника на християнското семейство /със сусам, още е топъл, хрупкав, направо е разкошен/ с туршийка. За вечеря ще направя леща яхния. Харесах си ето тази рецепта:

http://www.bonapeti.bg/recepti/Leshta-yahniya/

# 743
  • София
  • Мнения: 12 026
Моля ви, пише се сАрми.
сЪрма е златист или сребрист конец за везане.

# 744
  • Мнения: 1 475
Моля ви, пише се сАрми.
сЪрма е златист или сребрист конец за везане.

Приемам забележката.  Simple Smile

# 745
  • Мнения: 2 156
У нас ще почакаме малко със сАрмите, защото тази година закъснях със зелето  Crazy

Днес: пилешка супа, риба на фурна, картофена салата, зелева салата; баница.

# 746
  • Мнения: 2 169
Днес пълнени чушки с кайма и ориз, картофена салата с майонеза и солен кекс. За утре мисля телешко с грах да направя.

# 747
  • София
  • Мнения: 975
Днес:  Сладки и солени палачинки, мусака, салата от чери доматчета
Утре: Канелени кифлички, свинско със зелен фасул, бисквитена торта

# 748
  • Варна
  • Мнения: 3
Руска салата
Свински ребра
Кекс

# 749
  • Мнения: 4 370
Палачинки

Общи условия

Активация на акаунт