Великобритания - тема 60 Юбилейно Есенна

  • 55 734
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Да, дължи се такса при плащане с картата в Европа и при теглене - затова, както tutulina пише, най-изгодно е да се тегли наведнъж максимума от 400 лв (около £150), за да се плати само върху една транзакция такса.


Аз все още съм безработна. Ако подам автобиография към някоя агенция и ми звъннат да ме проверят, то веднага се почва - А защо не сте работили последните 2 г? А все пак някакъв тукашен стаж имате ли? и сагата приключва до там.  ooooh!

Стани доброволка някъде - към организация, към charity в магазин и т.н. Поработи 3-4 месеца, така ще имаш стаж местен и опит като доброволец, което се цени.

# 691
  • Мнения: 1 926
Благодаря ти, неговата е Visa на Lloyds Bank.

Ползвала съм моята Виза Дебит от Ллойдс, за теглене на пари в България, банкомата беше на Първа инвестиционна банка. Таксата зависи от изтеглената сума, може да си види в онлайн банкирането колко му е лимита за теглене. Моите такси бяха 2-4 паунда, не помня точно.

# 692
  • Мнения: 8 933
Здравейте, синът ми си дойде в БГ и му се налага да тегли пари от английската си карта. Има ли значение от ПОС терминал на коя банка тегли и знаете ли какви са таксите. Предварително ви благодаря.
О, да в грешка съм. Пропуснала съм част от въпроса. Embarassed

# 693
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 905
Благодаря ви, много сте мили. Изтегли си 400 лв. от ОББ, но като се прибере ще си провери банкирането. Хубав ден ви желая!  bouquet

# 694
  • Мнения: 3 235

Стани доброволка някъде - към организация, към charity в магазин и т.н. Поработи 3-4 месеца, така ще имаш стаж местен и опит като доброволец, което се цени.

Пробвах, но и там не ме искат  hahaha
Намерих изгоден кратък курс по специалността On line и го почвам сега, белким като видят някакъв тукашен сертификат ми се увеличи шансът.  Mr. Green Това малко като удавник за сламка прозвуча.

# 695
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Не, защо. Има 10-ина онлайн NVQ1 и 2, които се предлагат изцяло дистанционно от няколко колежа. Струва си да се опита.

# 696
  • Мнения: 5 825
Има ли достатъчен контрол върху храните в УК? В смисъл - ако на опаковката на каймата пише,че съдържа само месо или, че няма консерванти, мога ли да им вярвам?
На мен ми е интересно, че навсякъде в магазините държат яйцата отвън, не в хладилнили витрини.

# 697
  • Мнения: 3 235
Не, защо. Има 10-ина онлайн NVQ1 и 2, които се предлагат изцяло дистанционно от няколко колежа. Струва си да се опита.

Благодаря за куража!  bouquet
И аз исках към университет, но преди да започна работа и да имам доход няма как да платя £800-1200. Този, който записах е съкратен вариант за £100 (пак обхваща всичко), уж акредитиран, но и да не го вземат на сериозно ще си преговоря терминологията да не се чувствам съвсем зле и изоставаща от сектора.  Mr. Green

monii, и аз това забелязах за яйцата, но там където са те без яке не минавам  Joy Или поне е на прибежки. Пробвах ги в началото с водния тест - съвсем пресни са яйцата.

# 698
  • Мнения: 686
   Каймата е само мляно месо, в БГ е пълна с боклуци, за това вкуса е коренно различен. Аз купувам само свинка или от Азда смарт прайс свинса с телешка микс, тя е най-евтината и е с повечко мазнина, та се доближава до нашата най-много за мен. Стават чудесни кюфтенца.
   Яйцата и в най-големите жеги си ги държат отвън, няма им нищо, но аз не рискувам у нас. Работех в един хотел и в кухнята лятото ставаше 45 градуса, по цяла седмица седяха там яйцата отвън и само се карах да ги прибираме в хладилника, англичаните ме мислеха за луда хаха.
   

# 699
  • Мнения: 548
Съжалявам, че се включвам ни в клин ни в ръкав, но имам едно питане.
Трябва ми нещо като речник на гинекологичните термини на английски. Предстои ми преглед, а имам някои специфики, които искам да обясня максимално точно. Да знаете за нещо подобно?

# 700
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 471
Здравейте, "английски" момичета! bouquet
Влизам в темичката ви само да попитам и ще ви бъда много благодарна ако получа отговор  Praynig :
Близка приятелка ще пътува за Лондон след седмица и ще остане там близо 10-тина дни. Занимава се с изработката на бижута, та се заприказвахме дали някъде в Лондон няма временни пазари или места, където могат да се предлагат ръчно изработени  неща за продажба. На мен ми стана любопитно, защото аз съм била в Бавария в Германия и там така в селцата се организираха за един ден такива пазари и се записваш да си предложиш нещата(било то изработени или употребявани вещи), обявяваха се предварително в кое село от колко до колко часа - нещо като старите наши битаци.
Та има ли в Лондон такива места и къде евентуално се търси информация или къде се подава заявка за участие? Изобщо ще съм ви благодарна за всякаква инфо около този въпрос....
Много слънчеви и топли целувки от България!

# 701
  • UK
  • Мнения: 4 311
Аз съм очарована от каймата, вземали сме от Теско и от Асда досега, все ми е харесвала, вземала съм и чиста телешка, вземала съм и смес. В България опакована или на кило от витрини не купувам, в месарниците само избирам месо и мелят пред очите ми. Харесва ми, че попадам на хубави продукти, един йогурт натурален съм харесала, ядем всеки ден, малко по-гъст ми идва от нашето кисело мляко, струва ми се, че има добавено сухо, но все си пише 100% мляко на него. Сиренето Грийк стайл на Асда също ми харесва, един чедър много харесах, малко по-солен само ми дойде и мъжът ми каза, че бил най-евтиния. Сладка царевица замразена също харесах и ядем често, в БГ харесвах само Лидл-ската.
А тук колеги на мъжа ми си квасят домашно кисело мляко от най-обикновено прясно мляко от бутилка от магазина, в Бг чувам, че само от домашно издоено мляко ставало, мои познати къде ли не търсят от селата да си набавят за квасене. Все предлагат да ми дават закваска, но моите деца домашно кисело мляко не обичат, не е като това, с което са свикнали. 

И да се похваля - днес се обадиха от училището, че детето е прието, в ресепшън клас ще бъде, в понеделник имам среща в 10 да нося документи, да попълвам разни неща и да ми обясняват разни неща. Там където искахме е, бях се притеснила малко, че не се обаждат и вчера аз звъннах да попитам дали могат да ми кажат нещо, мисля, че тогава придвижиха нещата. Много съм щастлива, защото точно онзи ден попълних в сайта към общината формата и подреждах желания, които ни най-малко не ми бяха желания. Казах, че оригиналите на паспорта и акта за раждане не са в мен, пуснахме ги с формуляра за детските, казаха, че копия са ок за момента. Хаха, като знам само каква хамалогия е за едни детски в Бг на колко места на колко опашки се редя за хартийки, за да подам за детски... тук едно писмо.

Вече две седмици нямам отговор за моя Нин. Какво да правя? ЩЕ звъня пак по телефоните и ще се моля на автоматичните оператори да ме свържат с жив. Simple Smile

Последна редакция: пт, 20 ное 2015, 22:30 от dejie

# 702
  • UK
  • Мнения: 4 311
Пумпалче, тези сайтове дали ще ти свършат работа? Ако поназнайваш малко английски с обясненията ще разбереш кое какво е.
https://www.google.co.uk/search?q=gynecological+terms+glossary&a … PVsGHMYe6atHfpoAJ

# 703
  • UK
  • Мнения: 3 959
И баба ми на село държи яйцата извън хладилник, и нищо им няма седмици наред.

Имам проблем с един доброволец. Започна преди няколко дни и иска да идва всеки ден без неделя, по цял ден... Дотук никакъв проблем, момчето е свястно, работи добре, прави каквото му кажа, ентусиазиран е и готин за разговор... Обаче ме сваля съвсем явно и изобщо не се притеснява. Не че е лош, на 26, над два метра висок, хубав и интелигентен, обаче изобщо не ми е приятно. Все стои близо до мен, пише ми съобщения докато сме на работа да ме кани да излизаме, непрекъснато ме пипа, а аз хич не обичам, ако се ударя ми разтрива удареното, все ми подава ръка да ми помогне да прескоча някоя купчина дрехи или каквото там има по земята, седи мнооого близо до мен, особено зад мен направо се лепва зад гърба ми да мога хубаво да му усетя... Ъъ, подробностите, подрежда ми косата, примерно ми я маха от лицето ако аз правя нещо друго... Не знам, може и аз да съм сбъркана, но не ми е приятно, и само се дърпам, не искам да го отрежа грубо, понеже момчето е страхотно иначе, той май ми е единствения доброволец, който реално може да прави всичко без да се паникьосва, без да се налага да обяснявам сто пъти и без да ми създава повече проблеми, отколкото е полезен, обаче... Днес само дето не започна да ме целува по врата както си работех... Седи зад мен, гъделичка ме, пипа ме, колко ми била мека косата, колко ми била гладка кожата, тънка талията... Аз само му обяснявам, че така не е професионално, че не може да прави така в магазина, обаче той го приема като покана да остане след затварянето на магазина, да ми помагал с подреждането, и да сме сами. Изобщо не ми е приятно.

# 704
  • Мнения: 8 933
МГМ, на първо четене се изхилих и си представих каква мила картинка сте. При втори прочит обаче - неприятна, дори гадна история. Търси твърд и категоричен начин да се дистанцираш много, защото за мен това е огромно навлизане в личното ми пространство. Не знам как изобщо сте стигнали до такъв контакт, но приказки от типа не е професионално и не може в магазина изобщо не ми звучат като отблъскване. Хубав, интелигентен бил... ма и много нагъл бе. Разбира се, приемам, че си наясно със себе си и знаеш какво искаш.

dejie, честито ви училище! Сигурна съм, че ще му хареса и ще свикне бързо!

Общи условия

Активация на акаунт