Сърбеж и вагинално течение

  • 9 981
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Здравейте, моля за помощ. От седмица имам проблеми - всичко започна с леко дразнене на входа на влагалището в събота - реших, че е нещо временно и не обърнах внимание. През седмицата обаче нещата много се влошиха, дразненето премина в силен сърбеж, щипане, болка, дори разкървяване на кожата, без да се чеша, появи се и много обилно течение с жълт цвят. В петък бях на гинеколог и ми предписа Розалгин Изи за промивка и Гиназол еднократно. Направих всичко както трябва още в петък вечерта и като че ли имаше временно облекчение, но на следващия ден нещата продължиха по старому. Взет ми е секрет за микробиология, който кой знае кога ще излезе, а следващият ми час за гинеколога е чак след 4 дни, нали са празници... Аз до тогава ще умра....  Cry  Има ли начин да облекча поне сърбежа, че ме побърква? Имам чувството, че при промивката с Розалгина получих облекчение - дали да не си направя пак, въпреки другото лекарство - Гиназол?

И аман от скапаната ни здравна система - едвам намерих час за гинеколог без направление, представям си, ако трябваше да чакам първо личната да е на кеф, после да ме запишат с направление... сигурно след месец, аз щях да пукна до тогава.... Извинявам се за отклонението, но просто е ужасно.  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 4 181
Забравих да спомена и прекрасния факт, че още в петък трябваше да ми дойде, а още не е. И сигурно съвсем скоро ще дойде, тъй като не съм бременна, което проверих вчера с тест за всеки случай...

# 2
  • Мнения: 6 199
На мен ми помага крем Дактакорт и вагинални таблетки Полижинакс

Последна редакция: нд, 20 сеп 2015, 12:18 от elpida447

# 3
  • Млечния път
  • Мнения: 150
Промивките по принцип не са препоръчителни. Гиназолът има действие до седмица доколкото си спомням. По-скоро се обадете на лекаря с въпрос дали и какво може да се ползва за облекчаване не състоянието.
В листовката на гиназола пише: След лечение с Гиназол 20 mg/g вагинален крем за период от три дни не е препоръчително да се прави вагинална промивка или отмиване на крема от влагалището заради продължителното действие на вагиналния крем. Поради същата причина трябва да се избягва полов живот в продължение на три дни след неговото приложение.

 http://apteka.framar.bg/30001345/%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B7% … %BC%D0%B3-%D0%B3-

# 4
  • Мнения: 19
Според мен изчакай да ти излязат резултатите от микробиологията, а дотогава можеш да си направиш промивки с дамския душ с отвара от лайка, сутрин и вечер.

# 5
  • Млечния път
  • Мнения: 150
Това с лайката не е добра идея. Ако въобще си прави промивка, по-добре е с розалгин. Според мен обаче това не е добра идея.

# 6
  • Мнения: 4 181
Благодаря за съветите.  Peace

# 7
# 8
  • Мнения: 4 500
Външни бани със смрадлика.

# 9
  • Мнения: 42
Не мисля че има от какво да се притесняваш, и аз имах почти същия проблем и се оказа, че са гъбички. Лекарката ми изписа антибиотик (Кандизол мисля че беше) и свещички и за 2 седмици се оправих

# 10
  • Мнения: 4 181
Здравейте, оказа се комбинирана инфекция от гъбички и анаеробни бактерии.  Sad В момента съм на Макмирор хапчета и глобули. Има ефект от лечението. Ако някой се е сблъсквал с подобно чудо, ще се радвам да сподели. По полов път ли се е пренесло?  Sad

Общи условия

Активация на акаунт