За Павел- Моля, помогнете със знанията си с информация за евентуално лечение !!!

  • 59 217
  • 359
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 841
Моята роля е никаква. Хората имаха нужда от помощ, помогнах с каквото можах. Моля се детето да е добре. Изобщо не знам и честно казано не искам и да разбирам какво яйце се пече на ду*то им.
Не ме разбирайте погрешно. Споделих моето мнение. Всеки е в правото си да иска да разбере. Моето лично мнение от "онзи" период е че хората са свестни и съвместни. Почтенно семейство. Аз лично съм ужасно далеч от мисълта, че са злоупотребили с нашето доверие по какъвто и да е начин. Но всеки има право да се съмнява. Много хора злоупотребиха с доверието на дарители и вече всички се съмняват. Аз лично също съм от тях. Ако не ги познавах лично, нямаше да вложа такава енергия. Не знам в каква секта са влезли, от вас разбирам. Но ако моето дете беше болно и имах и точица надежда някъде, то и до дявола и до Зевс щях да стигна.
Не съм им адвокат, не защитавам или предпазвам никого. И да исках, как бих могла?! Реших да споделя и малкото оскъдна информация, която имам за тях.
Нямам какво повече от това да добавя.
В тези сложни и тежки времена, желая само здраве на всички Heart

# 331
  • Мнения: 1 536
https://www.youtube.com/watch?v=-e3SgyywLuQ
ето едно видео от август 2020
Информация от сайта им казва .че ...
КОИ СМЕ НИЕ?
Ние сме християни, които избират да живеят свободни от страх и манипулация. Ние сме хора, които искат най-доброто за всички. Вместо да се съобразяваме с обстоятелствата, решихме да носим промяна в тях. Правим това благодарение на тайната, която ни беше разкрита и желаем да я разкрием на други; тайната, която носи победоносен живот.
[/u] - https://www.lfm.bg/?fbclid=IwAR1DVrKe0IthoKVVihuRa56ji8oyIVvd3s9 … X4w5uy2QqzaEPr3PU
За основен контакт на сайта са дадени имейл и телефон на ...
Действащи отбори - Ръководители:
Мирослав и Албена Гуцало - за Варна
Те и другите са ръководители на други райони за България ,ама не първи като нашите хора
Имат си последователи,сметка за дарения,всичко.
Това на първо четене в гугъл. Аз за себе си си направих съответните изводи. Правилно би било да има разследване,на случая но знам , че няма да се случи.
Детенцето вярвам ,че е добре и му пожелавам винаги да е така.

# 332
  • Другата България
  • Мнения: 37 455
Детето било ли е болно изобщо?
От рак?
Съвсем сериозно питам.

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 13 506
А има ли изобщо как да се пусне сигнал за проверка?  Макар, че проверка на лична сметка за отпреди години едва ли някой ще направи, без сериозни доказателства. Жалко е, че уж нормални хора са прибягнали явно в безизходицата към създаването на поредната промивка на лабилни мозъци

Възможно ли е това да е Павел?
https://www.facebook.com/profile.php?id=100023027468471

# 334
  • Другата България
  • Мнения: 37 455
Според мен да.

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 13 506
В тази група
https://www.facebook.com/groups/943511092380970/?ref=share


Един път спира набирането на средства и се молят за Павчо, в друг пост е добре

По онова време бях много активна в такъв род кампании, включвах се и в базари. За повечета помня развръзката /някои родители дори и до днес след прегледи дават инфармация/, но с Павел определено ми се губи какво е било последно.

# 336
  • София
  • Мнения: 5 743
Аз започнах да се съмнявам, в един момент. Сумата беше огромна, събра се на името на бащата, защото е спешна, върнаха се като безнадежден случай и започна чакането, хората да забравят. Такива като мен питащи във фейсбук как е детето бяха леко смъмряни. Имаше питащи дали тази огромна сума ще се пренасочи към друго нуждаещо се дете. И се започна с обясненията за алтернативно лечение, което давало резултат и същи се нуждаело от финанси. Всякакви въпроси за това какво е лечението оставаха висящи. Тогава вече останах с усещането за измама.Някъде беше споделено, че детето е ученик. Изглеждало добре. През няколко месеца поглеждах страницата за информация, никаква. После беше изтрита.
От тогава много внимателно проверявам дали сметката е дарителска.
За съжаление има много злоупотребяващи с добрината на хората.

# 337
  • Мнения: 19 317
Аз бях в групата в началото. Помня, че се събираха средства и в един момент спряха да дават каквато и да било информация. Нито как са изхарчени средствата, нито какво лечение е приложено. Казаха просто, че Павел е по-добре. Хората питаха какво е това алтернативно лечение, защото може да е полезно и за други. Накрая напуснах групата, защото тези увъртания ми дойдоха в повече.

# 338
  • Germany
  • Мнения: 7 961
Нашето семейство е от дарилите и стискали палци за това дете. Не знаех, че така са се покрили родителите и не е ясно какво е станало с дарената сума. Иска ми се да вярвам, че не сме измамени... Не мога да си представя какъв човек трябва да си, за да лъжеш, че детето ти е сериозно болно.

# 339
  • Другата България
  • Мнения: 37 455
Аз бях в групата в началото. Помня, че се събираха средства и в един момент спряха да дават каквато и да било информация. Нито как са изхарчени средствата, нито какво лечение е приложено. Казаха просто, че Павел е по-добре. Хората питаха какво е това алтернативно лечение, защото може да е полезно и за други. Накрая напуснах групата, защото тези увъртания ми дойдоха в повече.
Точно същото помня и аз.
И аз дарих, защото дарявам винаги, когато мога, питах, интересувах се, помня как и други хора питаха какво е това алтернативно лечение, което е довело до такива смайващи резултати при все, че нищо друго не е помогнало, отговорът беше - да не притесняваме хората сега.
И после настана тишина.
Но според мен това е ФБ профила на момчето.
Живо и здраво да е.
Но горчивия вкус остава.

# 340
  • Мнения: X
Аз понякога поглеждах в страницата на Павчо във фейсбук, но нямаше информация с години. После изведнъж страницата изчезна. Все пак, и липсата на новини, е добра новина, явно лечението, каквото и да е то, има ефект.
Що се отнася до разнопосочните коментари тук, относно ситуацията, смятам, че истината е някъде по средата.
Не вярвам тези хора, да са чак толкова болни мозъци, та да измислят всичко. Все пак това са документи, епикризи, имена на доктори, болници, снимки от болнични стаи и т.н.
Едно нещо ме смути. Не помня дали в тази тема или във Фейсбук, имаше едно възмутено изказване на приятелка ли, роднина ли, не съм сигурна. Та тя написаа, че няма какво да търсим сметка на родителите за огромната сума, която се е събрала. Все пак те имали болно дете, затова напуснали работа и двамата, за да са до него и им били нужни пари, за да живеят.
Е, извинявам се, но тази сума не беше събрана, за да живеят, без да работят. Добре, нека не дават отчет как точно лекуват детето, но поне парите да се харчат с тази цел, а не за лични разходи.
И все пак, след изявлението им, че им трябва малко време, за да помислят как точно ще разпределят събраната сума и ще прехвърлят парите за други каузи, изведнъж млъкнаха. Много ще се радвам, ако им се е случило чудо и са намерили верния път към лечението на болестта, но беше редно да дадат някакво обяснение и ако не искаха да разкрият как го лекуват, поне да кажат колко приблизително би излязло лечението. Едно е разхода да е 30 000, друго 300000. Всеки останал лев би трябвало да се предостави за друга кауза.
Лъжа или истина, най-важното е детето да е здраво! Останалото го оставям на съвестта на родителите.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 13:58 от Анонимен

# 341
  • София
  • Мнения: 5 743
Радвам се, че детето е добре. Нека е дълголетник и болест повече да не го споходи.
Остава неприятното усещане след това.
Даже да е чудо, даже да е имало грешна диагноза сочеща към лошо развитие, излез и кажи истината на хората, които са помогнали. Помогни и ти.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 08:56 от trikitil

# 342
  • София
  • Мнения: 481
Помня добре Павчо. Много ми беше мъчно за това дете, помогнах с каквото можах. Имаше епикризи,  имаше снимки- не мисля, че родителите лъжеха за диагнозата и състоянието на Павел в онзи момент.
Донякъде е обясним страха да се похвалиш с напредък в лечение на болест, което често върви крачка напред, две назад и винаги има риск от рецидив, дори и след години. Затова и не искам да ги съдя.
Искрено се надявам всичко лошо да е зад гърба им и им желая само здраве!

# 343
  • Мнения: 19 317
Стига моля ви. Има хиляди кампании, в които се дава отчетност на средствата и къде се провежда лечението.

# 344
  • София
  • Мнения: 16 071
 
Не мисля, че това е момчето. Прегледах профила - приятелите са му само от Украйна.
А до колкото знам нашите герои живеят в Бг.

Общи условия

Активация на акаунт