Какво става веднага след раждането?

  • 3 894
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 356
След като родих и взеха Бобсъна да му правят тоалет  Laughing,излезе плацентата,огледаха я много хубаво,прегледаха и мен да не е останало нещо,сложиха ми лидокаин и ме зашиха.Аз лежах с блаженна физиономия  Mr. Green .Всичко това за половин час.След това два часа в една стая,и после ме качиха горе при родилите.

# 16
  • Мнения: 9 903
Обяснете ми, че ми стана интересно - нали уж не трябвало да се спи след операция, а тези, дето им слагат пълна упойка за зашиване, това не е ли пак един вид заспиване с отпускане на мускулите?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 750
А как преглеждат дали плацентата е излязла цяла или има останали парчета? С видеозон или как?

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Обяснете ми, че ми стана интересно - нали уж не трябвало да се спи след операция, а тези, дето им слагат пълна упойка за зашиване, това не е ли пак един вид заспиване с отпускане на мускулите?
Да и аз сега за 1 път чувам, че шият с пълна упойка.  #Crazy Нас и 3 момичета редовно ни проверяваха за да не заспим, добре, че ни сложиха 2-те една до друга да си говорим, че им улеснихме работата. Ако утихнехме ни питаха "Да не спите момичета"
А как преглеждат дали плацентата е излязла цяла или има останали парчета? С видеозон или как?
Огледаха плацентата която беше сложена на поднос изглеждаше им цяла , другия лекаря я огледа хубаво отново и на него му се видя цялата, но за всеки случай ме погледа и вътре, оказа се че е останало малко парче, не помня как извадиха останалото парче от плацентата, бях захласната да гледам бебето си, но май ме бъркаха с нещо.  newsm78

# 19
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Обяснете ми, че ми стана интересно - нали уж не трябвало да се спи след операция, а тези, дето им слагат пълна упойка за зашиване, това не е ли пак един вид заспиване с отпускане на мускулите?

знам, че след секцио не е хубаво да заспиш, а аз раждах нормално;
след като са ме приспали, значи така е трябвало Wink

# 20
  • Мнения: 2 768
Първото ми раждане е както го описаха повечето нормално родили мами, с разликата, че нямах шевове.

Обаче този път раждах в частна клиника и нещата не бяха съвсем същите. След излизането на плацентата (която изобщо не беше болезнена при мен) ми сложиха памперс за възрастни и ми дадоха бебка да и се нарадвам  Heart Eyes След това, като ми я взеха ми стана...малко скучно...и ги попитах мога ли вече да стана. Отговориха ми, че ако се чувствам добре - мога. И аз станах, 30 мин. след като родих, отидох при голямата ми дъщеря да се нацелуваме, да се видим с майчето и братчето...После ми донесоха бебонка в стаята и аз и дадох да суче. До 24 ч. (когато ги взимат да спят при акушерките) си лежахме гушнати и щастливи.  Heart Eyes

# 21
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Мога да ти кажа за секцио - имам 2 броя  Laughing
И двата пъти бях със спинална упойка.Тресох се докато излизах от упойка и ми беше студено, но е поносимо.
После те  слагат в стая за интензивни грижи и уж те наблюдават повече.Включена си на системи. Като те пусне упойката е хубаво да си искаш обезболяващи.
Първия път уж много ме болеше и се раздвижих едва на втория ден. Бях като блъсната от експреса близо 2 месеца.
След второто обаче, изчаках да ми изтекат всички банки и помолих да ми махнат катетъра. ях във ВИП стая и ми бяха позволени посещения. С помощта на мъжа ми станах и се раздвижих още същия ден (операцията беше в 8.30 а аз станах в 16.00). Възстановяването беше много по- бързо и сега се чувствам супер!
Персонала ми каза че ключа за бързото възстановяване е ранното раздвижване въпреки болката!

# 22
  • Мнения: 10 758
При мен беше така - и двете са ми секцио.
След като мина операцията ме преместиха в реанимацията.Сложиха ми торбата с пясъка( и двата пъти), като първия път стоя 2 часа, а втория около 4.Не си спомням да са ми казвали да не спя.Гадното е като излизаш от упойка.Раздвижването е на другия ден.
При теб има толкова много време, така че спокойно.Първо си избери болница, защото навсякъде е различно.В смисъл, че на едно място бебето е при теб, а на друго не.
Лека бременност ти желая  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 309
Раждах секцио.Упойката ми беше пълна.Излязох от нея за около час.Торба с пясък не позволих да ми сложат,защото болката беше ужасна.Ако раждаш секцио с  епидурална или спинална,може и да се трае newsm78
Раздвижих се на същия ден,дадоха ми храна чак на 2 ден и то след,като ме питаха 100 пъти,дали пръцнах.Вода ми позволяваха не повече от глътка.Закърмих на 2 ден.След като ми свалиха конците на 7 ден,се чувствах супер.Раната зараства бързо,а и сега има най-различни водоустойчиви лепенки.Заинтересувай се за тях.Така ще се къпеш спокойно,докато зарастне напълно.

# 24
  • Мнения: 14 133
И мен доки ме ши с пълна упойка след нормално раждане по мое желание.И си почти проспах двата часа за наблюдение в родилна зала.Никой не ме е държал будна.Като ме преместиха при родилките, не ме оставиха на мира, докато не стана да повървя.Явно наистина ранното раздвижване има значение за бързото възстановяване.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 688
това е супер интересна и важна информация

благодаря ви майчета!
аз вече преносвам и чакам всеки момент бебо да се появи

през това време в главата ми въпросите се надпреварват...

благодаря и аз на всички, които са писали!

# 26
  • Мнения: 7 640
Първото ми раждане е както го описаха повечето нормално родили мами, с разликата, че нямах шевове.

Обаче този път раждах в частна клиника и нещата не бяха съвсем същите. След излизането на плацентата (която изобщо не беше болезнена при мен) ми сложиха памперс за възрастни и ми дадоха бебка да и се нарадвам  Heart Eyes След това, като ми я взеха ми стана...малко скучно...и ги попитах мога ли вече да стана. Отговориха ми, че ако се чувствам добре - мога. И аз станах, 30 мин. след като родих, отидох при голямата ми дъщеря да се нацелуваме, да се видим с майчето и братчето...После ми донесоха бебонка в стаята и аз и дадох да суче. До 24 ч. (когато ги взимат да спят при акушерките) си лежахме гушнати и щастливи.  Heart Eyes
освен пампарса, друго различно не виждам newsm78

# 27
  • Мнения: 4 965
...
знам, че след секцио не е хубаво да заспиш, а аз раждах нормално;
след като са ме приспали, значи така е трябвало Wink

Напротив, дори след секцио е по-добре да поспиш: 1. за да те отпусне по-неусетно упойката; 2. заради треперенето и евентуалните болки след преминаването на упойката.
Мен дори веднага след операцията ме показаха на мъжа ми и на майка ми, прехвърлиха ме в реанимацията и ме увиха с 4 одеала (беше август месец, но умирах от студ) и акушерката ми каза да се отпусна да поспя, а като се събудя да почна да се наливам с вода и ябълков сок и ще се почуствам по-добре (точно така стана).
Дори през нощта слагат диазепам, за да можеш да спиш по-добре.

# 28
  • Мнения: 410
За всичко това можеш подробно да говориш и с лекаря си, а е полезно и посещението на добро У-ще за бременни.

# 29
  • Мнения: 5 500
Обаче този път раждах в частна клиника и нещата не бяха съвсем същите. След излизането на плацентата (която изобщо не беше болезнена при мен) ми сложиха памперс за възрастни и ми дадоха бебка да и се нарадвам  Heart Eyes След това, като ми я взеха ми стана...малко скучно...и ги попитах мога ли вече да стана. Отговориха ми, че ако се чувствам добре - мога. И аз станах, 30 мин. след като родих, отидох при голямата ми дъщеря да се нацелуваме, да се видим с майчето и братчето...После ми донесоха бебонка в стаята и аз и дадох да суче. До 24 ч. (когато ги взимат да спят при акушерките) си лежахме гушнати и щастливи.  Heart Eyes
И аз като Ета, май само в МД е практика да се слага памперс и да не се окапваш два часа!
Аз станах половин час след като родих да отида до 00, от което кръвното ми съвем падна и ми се зави свят, но не припаднах. Ааа, и акушерката искаше да ми го вземе след 12 часа наистина, ама аз не го дадох Tired
Интересно ми е само, без да спамя, че е друга питанката, но тук навсякъде чета как веднага след раждането бебето едва ли не трябва да се залепи на гърдата да суче! Аз на моя като му дадох да суче, то първо млякото не ми беше тръгнало де, дадоха ми АМ, ми той се смля да повръща. Повърна първо 10 мл дето ги изпи и после почна да повръща лиги, дето се е нагълтал с тях в мене! Защо веднага трябва да се сложи да суче, не е ли по-добре да се изчисти първо и тогава. На другия ден вече се хранеше нормално.

Общи условия

Активация на акаунт