много е ниско в корема

  • 1 579
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 362
А как разбирате че го носите ниско- само чрез ехограхията или вие сами си разбирате?  newsm78

Ами то се вижда,има жени на които коремчетата са много горе,а на други много ниско долу

# 16
  • Мнения: 277
И аз съм в пети, почти шести, и моята беба е много ниско долу според докитата, които ме гледаха на ехограф (+ФМ, ФЕКГ). Но и да не ми бяха казали, пак е ясно, че е много ниско долу, защото като седя по-дълго пред компа да речем, явно я притискам и така зверски започва да рита, че свят ми се извива, и се успокоява, като се отпусна назад. Имам споменатите болки долу в дясно, където видимо е полегнала принцесата, но според лекарката не са страшни. По-лошо е, че контракциите са по-чести и по-остри (особено след секс. контакт, спорт, интензивни разходки и т.н.). При мен коремът е огромен за 5ти месец, но това е, защото плацентата е високо горе, а беба ниско долу и съм разпъната като.... #Crazy Често ходя до 00, включително два пъти през нощта (какво ли ще е накрая?!), и си имам киселини, уж девойката нищо не притиска?! Важното е, че според доки всичко с нея, пък и с мен, е ОК. Говори с лекаря си да се успокоиш и си се радвай на бременността вместо да се кахъриш за глупости.
Леко бременеене! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 655
Не се притеснявай!
Аз почти износих бебето така, вече съм на финалната права и то с гооолямо разкритие изгладена шийка и т.н., но оцелявам. И ти ще се справиш.
Просто си повярвай, че ще се случи и толкова.
При второраждалите е нормално.

# 18
  • някъде
  • Мнения: 4 955
По-лошо е, че контракциите са по-чести и по-остри (особено след секс. контакт, спорт, интензивни разходки и т.н.). При мен коремът е огромен за 5ти месец, но това е, защото плацентата е високо горе, а беба ниско долу и съм разпъната като.... #Crazy Често ходя до 00, включително два пъти през нощта (какво ли ще е накрая?!), и си имам киселини, уж девойката нищо не притиска?!

Ти пиеш ли нещо за тези контракции?
Ние сме вече на "диета" с мъжа ми, защото и аз получавам тези втвърдявания на корема и съм чувала че при оргазъм се увеличават контракциите! Колкото до дългите разходки- и аз ги спрях, защото не се чувствам добре след ходене на дълги разстояния /пък и докторът каза, че е по-добре три пъти на ден по един час, отколкото една разходка за три часа/!
А за ходенето често до 00 трябва да попиташ и да искаш да ти пуснат изследвания, защото през деня трябва да ходиш през повече от час до тоалетна, а през ноща до един-два пъти! Hug

# 19
  • Мнения: 277
Диди, не пия нищо повече от разни хранителни добавки. Обясниха ми, че на този етап вече няма смисъл от отпускащи гладките мусули медикаменти, защото матката като такъв мускул е вече разтегната (горе-долу нещо такова беше обяснението, но не съм на ти с въпроса newsm78). Разчитам, че като ходя при двама лекари и в случая са на едно мнение, няма проблем.
Разходките не мога да ги спра, просто не ме свърта на едно място, а преди спортувах регулярно и мисля, че организмът ми добре реагира на подобно натоварване. Е, не се преуморявам, ходя, докато ми е приятно.
До тоалетна ходя често, така е, но изследванията ми са добри. По едно време имах някакви бактерии в урината, но се лекувах и нещата са в норма. И бъбреците са ми ОК, въпреки че си бях внушила, че имам проблем.
Всичко е до нагласа, вярвам, че имам една прекрасна бременност и ще имам едно прекрасно бебочество и ми е спокойно и дребните неразположения не ме тревожат. Ако случайно нещо ми се стори нередно, звъня на докитата да помагат.
Леко бременеене и не се втелявайте много-много, животът е хубав! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт