Мами от Австия помогнете ми с информация

  • 1 014
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 239
Нещо не мога и аз да се сетя за такива традиции като българските, а и всичко толкова много зависи от хората- дали са религиозни, от каква социална класа са, доколко спазват традиции и т.н. Коледа не празнуват като нас, толкова много ястия не се готвят, традиционни са риба или пуйка. Сватбите се празнуват подобно на нашите, но има и част, в коята крадат булката и младоженеца трябва да я намери. Обикновено булката подсказва къде ще бъде и търсенето не продължава до безкрайност. После има и част, в която се играят различни игри, подготвени от гостите, напр. задават се въпроси колко добре се познават булката и младоженеца, какво обичат и т.н. Или разни други подобни весели игри.
Много религиозните си кръщават новородените до 40 ден, но аз такива не познавам само съм чувала.
На рожден ден може приятелите да черпят рожденика, но в службата определено рожденика черпи.

# 16
  • Мнения: 7 803
като спомена крампусите приличат малко на кукери, но са zловещи и те бият с коzя опашка zа zдраве и хиШ не се съобраzяват колко силно  Confused вече като ги видя минавам на другия тротоар
на великден крият яйцата в градината 

# 17
  • Мнения: 4 629
Freq,

Точно такива неща ме интересуват. Ако имаш време напиши малко повече. Какви са тези балове дето си ги написала на немски, които са най-известни?

Melicat,

Това с краденето на булката ми се стори интересно. За какво се прави? Прилича малко на нашето криене на булченската обувка, която младоженеца трябва да намери и да напълни с пари (да си купи булката)

# 18
  • Мнения: 3 880

Прилича малко на нашето криене на булченската обувка, която младоженеца трябва да намери и да напълни с пари (да си купи булката)

Az пък досега където да съм ходила на сватба в БГ никъде не са крили обувката от младоженеца, напротив- даже му я навират явно в лицето с възгласи "на булката й е голяма обувката" (и той да слага пари вътре, че да й стане) Joy

А това с краденето на булката се прави за майтап и за пари Wink (поне тук в Германия искат парички от младоженеца, за да си получи отново булката, а те - похитителите- се допочерпват с тях Simple Smile)
На нашата сватба бабата на мъжа ми изклюкари, че свако му и мъжа на братовчедка му са подготвили краденето ми и щели да искат откуп от 150 ДМ, та бяхме много нащрек и не стана на тяхната Mr. Green

# 19
  • Мнения: 945
Аz се сетих zа една традиция в Германия. "Освещаването" на строяща се къща.

Когато къщата е почти готова, се събират съседи и приятели пред полуготовия дом. На покрива на къщата се слага елха (елхичка) и стопанинът се покатерва промерно на вртория етаж... Каzва няколко думи или тост (Шпрух) и хората отдолу си пийват по чашка ракия (тук се пие не екс).

Може и в Австрия да го има....

Общи условия

Активация на акаунт