предизвикано раждане с вагинална таблетка

  • 3 480
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 326
Много благодаря на всички за отговорите!
Интересувам се понеже лекарят ми предлага, ако бебчо не се роди до термин да направим предизвикано нормално раждане с такава таблетка.
Днес говорих с една лекарка по този въпрос и тя ми обясни следното: Вагиналните таблетки, които се използват съдържат просталгин ( не съм сигурна дали беше точно това името или нещо подобно..) и при поставяне на такава таблетка се предизвиква раждане като се предизвикват едновременно контракции и разщирение на шийката на матката. Раждането протича съвсем нормално. Каза ми, че този вариант е за препоръчване пред окситоцина със система. Такова предизвикано раждане се понасяло много добре от жените и било нещо сравнително ново. Да кажа още, че самите таблетки трябва да се съхраняват в хладилник, ако се купуват от аптека.

# 16
  • Мнения: 7 640
кони, тази лекарка гинеколог ли е Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 154
Доколкото ми е известно, терминът е ориентир, а не крайна  и точно фиксирана дата за раждане. Практиката е да се изчака до 14 дни след термин и чак тогава да се мисли за предизвикано раждане. Аз преносих Дарина 7 дни след термин, през което време си бях у дома, но всеки ден ходих, за да слушат тонове на бебето.
Посъветвай се отново с генеколога, който наблюдава бременността ти.
Желая ти леко раждане и здраво бебче!

# 18
  • Мнения: 678
Преносих моята бебка 5 дни и за това предизвикаха раждането.Сложиха ми вагинална таблетка.След 3 часа започнаха силни контракции.Нямах никакво разкритие след още 3 часа ми спукаха околоплодните води.Всичко това доведе до адски болки.Сложиха ми диазепам и след около час доста замаена родих момиченце 3.700.Отървах се само с 3 шева.

# 19
  • Мнения: 260
Хормона се нарича простагландин, и предизвиква омекване на шийката, съдържа се и в спермата на мъжа, а също така е отговорен и за менструалните болки.Според мен изчакай да ти дойде термина и тогава реши, не се мъчи отсега (добре е че събираш информация) Аз лично съм много против, защото имам гадни спомени. Моята "лекарка" се опита да ме накара да раждам с таблетка 10 дена преди термина, защото така трябвало, като отказах ми се развика....впоследствие се оказа че излиза в отпуска и не иска да изпусне паричките Close 2 дена след тази грозна сценка си родих без никакви таблетки. Едно момиче, на което беше погодила същия номер ми каза че е било страшно болезнено и не и е ускорило разкритието, защото когато тялото ти не е готово да ражда, просто не става. Не искам да те плаша, това си е моето мнение и моята информация по въпроса. Мисля че е по-добре да преносиш няколко дена, ако с бебето всичко е наред, отколкото ненужно предизвикано раждане.

Общи условия

Активация на акаунт