64 ОУ "Цар Симеон Велики"- кв.Симеоново, София

  • 6 543
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, бих искала да събера информация за 64 ОУ "Цар Симеон Велики". Тази в сайта им е доста оскъдна. Дъщеря ми догодина ще е първи клас и това училище ми е удобно като разположение, но това не ми е достатъчно. Има ли майки, чиито деца учат или са учили там?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 397
Много стара е темата, но за тези които се интересуват от училището може и да е още актуално. Имам 2- ма ученици в училището 3 и 4 клас. Мога само хубави думи да кажа и за обучението и за отношението на учителите и директорката към децата и родителите. Горещо мога да препоръчам г-жа Владимирова, която вероятно ще взима 1 клас през есента на 2016 година. Надмина всичките ми очаквания и изисквания.

# 2
  • Мнения: 113
Здравейте,
Аз също търся отзиви за учителите в 64-то ОУ. Догодина сина ми трябва да е първи клас и търся малко повече  информация за допълнителните дейности и занималнята в училището.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 397
Дъщеря ми в момента е 4 клас в училището. Мога само хубави неща да кажа за ръководството и учителите.  Много съм доволна от всичко, което се предлага, поне до 4 клас. Класовете са с малко деца, около 20 и е доста по - спокойно от централните софийски училища. Има занималня до 4 клас. В момента занималнята за 4 клас се води от една млада преподавателка, която е много отговорна и мила с децата. Дъщеря ми много я харесва. Училището е малко и преподавателите и охраната познават поименно всички деца и родители. Никога не сме имали никакви проблеми. Всички са много грижовни. Имат безплатни допълнителни дейности по програма "Успех" според предметите, по които преподават учителите. Досега сме посещавали клуб по шах, клуб по готварство. Тази година дъщеря ми си избра вокална група. Всяка година се сформират различни клубове и не знам какво ще се предлага догодина, но като цяло мнението ми е изцяло позитивно. Предлагат се и някои платени форми на занимания, но са предимно танци и не знам дали вас ви интересуват за момче. От по - момчешките предложения по "успех" се сещам, че има футбол и лего конструиране. Има и някои недостатъци. За съжаление от миналата година преминаха на 2-сменен режим на обучение. За най - амбициозните родители може да е малко разочароващо, че училището не участва в някои популярни състезания като олимпиади или математически състезания, но ние сме се явявали в други училища. Но, ако ви е удобно като местоположение няма за какво да се притеснявате. Хубав двор, по възможност винаги ги извеждат навън по обяд, стаите също изглеждат добре, нормални тоалетни, мисля, че са газифицирани и зимата е много топло, има приличен стол, малки класове, преподавателите са сравнително млади, има и няколко мъже начални учители, много тържества за малките ученици.

# 4
  • Мнения: 113
stanislavchen, Благодаря за отговора.
Последни няколко въпроса - занималнята за всички деца ли е или има критерии, по които приемат и можете ли да препоръчате начален учител/ка.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 397
Занималнята е за всички деца. Обща е за 2-та класа и от 40 деца я посещават 30-тина. Впечатления имам само от единия учител и ще споделя на лични, но като цяло го препоръчвам. Децата и родителите го харесват.

# 6
  • Мнения: 3
Здравейте,

Бих искала да подновя темата за 64-то ОУ в кв. Симеоново.
Ако някой има опит с училището, ще съм благодарна да сподели.
Благодаря предварително!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 397
Аз съм споделяла добрите си впечатления от училището и много ми се искаше да имам първокласник тази година там, но за съжаление не го приеха. Другите ми деца от няколко години не са там, вече са гимназисти. Дано да се включи някой с по - скорошни впечатления.

# 8
  • Мнения: 3
@stanislavchen - Благодаря за бързия отговор. Само да попитам , когато дъщеря ви е посещавала училището, до колко часа беше занималнята? И успяваха ли да се подготвят напълно през деня, за да не се налага всяка вечер подготовка и вкъщи?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 397
Честно казано не знам до колко часа е била занималнята, защото аз взимах децата към 16.00 ч. и така и не ми се наложи да разбера най - късния възможен час. Обикновено към 15.30 всички са готови с всички домашни и излизат на двора. В къщи никога не сме писали допълнително. Когато е студено оставаха в стаите и и след домашните играеха на настолни игри. Преди, знам, че невзетите деца оставаха при охраната, а учителите си тръгваха, но сега с правилата да не се смесват паралелки нямам представа как се случват нещата.

# 10
  • Мнения: 3
stanislavchen - Много ви благодаря за отговора, отново Simple Smile

# 11
  • Мнения: 44
Здравейте, много искам да побутна темата. Интересувам се от училището след 4-ти клас. Ще съм благодарна на всякакви отзиви.

# 12
  • близо до планината,почти в гората
  • Мнения: 44
Моите деца бяха в това училище от предучилищна до 7 клас. Признателна съм на екипа за грижите и ангажираността в учебния процес, директорката е много стойностен човек. Всяко дете се следи и ако възникне какъвто и да е проблем, се решава бързо, често дори не достига до родителите. По БЕЛ и МАТ учителките са взискателни, при ангажираност от страна на родителите и старателно дете резултатите са ок. Като цяло децата са в добри ръце, има зрънца, но са по–скоро в начален етап.

# 13
  • Мнения: 3
Здравейте,
Търся актуална информация за училището. Ще съм благодарен, ако някой се включи с мнение по отношение на подготовката, дисциплинатаа, занималня и всичко, което би било от полза при избора.

# 14
  • Мнения: 2
Здравейте,

Ние записахме нашият син от 6 клас в 64 ОУ в Симеоново, тъй като се преместихме да живеем в квартала.

Събирахме мнения, доколкото е възможно и като цяло все позитивни. Нашият опит до момента като цяло също е позитивен със следните детайли:

> Повечето учители са доста добри - по Математика, География и История, Биология и Химия, Физика.

> По БЕЛ имат една много добра учителка, която е от повече години в училището, но за нашия клас се смениха 3 учителки в рамките на един срок. Последната е много добра и ангажирана, човек, който си обича работата.
> В началото попаднахме в най-проблемния клас, защото там имаше свободни места. Имаше няколко проблемни деца, дисциплината беше лоша, моето дете не се чувстваше добре там. Хубавото е, че директорката лично се ангажира да помогне за решаването на проблемите, водеше психолог, водеха се разговори. Тъй като това бяха наследени с годините събития, в които не сме участвали, преместихме сина ни в съседен клас, където положението е съвсем различно, повечето деца са амбициозни и с доста по-добра дисциплина. Т.е. много зависи от класа.
Надявам се да е полезно.

Ние също търсим отзиви за 1-4 клас, тъй като малкото дете ще е първокласник 2024/2025, за които предварително благодаря Simple Smile Най-вече ни интересува обратна връзка за учителките, които са водели класовете до 4 клас, завършващ 2024, една от които е Илинка Толева.

Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт