МОСКВА

  • 39 077
  • 468
  •   1
Отговори
# 45
  • Москва
  • Мнения: 164
Плаща се с всякакви карти-виза, мастер, маестро. Валута.... Все пак най-добре да имате рубли със себе си. Аз използвам карта на уникредит банк българска и си тегля от техни банкомати в рубли без проблем. Най-добре попитайте в обслужващата ви банка как, къде и с каква комиси можете да теглите. Проблемът при обмена на евро и долари е високият марж.

mistela, хотелът ви на крайбрежната ли е? Ако да- то сте точно до кея на корабчетата ( на флотилия Радисън е отпред, а на ССК малко по-далеч). Аз лично много обичам разходките по Москва река. Особено вечер. Много е красиво.ш
От Шереметиево, ако нямате трансфер организиран от хотела , ви препоръчвам аероекспреса. Задръстванията в Москва са ужасни и с кола може и 4 часа да се " трансферирате" до хотела. За 1-2 дена сожете да видите най-основното със сигурност. Но трябва да решите точно какво ви се иска да посетите Simple Smile

# 46
  • гр.София
  • Мнения: 362
Здравей, не зная къде се намира Радисън, някъде близо до Червеният площад трябва да е, това е адреса

Park Inn by Radisson SADU Moscow
119180, 17, Bolshaya Polyanka street, bld.1, Moscow, Russia
За трансфера да попитам това влакче от къде се взима от Шереметиево ? Има ли разлика в цената на билета ако е купен онлайн или на място? Билетите до определено място ли са или за зона, не знам дали ме разбра ? За къде ще са ни необходими кеш пари, т.е. за къде задължително се плаща кеш и къде може с карта?
За разходката по реката може ли повече инфо?
Засипах те с въпроси  Hug Praynig

# 47
  • Мнения: 24 467

Благодаря ти много, Симона!
Желая ви приятно и ползотворно изкарване и да видите възможно най- много неща!
Надявам се догодина да успеем и ние с децата да отидем. Моите синове искат да посетят Москва и Петербург повече от мен, а аз съм Пантелей пътник по принцип.  Grinning Даже колежка на мъжа ми изяви желание да се комбинира с нас.
Полезно ми е предупреждението за местата. Щом свършват така бързо и ние ще се огледаме сериозно в началото на януари още. Че сме и пет човека, с колежката.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 5 358
Москва ми е отдавнашна мечта. Ще почакаме децата да пораснат още малко и ще я посетим. Разказвайте, разказвайте още!

# 49
  • Мнения: 6 992
Момичета, вчера вечерта се прибрах и бързам да ви пиша, докато не съм забравила  Joy
Бях от 5ти юни вечерта до 13ти юни вечерта.
На 6ти юни се разходихме по центъра - първо по една уличка Рождественка, защото там намерих в интернет магазин за фотографски неща и ходих да си купя ленти. Много ми хареса, приятна, спокойна улица. Там обядвахме в едно ресторантче Кон-Тики. Не беше скъпо, имаха обедно меню със супа, салата, второ, десерт, алкохолна и безалкохолна напитка за 480 р. Храната не беше лоша според моите спътници, въпреки острата липса на вегетариански избор, та аз си стоях на салата само. След това видяхме Болшой Театър и слязохме към Червения площад. Имаше панаир на книгата Simple Smile)  Попаднахме на ден, в който Кремъл е затворен, затова влязохме само в Храма Василий Блажени (350р. на възрастен) Вътре е много красиво!. После се отправихме към Кафе Пушкин, което аз много държах да видя, заради песента на Жилбер Беко  Mr. Green То пък се оказа не кафе, ами истински ресторант. Страшно красиво е отвътре, бяхме в залата Библиотека, ние даже се притеснихме, че бяхме по дънки и пуловери. Стремят се явно да изглежда като осветено със свещи, защото беше доста тъмно Laughing Правят страхотен горещ шоколад!
След това се прибрахме.
Ден 2. Голям дъжд, голямо нещо  Crazy Отидохме до Музея на Космонавтиката (250 р. възрастен, още някакви за снимане, не помня колко). Ако си падате по такива неща, вътре е страхотно! Пълно е с макети на различните ракети, кораби, има много информация за Корольов, съветските космонавти и разбира се, в един ъгъл са сбутани и американските с кацането на луната  Laughing
Следобед отидохме до Третяковската галерия, малко се позагубихме, но в крайна сметка я открихме. Там се намери и най-нелюбезният персонал, който срещнах в Москва. Егати нацупените лели, егати нещото. Мисля, че беше 400 или 450 р. входът. Не забравяйте да си вземете и аудиогид! Ние, двете патици, въобще не разбрахме, че има аудиогид и добре че съм учила малко от малко история на изкуството, та някои неща се сетих и разказвах на братовчедка ми. Заслужава си наживо да видиш Апотеоз на войната на Верешчагин, както и картината, посветена на битката на Шипка (забравих и името), пейзажите на Левитан...Въобще, страхотно беше. После пихме горещ шоколад и ядохме торта Москва в една Шоколадница, много приятна верига сладкарници.
Ден 3. Чичо ми ни заведе до музея на руските ВВС в база Момино, това е на около 60 км от Москва. Ако сред вас има хора, които се интересуват или са свързани с авиацията, задължително идете, има много интересни експонати. Аз видях самолета, на който е летял дядо ми Heart Eyes Така де, не личния, но поне модела  Simple Smile Входът мисля, че беше 150 р. С отиването и връщането и разглеждането, музеят ни отне целия ден.
Ден 4. Придобих смелост! И се разходих сама. Отидох пак на Червения площад с идеята да посетя Кремъл и Ленин, но не биде. Този път беше отворено, но пък имаше опашка, която на поглед прецених, че трябва поне час да я чакам и не останах да чакам (боли ме кръст като седя на едно място права дълго). Влязох обаче в ГУМ, който се оказа, че не е моят магазин, то едни диори, едни пради, една скъпотия  Mr. Green Но като интериор е много красив. На излизане от Червения площад, чух съобщение, подканващо да влезем в Музея на Отечествената война и реших да отида. Музеят не е голям, но за мен беше доста интересно да разгледам и прочета за Русия и Наполеоновите войски. Не че не ги знаем тия неща, но за първи път виждах експонати от това време. На излизане от музея ме привика един чичко с микрофон, организирали автобусна екскурзия 2 часа из Москва. Ето това е фирмата: http://lauda-tours.ru/ekskursii/obzornye/obzornaya-avtobusnaya-moskva/ 450 р. Повече от 2 часа беше, обиколихме голяма част от значимите места. Имаше няколко спирки в програмата, но валеше ужасен дъжд и от 5-6, слязохме май само на 3 места. Но все пак съм много доволна, че отидох! Екскурзоводката говореше само на руски, обаче. Накрая ни върнаха пак на Червения площад и аз от там отидох до Музея на Пушкин. Чистосърдечно си признавам, че се обърках с другия: http://www.arts-museum.ru/ . Този, който видях, беше посветен на Пушкин и също много ми хареса (абе рядкост е да не ми хареса музей на мен Joy, дай ми да си ги обикалям и съм щастлива). Там дамите бяха много любезни, обясняват, ако имаш въпроси, дори да не си платил за екскурзовод. Даже ми подариха за спомен картички с картини от музея. Simple Smile) Имаше цяла зала посветена на Евгений Онегин, стая с книгите на самия Пушкин - стари издания на Хамлет, Одисеята...представяте ли си, да видиш книги, до които се е докосвал един от великите руски поети...Simple Smile
Ден 5 и ден 6. Заминахме за едно градче Владимир, за да разгледаме и нещо извън Москва. Градчето е кръстено на кръстителя на руския народ, съответно е пълно с красиви църкви, катедрали, манастири. Туристическата улица на центъра също е много красива. Приятно местенце. Там вечерта ходихме в един бар да гледаме първия мач от Европейското. Населението не говори никакъв английски, но някак се оправихме с нашия мижав руски. Даже и в Москва почти никой не говори английски. Та барът беше много приятен, ако случайно отидете във Владимир - Rom Room Bar се казва. На сутринта аз исках да идем до един музей на Столетов, но нещо не ми се вързаха и отидохме вместо това в Музей на Физиката и илюзиите. Хич не съжалявам! Има различни неща, с които можете да правите физични опити, обяснения какво се случва. Чичо ми е физик и той ни показа някои от нещата с разяснения на български Simple Smile) Илюзиите също бяха много забавни - различни картини, криви огледала и тн. Входът беше 350 р. Ден 6 - върнахме се в Москва.
Ден 7 Излязох сама (московското метро вече ми беше станало като родно Grinning) и отидох отново до Музея на космонавтиката, да си купя сувенири. После влязох във ВДНХ
, там също се оказа, че има космическа експозиция, в нея имаше дори истинските апарати на Гагарин, В. Терешкова...Имаше и експозиция на роботи, но вече се бях уморила и прескочих роботите. След ВДНХ отидох до Арбат и хапнах в Hard Rock Cafe - единственото място, на което като ме усетиха, че съм чужденка, ми говориха на английски, и то перфектен. Simple Smile) Имат много интересни рок експонати, златни плочи, костюми от концерти, китари, барабани на различни изпълнители, снимки с автографи...Арбат обаче не ме впечатли  Blush, имах чувството, че си ходя по пловдивската главна. След това се разходих по Гоголския булевард и после се върнах вкъщи.
ден 8 Бях ужасно уморена и не ми се ходеше кой знае къде, та си събрах багажа. Леля ми ме заведе до близкия мол, нали, да не остана невидяла руски мол  Joy Там най-интересното беше най-високият в света цилиндричен аквариум Simple Smile 
В крайна сметка съм похарчила около 16 000 рубли, като това включва няколко торти и горещи шоколади, коктейли, ужасно много сувенири, детски книжки и прочие. Т.е. човек може и с доста по-малко да мине, ако примерно си носи сандвичи за разходките и не яде навън и не купува 3 тона матрьошки.
А, да, матрьошките. Леля ми ми беше казала да не купувам от центъра, защото били скъпи, но в крайна сметка пък точно на Червения площад се намериха най-евтините, от местата, които обиколих, да знаете. 8 см, 5 човечета, 250 р.
Метрото е много удобно и много бързо се ориентира човек кое как, как се прехвърля, от къде се излиза, не би трябвало да имате проблем да го ползвате за разходка. Единичен билет е 50 р.
Вземете си и по-есенни якета. Аз носех дънково и есенно, дънковото го сложих само последните 2 дни, преди това - дъжд, студ, вятър, 11-12 градуса, егати лятото.
Това е засега, тези дни ще ви покажа и снимки.  Grinning

# 50
  • София
  • Мнения: 964
Браво Еовин,страхотно си изкарала престоя там.
Докато те четох и си припомних моето преживаяване там. Hug

# 51
  • Мнения: 5 358
Много си свежа! Чакам снимки!

# 52
  • Москва
  • Мнения: 164
Хаха,Ео, до скоро си мислех, че само аз оприличавам Арбат на пловдивската главна, но приятелят ми се съгласи с  мен, когато дойде лятото на гости, а сега и ти. Явно проблемът не е в моя телевизор Simple Smile Но по Арбат трябва да се разхождаш с някой местен, за да ти разказва за интересните места там. Например стената на Цой или домът на Окуджава.  
Единствено за Шоколадницата не съм съгласна. Според мен е ужасно и невкусно място, но много хора го харесват.

# 53
  • гр.София
  • Мнения: 362
Здравейте и от мен,
И ние живо здраво се прибрахме.
Летяхме с Аерофлот, на Шереметиево се изсипахме 3 самолета - нашия и два китайски  Simple Smile ужас беше, добре че ни пуснаха на гишето за техните жители.
Москва - огромна, завладяваща, позитивна, ведра, светла. Беше деня, в който Москва изпраща своите абитуриенти - имахме чувството че е един неспиращ, нестихващ купон - младежи навсякъде, веселящи се, танцуващи - невероятно е. На другия ден видяхме сигурно едно 20 булки да си правят фотосесии в парка и на цветния мост (приличащ на миракъл гарден в Дубай).
Взехме си от туристическите автобусчета, хоп он хоп оф. Не беше много такъв, спираше само когато на братушката му се допуши   Joy но няма значение Simple Smile.
Возихме се на флотилия Радисън, за седмицата в която сте рожденици има 15% намаление, дават ви талонче, което представяте накрая при плащането. Забравих да ви кажа - на влизане ви дават миграционни карти, които трябва да пазите и на излизане си ги задържат. Между другото има много полиция, на всякъде, невероятни мерки за сигурност, в хотели, гара, метро, магазини, молове. Страшно много.
Ако някой се интересува нещо конкретно съм на среща  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 24 467
Чудесни разкази.
Ако приложите и нагледен материал, грешка няма да има!  Hug

# 55
  • Мнения: 301
Здравейте. Гледах сайта на посолството в Русия за визи. Искам да ида на гости, не искам с туристическа агенция да купувам почивки или екскурзии, просто да посетя приятели. Но като, че ли видях опция само туристическа виза като за моя случай. Каква виза мога да взема и за колко време може да е валидна тя? И лесно ли дават? Да не е като при Американците да трябва да си разправяш майчиното мляко...и да се заяждат и режат без причинно? Споделете ако знаете нещо по въпроса. Мерси

# 56
  • Мнения: 6 992
Здравейте. Гледах сайта на посолството в Русия за визи. Искам да ида на гости, не искам с туристическа агенция да купувам почивки или екскурзии, просто да посетя приятели. Но като, че ли видях опция само туристическа виза като за моя случай. Каква виза мога да взема и за колко време може да е валидна тя? И лесно ли дават? Да не е като при Американците да трябва да си разправяш майчиното мляко...и да се заяждат и режат без причинно? Споделете ако знаете нещо по въпроса. Мерси

Здравей, аз бях така на гости на леля ми, която не е руски гражданин, само работи там. Стана по следния начин:
Те имат там връзка с агенция, която издава покана за туристическа виза. С тази покана от агенцията се регистрираш тук: https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1 като на адрес, на който ще останеш,  пишеш адреса, който агенцията ти е изпратила, не този, на който ще си. Попълнения формуляр си го разпечатваш, записваш си час тук: http://www.vhs-bulgaria.com/main.php?lang=bg&id=contact1, събираш си другите неща по списъка и отиваш. Никой нищо не те пита. Мен само ме питаха "Сама ли ще сте в Москва?", аз казах "Да" и това беше. Забавиха ми я обаче, уж за 10 дни, ама то имаше май някакви празници, неща, за 20тина я взех.
Като стигнеш в Москва при приятелите си, трябва да получиш едно документче за регистрация, което трябва да носиш винаги със себе си от агенцията.
Агенцията, с която леля ми работи, е http://www.rusvisa.org , може да помолиш твоите приятели там да се свържат с тях.  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 301
Скрит текст:
Здравейте. Гледах сайта на посолството в Русия за визи. Искам да ида на гости, не искам с туристическа агенция да купувам почивки или екскурзии, просто да посетя приятели. Но като, че ли видях опция само туристическа виза като за моя случай. Каква виза мога да взема и за колко време може да е валидна тя? И лесно ли дават? Да не е като при Американците да трябва да си разправяш майчиното мляко...и да се заяждат и режат без причинно? Споделете ако знаете нещо по въпроса. Мерси

Здравей, аз бях така на гости на леля ми, която не е руски гражданин, само работи там. Стана по следния начин:
Те имат там връзка с агенция, която издава покана за туристическа виза. С тази покана от агенцията се регистрираш тук: https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1 като на адрес, на който ще останеш,  пишеш адреса, който агенцията ти е изпратила, не този, на който ще си. Попълнения формуляр си го разпечатваш, записваш си час тук: http://www.vhs-bulgaria.com/main.php?lang=bg&id=contact1, събираш си другите неща по списъка и отиваш. Никой нищо не те пита. Мен само ме питаха "Сама ли ще сте в Москва?", аз казах "Да" и това беше. Забавиха ми я обаче, уж за 10 дни, ама то имаше май някакви празници, неща, за 20тина я взех.
Като стигнеш в Москва при приятелите си, трябва да получиш едно документче за регистрация, което трябва да носиш винаги със себе си от агенцията.
Агенцията, с която леля ми работи, е http://www.rusvisa.org , може да помолиш твоите приятели там да се свържат с тях.  Simple Smile

Ооо значи при всички положения до София лично трябва да се ходи?  newsm78 Няма друг вариант на локация?

# 58
  • Мнения: 6 992
Ами май Русе и Варна бяха другите две опции, не съм сигурна, погледни тук:  http://www.vhs-bulgaria.com/main.php?lang=bg&id=contact1
Със сигурност не беше само София, но се ходи лично да си предадеш документите и да си вземеш после паспорта с визата. Това ако ще си пътуваш сам. Ако заминаваш с агенция, те ги оправят тия неща.

# 59
  • Мнения: 301
Интересно е,че за попълване на документа има всички други езици, дори македонски само не и български  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт