Коледа 2015 - 1

  • 102 137
  • 861
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 155
St. Dobri, в къщи много харесваме тези сладки с тахан, правя ги постоянно
http://www.kulinarno-joana.com/2009/04/tahini-cookies/

# 796
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 264
 Hug Благодаря  Hug

# 797
  • Мнения: 1 558
Имам спешен въпрос, моля някой да ми отговори! Слагам го в скрит текст, защото не е много по темата.
Скрит текст:
Момичета имам спешен въпрос, опасни ли са суровите белтъци, разбити на сняг? Снощи правих еклери за първи път, самите те станаха перфектни, като изключим, че не прецених правилно големината им при шприцоването и са с големина на понички. Правих и яйчен крем, получи се гладък и вкусен, но го махнах от котлона преди да заври, тъй като бе се сгъстил преди да кипне. Така ли трябва да бъде или следващият път да чакам да заври и тогава да го махна от котлона? Тук свърших глупостта, понеже незнайно защо сметаната, която трябваше да добавя към охладеният крем, не пожела да се разбие, разбих останалите белтъци на сняг и ги смесих с крема(бях срещала и такава рецепта в нет-а). Едва след като напълних еклерите се запитах, дали не е опасно да се консумират след като съдържат сурови белтъци, та сега се чудя да ги засиля ли към кофата?

От днес започвам сладкоправенето с ваниловите рохлички на наталина, след тях меденките на джема, двойно напуканите шоколадови сладки и линцерите на наталина. Линцерите и меденките ги правих миналата година и станаха страхотни, меденките не оцеляха до коледа, бяха меки и вкусно веднага след като изстинаха. Ако остане време мисля да направя и пуричките с локум на джема.

# 798
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
в къщи много харесваме тези сладки с тахан, правя ги постоянно
http://www.kulinarno-joana.com/2009/04/tahini-cookies/

киара, ако таханът е от този вид
Скрит текст:
рецептата трябва да се промени като съотношения. Този вид какаов тахан е по-скоро като какаов крем, доста сладък е и няма нищо общо с обикновения тахан. Peace

# 799
  • Мнения: 155
Този тахан го виждам за пръв път  Embarassed
Аз купувам от този
http://cybele.bg/shop/%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB … 340-%D0%B3%D1%80/

# 800
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Оооо, той е страшно вкусен.  Peace Яде се директно с лъжицата. Mr. Green Всъщност е подсладен и готов за употреба, не се налага да се добавя нищо към него. Този, който показах е един от гръцките варианти, но има и италиански. Виждала съм и български, но него не съм пробвала. Предполагам обаче, че е подобен на гръцкия и италианския. Ползвала съм го за слепване на меденки или сладки, в които има някакви смлени ядки - идеално пасва и допълва много приятно вкуса. Също така в състава на овесени сладки. Не е накъртващо сладък като течния шоколад, но си е сладък, така че количествата мед или захар, трябва да са по-малки или изобщо да липсват в зависимост от предпочитанията. Peace

Последна редакция: пт, 11 дек 2015, 14:36 от lulumba

# 801
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Темата стана много динамична с наближаването на Коледа.
Аз забърках рохличките снощи, залавям се с печенето. За утре съм планирала Арменските и Меломакароните.
Кажете на какво оползотворявате белтъците. Забравените сладки и целувките не се харесват вкъщи.  Rolling Eyes
Към коледната суетня остават Рафаелото, домашния Бейлис, яйчен пунш и едни портакалови сладки.

# 802
  • Мнения: 790
Френски макарони правя аз с белтъците. стават страхотни с пълнеж от маскарпоне .
mishka88 - Ами не са опасни суровите белтъци, та нали и любимия ми десерт- тирамисуто се прави с сурови яйца.Според мен хапнете си ги, ама си ги дръж в хладилника.

Последна редакция: пт, 11 дек 2015, 13:43 от babybu

# 803
  • Мнения: 155
Аз с белтъци правя тези
http://vkusnosbety.blogspot.bg/2011/12/7.html
Снощи пък пробвах Kokos - Haselnuss - Makronen, и те се получиха много вкусни.

# 804
  • Мнения: 790
ау за тези не се сетих,а ми бяха в списъка за коледни сладки. Чудя се само дали да ги направя с орехи, имам 2 огромни чанти, и ми се ще да направя поне едни сладки с тях .

# 805
  • Мнения: 155
Аз съм ги правила и с орехи, и с бадеми, все са вкусни  Peace

# 806
  • София
  • Мнения: 9 850
Ето снощните рохлички Simple Smile
Скрит текст:

# 807
  • гр.София
  • Мнения: 2 762
Супер са Коте  Hug
аз снощи ги замесих, една доза с орехи, една с лешници, довечера ще пека.
Иначе направих на Джема меденките, уникални са, сложих им от комбинираната подправка от Лидъл и вкуса е страхотен, скрих ги, че децата ги подпукаха  Mr. Green Пак по-рецепта на Джема правих и щолени, бях резнала едно парченце от края и го скрих в хладилника, а другите ги скрих от всички, та снощи опитахме от парченцето(престояло на хладно 7 дни), уникален е просто, Джема  bouquet благодарности за хубавите рецепти. Остава ми още на Наталина линцерите и какаовите сладки, от преди няколко страници, ще направя и баклава  Crazy Еми това е за сега  Laughing

# 808
  • Мнения: 2 692
а дали някой знае трик да не е лепкава белтъчната глазура? или на вас не ви лепне и нещо съм грешила в пропорции?

# 809
  • Мнения: 1 960
Може ли снимка на тази комбинирана подправка от Лидл?

Общи условия

Активация на акаунт