Търся нещо мотивиращо за след раздяла

  • 7 291
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
наскоро приключих дългогодишна връзка с едно момиче и съм загубил мотивация - все ми е тая за всичко. Дали може да ми препоръчате някой вдъхновяващ роман за нещата от живота - не искам да е любовен или тъжен ? Искам някоя книга, която да ме надъха, в която са написани много истини за живота. Благодаря

# 1
  • Мнения: 66
"50 нюанса сиво " или някоя от книгите за Силата на подсъзнанието : "Подсъзнанието може всичко" или др,подобни

# 2
  • София
  • Мнения: 3 459
"Проницателят"
"Моето приключение в дивото"
 Горе главата  Peace

# 3
  • Мнения: 2 755
Пеперудата на Анри Шариер, няма да сбъркаш с нея

# 4
  • Мнения: 8 894
Пеперудата на Анри Шариер, няма да сбъркаш с нея
Веднага ми изплува същата книга.
Вероятно защото имам крещяща нужда да я препрочета и аз.

# 5
  • Мнения: 24 467
Ако аз се сдухам и заимам нужда от нещо развличащо, събуждащо и мотивиращо, бих обърнала внимание на някое хубаво криминале или на качествен хумор.
"Истините за живота" се смилат много по- удачно, когато се срещнеш с умен писател, а обикновено добрите хумористи са най- интелигентните литературни събеседници.  Laughing

Иначе за "истините" в нехумористичен дух- ето тази:
Скрит текст:

# 6
  • Мнения: X
.................. "Според изследване на библиотеката на Конгреса от 1991, „Атлас изправи рамене“ е най-влиятелната книга след Библията в Съединените щати.............

„Атлас изправи рамене“ превръща Айн Ранд не само в един от най-популярните писатели, но и в един от най-влиятелните мислители на съвременния свят.

Това е удивителната история на човек, който казва, че ще спре двигателя на света — и го прави. Със страхотния си замисъл, със спиращото дъха напрежение, „Атлас изправи рамене“ не прилича на никоя друга книга, която сте чели.

Това е криминална история, но не за убийството на човешкото тяло, а за убийството — и възкресението — на човешкия дух. Главните герои на романа, индустриалците Дагни Тагарт и Ханк Риърдън, имат куража да управляват бизнеса си въпреки налаганите от държавата регулации и ограничения, въпреки атаките и хулите от страна на интелектуалци и политици, въпреки укорите, че експлоатират хората. И докато останалите индустриалци загадъчно изчезват, а икономиката колабира, Дагни и Риърдън научават значението на рационалния морал.

С ненадмината фантазия и спиращо дъха напрежение „Атлас изправи рамене“ ще ви потопи в един имагинерен свят — светът на победилия социализъм, в който обществото и стопанството бавно колабират вследствие на изчезването на основните двигатели на прогреса — хората на разума, новаторите.

Само през първата половина на 2009 г. от тази най-популярна след Библията книга в Съединените щати бяха продадени 300 000 екземпляра. "

https://www.goodreads.com/book/show/2395419.Atlas_Shrugged
http://chitanka.info/book/6744-atlas-izpravi-ramene

# 7
  • Мнения: 3 200
Като се абстрахираме от изследването на библиотеката на Конгреса от 1991, как всъщност тази книга въздейства на драгия читател, особено ако е нетърпелив и с лека непоносимост към съвременната американска литература?
Сериозно питам - след горното мнение-цитат ми се иска да прочета реални впечатления.

# 8
  • Мнения: 24 467
Лично за мен, когато говорим за Ранд, по- вдъхновяваща и добра книга е "Изворът".
Не ме вълнуват общи статистики.  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 143
Аз бих препоръчала "Безнадежден случай" на Греъм Грийн.

# 10
  • Мнения: 3
А нещо на Чарлз Буковски ?

# 11
  • Мнения: 1 817
Спорт и книги, няма нещо по-добро за разсейване. Само че 50 нюанса за мотивиране... newsm78 Иначе като изключим, че пише за секс в 80+ процента, книгите от поредицата си ги бива!

# 12
  • Мнения: 551
"50 нюанса сиво " или някоя от книгите за Силата на подсъзнанието : "Подсъзнанието може всичко" или др,подобни

За какво може да те мотивира книгата 50 нюанса сиво? За секс ли?  Laughing Laughing

# 13
  • Мнения: 2 755
peshogoshov , намираш Чарлз  Буковски за мотивиращ ли? За мен пише пълни простотии. Толкова идеи получи, никоя ли не ти допадна?

# 14
  • Мнения: X
Като се абстрахираме от изследването на библиотеката на Конгреса от 1991, как всъщност тази книга въздейства на драгия читател, особено ако е нетърпелив и с лека непоносимост към съвременната американска литература?
Сериозно питам - след горното мнение-цитат ми се иска да прочета реални впечатления.

Тази трилогия не е съвременна, писана е много отдавна. И е доста различна от всичко каквото съм чела... не че съм чела много де, не съм никакъв фактор или критерий  Laughing
Моето много скромно мнение за нея - първо я прочетох като обикновена книга - "забавно развлекателна" както се казва. Не много внимателно и без много да се замислям. Интересна е като сюжет и е увличаща. В момента в който я свърших, веднага - ми се прииска да я прочета отново. Нещо, което май никога не ми се е случвало. Книгата е огромна и имаше доста неща, които исках да си изясня и да рабера по-добре. Второто прочитане беше различно - бавно и разбъркано, някои неща повтарях по няколко пъти. Потресаващо е, че е предсказала толкова отдавна какво ще се случи в бъдеще при определени обстоятелства.
Аз също съм нетърпелива и докато я прочета първия път ходех доста сутрини с червени очи на работа... Четох я на български до половината на първата част и минах на английски, има неща които са съвсем непреводими, а не исках да пропускам нито дума от това което е написала Айн Ранд.

Та накратко - книгата е силна, за мен беше полезна, тя е всичко друго, но не и "забавно-развлекателна"... но беше невероятно удоволствие да я прочета.

Общи условия

Активация на акаунт