ТУЕС - 8 тема

  • 116 854
  • 744
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 4 548
Това с медицинското е някаква новост.

# 421
  • sofia
  • Мнения: 66
Привет! Честит първи реален учебен ден Wink
Имам питане - откъде ще се снабдявате с учебници (за осми клас)? Нови или втора употреба?

# 422
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Привет! Честит първи реален учебен ден Wink
Имам питане - откъде ще се снабдявате с учебници (за осми клас)? Нови или втора употреба?
Миналата година имаше училищна борса за учебници в някакъв обявен ден. Не знам дали и тази година ще има. Но те обменят информация помежду си. Може да попитате 9класниците.
Ако не са променили с нещо програмата на сегашните 8класници, не виждам смисъл да се инвестира в чисто нови учебници. Освен по езиците- в тях се пише.
Иначе има борси извън училище, OLX, така че има откъде!

# 423
  • Мнения: 21 455
Осми клас от тази година са по нова учебна програма.

# 424
  • sofia
  • Мнения: 66
Благодаря, за съжаление ще трябват нови учебници по всичко Sad

# 425
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Благодаря, за съжаление ще трябват нови учебници по всичко Sad
Ми, ако не е късно, най- разумния вариант ми се струва, че е да съберете пари и да вземете от някоя борса/издателство с отстъпка. Мисля, че дават около 10-15 %, което не е малко на общия разход.
Не знам дали ще е лесно да се разберат като още не се познават много добре.

# 426
  • Мнения: 1 138
Здравейте! Интересувам се , какъв беше най- ниския бал на прието дете за тази година ? И още 1 въпрос : - Къде се подготвяхте за НВО по бълг.ез и мат. за 7кл.?

# 427
  • sofia
  • Мнения: 66
Здравейте! Интересувам се , какъв беше най- ниския бал на прието дете за тази година ? И още 1 въпрос : - Къде се подготвяхте за НВО по бълг.ез и мат. за 7кл.?

Здравей,
за СП беше около 415, а за КМ - около 405 точки.
Ходи една година при частни учители Simple Smile

# 428
  • Мнения: 1 565
Синът ми се готвеше вкъщи, като използваше да се подготвя и за олимпиадите. Само за пролетната ваканция посети ускорен курс по математика към Регалия. Wink

Последна редакция: пт, 06 окт 2017, 19:06 от Vyara D

# 429
  • Мнения: 1 138
Благодаря. Ако някой знае за добри школи по мат. и бел ще му бъда благодарна.

# 430
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Благодаря. Ако някой знае за добри школи по мат. и бел ще му бъда благодарна.
Аз съм доволна от Милениум. Проблемът при нас беше някой да успее да мотивира младежа да си пише домашните и да положи необходимите усилия. И двете преподавателки се справиха с тази нелека задача и в резултат на това е ученик в 11 клас в ТУЕС. Преди това и по- голямата девойка се справи отлично с тяха помощ. Имат офиси в Лозенец и кв Гоце Делчев. В Лозенец са по- малки групите. Записванията, обаче са още през пролетта за следващата година. Май така е за повечето големи и добри школи. Информацията е отпреди 4 години, но мисля, че не са се променили нещата.

# 431
  • В една далечна галактика...
  • Мнения: 71
Здравейте,

синът ми е 12-ти клас. Искам да попитам има ли младежи, които възнамеряват да кандидатства в български ВУЗ. По-специално се интересуваме от СУ.

Идеята ми е да обменяме информация - пробни изпити, книжки за кандидат-студенти и т.н.

Поздрави на всички!

# 432
  • София
  • Мнения: 4 548
Нашият младеж ще учи тук. Не е много сигурен, че иска СУ, но това е едната възможност. Купихме двата сборника, които препоръчват за подготовка (в сайта на ФМИ), но не са точно това, което са давали на изпита по Мат 2. Сега решава задачите от старите изпити. Мислеше и на курса им да ходи, но го убедих, че 500 лв. не се дават току-така, при положение, че не е решил твърдо за там.
И аз да питам - нещо за родителска среща са им казали, но кога е не знае. Щяла да е обща в ТУ. Важна ми е, защото сигурно ще кажат какви са им преференциите за кандидатстване там.

# 433
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
http://www.elsys-bg.org/novini-i-sybitija/novini/roditelska-sres … ta-za-12-klas-211
Относно въпросите за родителска среща...

# 434
  • София
  • Мнения: 4 548
Както винаги ги качват  в неделя тия съобщения.

Общи условия

Активация на акаунт