Адски упорита кашлица и внезапно влошаване

  • 12 066
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

знам че трябва да отида на доктор и ще го направя, но не пречи да попитам и тук за лек.

Принципно когато хвана грип, винаги ме удря в гърлото и кашлиците ми продължават дълго след като съм се излекувала. Толкова упорито обаче не ми се е случвало - вече карам трета седмица.

Когато се разболях, имах конюктивит и отит за един следобед, но той отшумя. Сега сутрин продължава сълзенето, кашлицата ми е суха. Кашлям ужасно, чак имам позиви за повръщане от зор. Преди час внезапно ме заболя гърлото и ми се поду едната сливица.

Лекувах се с Бромхексин, Трахизан, чай за бронхите, а сега съм на Синекод. Пробвах и всички бабини неща като ракия и мед, чесън, вода и сол, вода и сода... Четох, че може да е стрептококов фарингит, но при него нямало сълзене и кашлица... Някакви идеи?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
аз бих пила антибиотик поне 10 дни за това състояние.
Но си има лекари, които да го кажат.
Трахизан, направо ме уби, ти нямаш афтичка в устата за този локален антибиотик, който нищо не прави - отити, конюктивит, сериозна и продължителна кашлица...дано около теб няма податливи хора  ooooh!

# 2
  • Мнения: X
Пушиш ли?

# 3
# 4
  • Мнения: X
 Grinning Това е добре. Аз съм пушачка и когато ме налегне кашлица от настинка или вирус ме държи по 2 месеца (заради цигарите, които не спирам по време на кашлицата) . Отиди на лекар да ти изпише по-адекватни лекарства. Явно е нужно.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз бих се разходила поне до личната лекарка да ме чуе на слушалка и евентуално да си направя снимка на белия дроб.Самата кашлица не е заболяване,а е симптом на такова и трябва да се намери причината,за да се излекува заболяването.

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 203
При последните ми настинки имах много продължителна кашлица, която не минаваше, а дори се засилваше. Първия път направих пътека до личната и накрая си платих преглед при пулмолог. С правилните лекарства - подобрението настъпи много бързо.

Тази година направо си платих снимка и пак при пулмолог.

Затова съветът ми е при личен лекар за направление, ако не платен прием.

# 7
  • Мнения: 73
Синекод доколкото знам, не е за отхрачване, той по-скоро е за потискане на кашлицата. Причината за кашлицата може да са различни, включително и на алергична основа. Моят син след вируси прави бронхоспазми и тогава пие таблетки медрол, ако не помогне му бият инжекции и аз съм си купила инхалатор. Правя му инхалации с физиологичен разтвор и капки вентолин. Но според мен трябва да Ви чуе лекар, за да се види какъв е произхода на кашлицата - дали е от горните дихателни пътища, или се е смъкнала в долните. Може да е причинила бронхит, бронхиоколит, брохнопневмония. Ако не е на бактериална основа да се лекува с други средства. Но не е за подценяване. Ако вдигнете температура над 37 г дори и 37.2 положението става спешно и самолекуване вкъщи не е желателно.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 301
Идеална си за хомеопатия Wink казвам ти го от ли4ен опит,макар и не то4но такъв  Hug

Отдели време и намери читав хомеопат,това ти е хронично състояние на емоционална основа и нищо от традиционната няма да ти помогне,само "натъпкваш" проблема по-навътре Wink Пробвай и ще видиш,4е до месец максимум ще усетиш осезаема разлика!


 Peace Успех!!!

# 9
  • Мнения: 561
Аз съм със суха кашлица повече от 6 години. Нищо не помага, дори не ме облекчава. От същия период имам и хиперфункция на щитовидната жлеза. За мен причината за кашлицата е точно това. Извода е - изследване на щитовидната жлеза.

# 10
  • Мнения: 1 037
Опитай с Бронхостоп сироп Peace Откакто е в аптечната мрежа, този сироп вече няколко пъти се справя безпогрешно с упоритата ми кашлица, в резултат на грип и настинка. Плюс това можеш да добавиш и Хербитусин пастили при кашлица. Ако до 3 дни няма резултат,отиди да те преслуша лекар.

# 11
  • Мнения: 4
Благодаря ви! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт