Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 57

  • 49 138
  • 760
  •   1
Отговори
# 240
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Здравейте.Аз имам едно питане.Понеже започнахме с подготовката, първо ми изписаха Марвелон, защото имах ПКЯ, от него се изчистиха, сега чакам цикъла, но днес се събудих с ужасни болки в гърлото,ушите и лека температура.Та питането ми е-това дали ще повлияе на началото на опи
та, особено ако се наложи да пия АБ и какви мерки да предприема, за да не стигам до АБ.

# 241
  • Мнения: 276
малко е рисково, ако не си пила. може да се стигне до прекалено подтискане на яйчниците. мисля, че ги препоръчват основно при дълъг протокол. ако по принцип нямаш много антрални фоликули и не си склонна към образуване на кисти, пробвай да го обсъдиш пак с лекаря.
На мен ми се стори странно, че не ми обясниха нищо. Аз ако не бях проверила в интернет нямаше да знам какво са ми изписали. След като казах на док, че докато чакаме фонда искаме да направим един опит сами, той извади рецептата, изписа ми нещо и каза на 20ти ден на преглед. И реших, че е някаква подготовка преди стимулация. Само месец ще ги пия, ама не знам как ще ми се отразят. Не задържам ф., поне до сега не съм. Ние сме с мъжки фактор, аз уж нямам проблеми  Confused

# 242
  • Мнения: 1 787
И аз пила противозачатъчни преди ин витрото и то 3 месеца. Изписват се за да си починат яйчниците и при стимулацията да реагират по- добре. Според мен няма да стане на яйчниците само малка почивка.

# 243
  • Мнения: 2 878
проблемът е, че всеки реагира на тях различно. при мен антралните фоликули паднаха наполовина. ако при пити е част от протокола, ок, но ако е само за профилактика на кисти, каквито така или иначе не образува, може би няма смисъл да се рискува. при всички случаи си решава лекарят, разбира се. не  я съветвам да не ги взема на своя глава.

# 244
  • Мнения: 4 097
Противозачатъчни на своя глава няма смисъл да се пият.
Аз ще съм на стимулация без тях. Но всеки лекар преценява индивидуално.

# 245
  • Мнения: 403
проблемът е, че всеки реагира на тях различно. при мен антралните фоликули паднаха наполовина. ако при пити е част от протокола, ок, но ако е само за профилактика на кисти, каквито така или иначе не образува, може би няма смисъл да се рискува. при всички случаи си решава лекарят, разбира се. не  я съветвам да не ги взема на своя глава.

Аз също пих противозачатъчни 3 месеца, нямам ПКЯ и отговора на яйчниците ми беше силен след почивката. Единия месец имах по 10 антрални в яйчник, след това 4-5. Лекарите си знаят работата. По време на стимулация направих 19 яйцеклетки всички качествени и подкрепям мнението на доктора. Сега пак пия Регулон за да починат.

# 246
  • Мнения: 403
малко е рисково, ако не си пила. може да се стигне до прекалено подтискане на яйчниците. мисля, че ги препоръчват основно при дълъг протокол. ако по принцип нямаш много антрални фоликули и не си склонна към образуване на кисти, пробвай да го обсъдиш пак с лекаря.
На мен ми се стори странно, че не ми обясниха нищо. Аз ако не бях проверила в интернет нямаше да знам какво са ми изписали. След като казах на док, че докато чакаме фонда искаме да направим един опит сами, той извади рецептата, изписа ми нещо и каза на 20ти ден на преглед. И реших, че е някаква подготовка преди стимулация. Само месец ще ги пия, ама не знам как ще ми се отразят. Не задържам ф., поне до сега не съм. Ние сме с мъжки фактор, аз уж нямам проблеми  Confused

Ние също сме с мъжки фактор, аз нямам никакви проблеми, от 1 година ме следи доктора и чак тогава се появи задържан Ф. Бих те посъветвала щом ти ги е изписал пиеш ги, ако наистина този месец пък се появи този проблем трябва да отложите. Аз също никога не бях пила противозачатъчни, даже с тях се чувствам по-добре Simple Smile И не се изписват само при дълъг протокол, аз бях на къс и пак пих.
 Успех

# 247
  • София
  • Мнения: 1 844
Добро утро момичета! Да се отчета и аз, замразихме 8 ембриона. 2 с отлично качество и тях първо ще ми трансферират, и на две места по 3. Ембриоложката каза че изостават малко останалите 6 но са добре. А аз съм бясна, заради хиперстимулация не стигнах до трансфер, а и сега при ЗЕТ който ще е след месец и половина не се покрива от фонда! Ми аз като не съм стигнала преди защо да не ми се полага при ЗЕТ-а?! Голяма глупост са направили от ЦАР Naughty
Офф, и при мен беше така. Ама какво да се прави. Все пак ЗЕТ не е скъп - платихме 525 лв. за прегледи, трансфер и асистиран хетчинг, и отделно лекарствата след това, разбира се.
Късмет със снежковците  Hug

Simple Smile Еми сега са малко по-високи цените само трансфера е 415лв и хетчинга е 200 лв . Но да стане пък ще давам какво да правя Simple Smile
Хетчингът беше безплатен в "Щерев" "едно време", преди 1 година. Каза ми ембриоложката на ЗЕТ-та, че при замразени ембриони го прилагат задължително и безплатно. Даже ми показа на снимката, къде са "хетчнати".

# 248
  • Мнения: 402
Мина трансфера. Върнаха ми 2 бластоциста и ми изписаха една торба лекарства да пия, както и инжекции да бия. Някой знае ли за какво се слага флустерон, както и прегнил. За прегнила никак не съм доволна, защото теста ми е чак на 17ти ден заради него. Иначе трансфера беше ужасен, по някаква причина реши да ми прави точно сега дилатация, както и защипване на шийката точно преди трансфера, което беше напълно излишно, защото канала ми е достатъчно широк и проходим, а сега съм с кървене от тези процедури. Изписала ми е също естрофем, някой да знае това защо ми е?

# 249
  • Мнения: X
Тия,  Hug, успех маминка.

# 250
  • Мнения: 276
проблемът е, че всеки реагира на тях различно. при мен антралните фоликули паднаха наполовина. ако при пити е част от протокола, ок, но ако е само за профилактика на кисти, каквито така или иначе не образува, може би няма смисъл да се рискува. при всички случаи си решава лекарят, разбира се. не  я съветвам да не ги взема на своя глава.

Аз също пих противозачатъчни 3 месеца, нямам ПКЯ и отговора на яйчниците ми беше силен след почивката. Единия месец имах по 10 антрални в яйчник, след това 4-5. Лекарите си знаят работата. По време на стимулация направих 19 яйцеклетки всички качествени и подкрепям мнението на доктора. Сега пак пия Регулон за да починат.
И на мен това ми изписаха

# 251
  • Мнения: 678
Тия успех  fingerscrossed EFP На мен не са ми предпивали Прегнил след трансфер, а другите не зная за кво са.
По оношение на противозачатъчните, знам че ако имаш проблеми с щит. жлеза не е добре да се пият.
Но много често се преписват преди инвитро и повечето постове, доколкото помня, са че са помогнали за количеството и качеството на фоликулите.

# 252
  • София
  • Мнения: 2 411
Здравейте.Аз имам едно питане.Понеже започнахме с подготовката, първо ми изписаха Марвелон, защото имах ПКЯ, от него се изчистиха, сега чакам цикъла, но днес се събудих с ужасни болки в гърлото,ушите и лека температура.Та питането ми е-това дали ще повлияе на началото на опи
та, особено ако се наложи да пия АБ и какви мерки да предприема, за да не стигам до АБ.

Не се притеснявай, аз вдигнах температура по време на стимулацията и доктора ми даде Аугментин и Осцилококцинум. Каза че това е най-щадящото и подходящото при такава ситуация. За всеки случай пуснаха кръвен тест, за да проверят дали е вирусно или бактериално и после докато се лекувах още веднъж давах кръв. Успяхме лечението да го вместим точно пред пункцията, а в инструкциите за след транфера пише, че Осцило-то мога да го пия и профилактично, за да е сигурно че няма да се разболея и да прецакам всичко.
Все пак уведоми веднага доктора си, за да предприемете адекватни мерки. Успех  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Моя трансфер и насрочен за петък сутринта. Вчера ми се обадиха да кажат, че от 11 яйцеклетки 8 се развиват, но се съмняват че ще остане по-малка бройка за петък. Аз се надявам на 4 ембриончета - 2 да ми върнат и 2 да замразим. Но каквото дойде.  Praynig Praynig Praynig
Още преди пункцията почнах с Достинекс за 8 дена, след пункцията Утрогестан по 6 табл. на ден. Не знам обаче дали ще ми дават още лекарства след това!? newsm78 И трябва ли да настоявам за още нещо, ако доктора си замълчи!? Има ли значение размера на лигавицата, защото моята беше 12 мм преди пункцията Thinking

# 253
  • Мнения: 57
Здравейте, на мен 2 ембриончета ми върнаха - сега си чакам и 2 замразихме. Били всички ок. На мен ембриоложката ми се обаждаше всеки ден и ме държеше в течение. Представи ми се и знаех с кой си имам работа. Точно така харесвам да е всичко ясно. Казаха ми и на какъв стадий са ама от медицински термини много не разбирам, само разбрах че са годни. Сега следва дълготоооооо чакане.

# 254
  • Мнения: 276
Здравейте, на мен 2 ембриончета ми върнаха - сега си чакам и 2 замразихме. Били всички ок. На мен ембриоложката ми се обаждаше всеки ден и ме държеше в течение. Представи ми се и знаех с кой си имам работа. Точно така харесвам да е всичко ясно. Казаха ми и на какъв стадий са ама от медицински термини много не разбирам, само разбрах че са годни. Сега следва дълготоооооо чакане.
Успех!!! Много скоро да се похвалиш с две чертички  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт