Съмнение за алергичен ринит при дете

  • 4 461
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Скъпи майчета пиша ви с надеждата, че нещо полезно може да ми споделите от личния си опит. Направо съм отчаяна вече Sad
Извинявам се предварително на модераторите, ако темата се припокрива, но тези които ги има са писани отдавна.

Става дума за сина ми, който е на 5г. От около поне 2-3г. има постоянно запушен нос, като разбира се нощите са най-тежки, защото той не се наспива, естествено през деня е недоспал, изнервен. Направо ме боли сърцето. А от своя страна аз също не спя добре, защото той ме буди със затрудненото си дишане. Принципно често си страдаше минала зима от стафилококи и стрептококи. След прием на антибиотик за около 2 седмици се подобряваше и после скорострелно се влошаваше пак.
Ситуацията от близките месеци е същата с дишането. Джипито предположи алергичен ринит. Попрочетох за него - сълзене, сополи, кихане, сърбеж в носа, небцето и т.н. При нас обаче е САМО И ЕДИНСТВЕНО ЗАПУШЕНИЯ НОС. Възможен ли е алергичен ринит само с този симптом?
Последния месец му давах ериус редовно и като че ли по-добре спеше, но от няколко дена не го пие (свърши шишето) и значително, абе направо въобще не може да диша с носа си всъщност. Сега аджеба се чудя ние нон стоп на ериус ли трябва да сме и то, за да диша горе долу добре?! Sad  Много се притеснявам, че при неадекватно диагностициране и липса на лечение може да се стигне и до усложнения като астма. Не мога да разбера как никой не можа една точна диагноза да сложи?!?! Водила съм го няколко пъти на УНГ - никога нищо конкретно не се казва и следователно лечението е НЕАДЕКВАТНО. Не знам вече бактерии ли са, алергия ли е, какво е....обаче е факт, че никой не ни помага. Не знам от къде да почна. Мисля едно направление за УНГ и да го водя право в УСУЛ, та белким там ни помогнат.
Моля споделете вашия опит, приемам всякакви мнения и съвети.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 549
Аз имам алергичен ринит от дете. При мен симптомите са запушен нос и почти непрекъснато леко течене. Последните години премина и в задна хрема, но това го свързвам и с отключилия се синузит. Никога не съм имала сълзене, сърбеж или нещо друго.
С бактерии сме се борили със сина ми с локален антибиотик - Бактробан.  Но винаги след изследване на носен секрет. Бактериалните инфекции са много упорити, затова направете пак секрет. Ако е чист - алерголог. За съжаление лечението на алергиите е борба с вятърни мелници, но поне ще предложат някаква терапия на симптомите. Важно е да се установи алергена, за да се премахне от околната среда по възможност.
Синът ми имаше и поленова алергия като по-малък. Дори веднъж направи астматичен пристъп от комбинация полени и вирус. Лежа 5 дни в болница на инхалации, вентолин и не знам още какво. От тогава да чукнем на дърво не е имал проблеми. Дори и симптомите на поленовата алергия силно намаляха. Докторите се чудеха дали да го диспансеризират, заради пристъпа, но решиха да изчакат. Оказа се, че не е имало нужда.

# 2
  • Мнения: 514
Аз имам алергичен ринит от дете. При мен симптомите са запушен нос и почти непрекъснато леко течене. Последните години премина и в задна хрема, но това го свързвам и с отключилия се синузит. Никога не съм имала сълзене, сърбеж или нещо друго.
С бактерии сме се борили със сина ми с локален антибиотик - Бактробан.  Но винаги след изследване на носен секрет. Бактериалните инфекции са много упорити, затова направете пак секрет. Ако е чист - алерголог. За съжаление лечението на алергиите е борба с вятърни мелници, но поне ще предложат някаква терапия на симптомите. Важно е да се установи алергена, за да се премахне от околната среда по възможност.
Синът ми имаше и поленова алергия като по-малък. Дори веднъж направи астматичен пристъп от комбинация полени и вирус. Лежа 5 дни в болница на инхалации, вентолин и не знам още какво. От тогава да чукнем на дърво не е имал проблеми. Дори и симптомите на поленовата алергия силно намаляха. Докторите се чудеха дали да го диспансеризират, заради пристъпа, но решиха да изчакат. Оказа се, че не е имало нужда.


mlv благодаря ти много за включването Simple Smile много съжалявам, че и при вас така са се развили нещата и с теб и с детенце Sad ти как се справяш с това явно вече цял живот? аз от моите наблюдения мога да заключа, че едно такова нещо значително влошава качеството на живот, защото постоянно си недоспал и непълноценен, ти как се справяш толкова години, сега как си?

Иначе и аз това се чудя от къде аджеба да почна, секрет ли да правим, на УНГ ли да ходим, алерголог ли да посещавам. Е казвам ти честно, че ако разбера каква е причината не камък, а планина ще ми падне от гърба. Тази неизвестност и безсилие ме убиват. Ти си права, че най-добре е да се стартира с един секрет. Предвид на това което казваш дано да не е алергия. Той навсякъде си е така - и на море като бяхме и вкъщи, тоест изключвам че има определен дразнител щом навсякъде е така. Ама знам ли, имало и някакъв целогодишен ринит, за който не знам много.

Чудя се дали пък тия ''коки" не са хронифицирали.....

# 3
  • София
  • Мнения: 4 549
При мен нещата някак се променят с времето. Като бях дете (по времето на соца) някак не беше модерно да се говори за алергии и те обикновено бяха последното, към което се прибягваше като обяснение на дадено заболяване. Спомням си, че вечно бях хремава. Баща ми ме водеше на УНГ и те за всичко обвиняваха леко кривата ми носна стена. Това ни е наследствено. Никой така и не каза, че може да е алергия. На 20 г. и няколко реших да взема нещата в свои ръце и отидох на алерголог в МА. Много бяха бледи реакциите на кожните тестове, но понеже си мислех, че е от домашния прах проблема ми, направиха директен тест с тампони в носа с алергена. После мерят на един апарат проходимост на ноздрите. Е, нямаше такава. Не беше обаче само към домашен, а към всякакъв прах - библиотечен, уличен. Не се съгласих на инжекционно лечение по техните сложни схеми, защото дори и лекарката каза, че няма винаги достатъчно добър ефект. Имаше после години, през които си ходех с капките за нос в джоба. Само те ми отпушваха носа. В резултат си повредих лигавицата. Спрях капките и за известно време като че ли се пооправиха нещата. Последните години, обаче, почнах да правя през зимата и синузит като ми надуха челото. Оттам едни задни хреми и най-гадното е, че почна да ми се събира секрет в гърлото, който много ме мъчи като легна. Айде пак на алерголог. Оказа се, че и мухълът сега е проблем. Но общо взето аз ги насочвам какво може да е евентуално. Самият тест пак ми дава много слаби резултати. Та така.
А за твоето детенце бих те посъветвала първо да почнете от УНГ. Да ви даде направление за секрет. Ако се отхвърли бактериален причинител, да ви прати на алерголог. Те тестовете се плащат независимо от това дали имате направление, но поне прегледа ще е без пари.
Не знам дали е възможно дете да има полипи в носа, защото и това може да е причина за затруднено дишане.
Ако има бактерии - някой локален антибиотик, директно за носа. Бактробанът май го няма вече по аптеките, но беше ефикасен. И в края на лечението пак секрет.
И най-вече бъди упорита и разпитвай лекарите каква може да е причината и какво трябва да се прави и едно по едно, докато намерите решение.
Успех!

# 4
  • Мнения: 514
mlv действително е много опасно когато липсва точна и адекватна диагноза за определено състояние, защото се получава ей това което е станало с теб....неправилна диагноза - неправилно лечение и оттам едни усложнения....
За тази атрофия нещо ми се върти в главата, че може да се третира с лазер и много помага. Сега като пари не знам какво струва. Ако представлява интерес може да проучиш. Също бих ти препоръчала един спрей за нос - Еуфорбиум, който може и да си чувала. Той е за бактериален, вирусен и алергичен ринит. Хомеопатичен е. Мисля, че се отразява добре на малкия. Даже е показен и за изкривен носна преграда.
Аз реших, както ти ме посъветва да вземем първо секрет да видим имали гадинки, няма ли. Е, има - стафилокок ауреус. По антибиограма почнахме да капем капки. Но аз така или иначе усетих в него подобрение преди това от Еуфорбиума. Ама викам тежка бактерия е, ще капем. На УНГ още не сме отишли, но имаме направление.

Да не забравя за Бактробана, фигурираше в антибиограмата и се твърдеше, че е най-подходящият за тази бактерия, но преди месец два пак са го изтеглили от пазара Sad  Да съм знаела че го има, щях цял кашон да купя Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 4 549
За атрофията, честно, не съм се интересувала, но са засегнати и синусите. На рентгенова снимка вместо да са прозрачни тези участъци, са почти все едно е плътна кост ooooh! Еуфорбиума май съм го ползвала, но не е било скоро. Вече избягвам всякакви лекарствени средства, освен в много остри форми на хрема или алергията.
Успех и на вас в борбата Peace

Общи условия

Активация на акаунт