Завиждате ли на богатите?

  • 68 287
  • 1 310
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Но замисляли ли сте се дали богатите са щастливи???
Не съм.  Laughing  Mr. Green Богата съм, но не и богаташка.  Mr. Green
Вместо да си почивам цяла зима, налага се скоро да се заема с нов обект.
Парите кога ще си харча-не знам.  Sad

# 16
  • Мнения: 5 060
Със сигурност не са. Но нима има човек, който винаги е щастлив?

# 17
  • Мнения: 6 122
Завиждам на богатите, да. Не мисля, че го правя със злоба. Но все пак, понякога ми става тъпо, че те имат огромни хубави бани с вана, а аз - не.
Парите абсолютно променят човека. Не е задължително да е за лошо. Някои хора, след като се замогнат с усилен труд, започват по-видимо да се дразнят на мрънкалника-философ, дето им разправя "как се печелят тези пари, знам аз".

А темата евтинее... духовно.

Поздравления. Хубав пост. Рядко някой ще признае такова нещо. Аз не съм богата, но знам, че богат е сто пъти по - добре, отколкото беден.

# 18
  • Мнения: 9 913
а какво им пречи на богатите да са щастливи?

# 19
  • Мнения: X
А бедните щастливи ли са?

# 20
  • Мнения: 6 278
Завиждам ,защото без пари си е жалко съществуване.

# 21
  • Мнения: 36 175
бедни и нещастни - бол
дори са повече от горките богати и нещастни

# 22
  • Мнения: 14 843
Не винаги важи правилото-щом си богат значи си нещастен
И при тях както и при бедните си има и щастливи и нещастни
Само че по добре звучи богат и нещастен от колкото беден и нещастен Joy Joy
Когато си богат поне можеш да си доставиш някакво  удоволствие което поне за малко ще те разведри

# 23
  • София
  • Мнения: 11 754
....................................
Само че по добре звучи богат и нещастен от колкото беден и нещастен Joy Joy
Когато си богат поне можеш да си доставиш някакво  удоволствие което поне за малко ще те разведри

Напълно вярно и напълно съгласна.
 "Чистичко, спретнато, изпрано," ми звучи направо бедняшко, а това много често се чува вече за съжаление.  Sad
По - добре богати и нещастни, нещастни в рамките на нормалното, без страшни драми.

# 24
  • Мнения: 1 610
въпроса е еквивалентен на:

Завиждате ли на манекенките....?

--------------------------------------------------
по скоро ме вълнува въпроса- Защо в България богатите не правят добро за обществото?
Да дарят - я училище, я детска градина, я  имот да дарят....за болница - бърза помощ...линейки...

Ей...едно време какви големци имало!!! и държавници и благодетели!!!
Возили се на конски карети...ама дарявали....университети....училища...паркове...
сега БМВ....аудита....ама на-най-си за бедний  наш народ... Praynig

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Темата е благодатна. Пак ще се включа по нея. Мисля, че може да се получи хубава дискусия.
Не завиждам на богатите, а се стремя да стана като тях и аз. Има разлика  Peace
Спомних си един лаф, малко е хумористичен, но според мен в него има истина:
"По-добре да плачеш в лимузина, отколкото в трамвай!"  Laughing
П.П. Песента на Ивана "Ах, тези пари!" си е съвсем добра и подходяща за илюстрация според мен.

# 26
  • Мнения: 2 401
Няма щастлив богат. Богатството дава, но взима повече. От бедния никой не взима, той има повече шансове да бъде щастлив, защото може да "прави каквото си иска",  по всяко време. Богатия не може.

# 27
  • Мнения: X
От бедния никой не взима, той има повече шансове да бъде щастлив, защото може да "прави каквото си иска",  по всяко време. 
Хм, ако на бедния му се прияде нещо, но няма пари за него, не може да го изяде. Ако няма пари, може да иска да чете дадена книга, но да не може да си я купи. Може да няма пари да си плати нета, тока, водата и да му ги спрат. Списък, дълъг като влакова композиция от нещата, които не може да прави бедният, още по-малко по всяко време, мога да ти направя.

# 28
  • Мнения: 1 412
Съгласна съм с djoleva

Последна редакция: нд, 27 сеп 2015, 22:09 от Petit 21

# 29
  • Мнения: 10 547
Да. Завиждам на всички.

Общи условия

Активация на акаунт