въпрос за смяната на памперса

  • 1 832
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 391
официално се води - преди хранене...

ама как ще го оставиш нацапано, ако докато се храните свърши работа...
май то ще те научи... newsm78
newsm10

# 16
  • Мнения: 64
Преди хранене. Много често заспива на гърдата ми, докато я храня,така че няма как после да го сменям.

# 17
  • Мнения: 10 758
Някои мами сменят преди хранене, други - след;
аз лично съм сменяла и по двата начина
И аз така.  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 489
Някои мами сменят преди хранене, други - след;
аз лично съм сменяла и по двата начина
И аз.

# 19
  • Мнения: 505
Разбирасе че може и по двата начина. Аз предпочитам преди ,защото след хранене може да повърне от притискането на коремчето като я повдигам. Така че Peace

# 20
  • Мнения: 3 216
След хранене.До сега не е поврьщал.

# 21
  • Мнения: 649
Аз лично - след ядене, точно по тази причина, че ги пълнеше докато хапва  hahaha никога не ми е повръщал докато му сменям памперса, не съм го подмятала много  Joy

и досега е така, по време на ядене винаги пълни памперса  Mr. Green

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Ние понеже винаги си правихме почивки по време на ядене-по средата на храненето до края на 2 я месец,след това след хранене.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 877
ами средно тогава по колко ви отиват? за малки бебета до 3 месеца става дума. А после по - малко нали?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 605
Явно всичко зависи от детето. Не може да се обобщи.
Аз лично не съм се съобразявала точно с храненето. Още повече, че кърмех на поискване. То си личи, кога памперсът е за смяна. Горе-долу на 4 часа, освен ако няма "изненада" в интервалите. (Дъщеря ми ми сервираше повече такива изненади и с нея харчех повече памперси.) Освен това се стараех да не развалям съня на бебето. Ако има навик да заспива на гърдата, няма да го разбутвам за смяна (стига да не е наакано).
С първото дете стриктно сменях памперс преди всяко кърмене, но се отказах, защото 1. когато то вие от глад, ми е жал да го бавя, 2. когато след хранене напълни памперса се налага повторно да го мачкам и 3. когато извършвах процедурата нощем, бебчо се разсънваше и разиграваше.

# 25
  • Мнения: 1 382
Малкото практика ме научи да сменям след ядене  Naughty Peace

# 26
  • Мнения: 330
Аз и го сменям преди ядене.после и е пълно коремчето,а и не искам да я разсънвам.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 907
Аз сменям след ядене,защото докато яде върши работата,но понякога когато се е изакал преди храненето тогава му го сменям.С две думи сменям според ситуацията.

# 28
  • Мнения: 356
Когато Криси беше бебе, акаше нон-стоп и спеше нон-стоп.Събуждаше се наакана и преди ядене- сменям, по време на ядене пак се наакваше и аз пак го сменям.Но много внимателно , защото може да повърне.А когато поотрасна вече няма значение кога ще го сменяш.Когато ти си решиш или когато се напълни.Е естествено няма да държиш детето наакано , но сменяш според ситуацията. Grinning 

# 29
  • София
  • Мнения: 6 743
може да ви се стори мaлко тъп въпроса който ще ви задам,но колкото и майки да пита всички ми отговарят различно.Кога се сменя памперса на новороденото бебче преди хранене или след хранене.
Аз лично сменях преди хранене, за да не ми повърне ако го раздрусам след, въпреки, че много често малкия се наакваше СЛЕД ядене в чистия памперс  Laughing, но ...това е положението.Както се казва обожава да се "изака на метеното"  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт