въпрос за смяната на памперса

  • 1 827
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
може да ви се стори мaлко тъп въпроса който ще ви задам,но колкото и майки да пита всички ми отговарят различно.Кога се сменя памперса на новороденото бебче преди хранене или след хранене.

# 1
  • Мнения: 140
Преди хранене се сменя.Сега ще кажеш,че няма логика,ама според лекарите-педиатри има.ЗАщото не е хубаво на пълен стомах да го преобличаш много-много да не повърне.ама това е в първите 3 мес.После когато ти решиш.

# 2
  • Мнения: 46 558
Това е много дискутиран въпрос  Wink
Имай предвид, че бебетата акат след ядене, затова е по-удачно да се смени тогава, но трябва все пак да изчакаш малко и да действаш много внимателно, защото от клатенето може да повърне.
От друга страна, дъщеря ми винаги се събуждаше наакана, а се хранеше около 30 мин., през това време не можех да я държа така, защото кожата й се възпаляваше, в крайна сметка сменях памперси и преди, и след ядене  Crazy
Затова действай според случая, няма изпитана рецепта, която да важи за всички деца  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 760
Никол е обобщила ситуацията. Повечето бебчета изпразват червата си по време на хранене. Така, че би било добре малко след това да бъдат преобути. Но моята госпожичка например, повръщаше след всяко ядене и без да я магериш, а при опит за смяна на памперса връщаше всичко. Така че си киснеше горката до следващото ядене. Сега ака нарядко и веднага я преобувам. А иначе - преди ядене.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 816
Аз преобувах преди ядене докато един ден педиатърката не каза това, което е написала Никол, т.е. перисталтиката на червата се засилва по време на хранене и бебчетата пълнят памперсите. И така аз започнах да преобувам след ядене.

# 5
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И преди и след сменях (поради описаните по-горе причини), памперсите  направо хвърчаха по онова време. Wink

# 6
  • Мнения: 3 042
Аз преобувах преди ядене, защото е много вероятно бебето да повърне ако се клати много след като се е нахранило /а синът ми имаше и рефлукс/. Разбира се случвало ми се е след като вече съм преобула преди хранене да се наложи да го направя отново след хранене. В по-късна възраст когато вече нямаше опасност от повръщане след хранене преобувах и преобувам след хранене / Grinningпонякога ми спестява някой памперс/.

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Някои мами сменят преди хранене, други - след;
аз лично съм сменяла и по двата начина

# 8
  • Мнения: 2 255
Аз лично - след ядене, точно по тази причина, че ги пълнеше докато хапва  hahaha никога не ми е повръщал докато му сменям памперса, не съм го подмятала много  Joy

# 9
  • Мнения: 3 089
аз сменях преди. но петра непрекъснато повръщаше.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Сменям ги след ядене,много внимателно, за да не повърне,  защото почти винаги ги пълни по време на яденето  smile3521

# 11
  • Мнения: 4 668
Преобувам го преди хранене . Ако веднага след това свърши работата , пак го преобувам , за да му е чистичко и сухо .  newsm30

# 12
  • Мнения: 268
Преобувам го преди хранене . Ако веднага след това свърши работата , пак го преобувам , за да му е чистичко и сухо .  newsm30

 И аз така Simple Smile

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 688
официално се води - преди хранене...

ама как ще го оставиш нацапано, ако докато се храните свърши работа...
май то ще те научи... newsm78

# 14
  • Мнения: 1 059
Преобувам го преди хранене . Ако веднага след това свърши работата , пак го преобувам , за да му е чистичко и сухо .  newsm30
и аз така

# 15
  • Мнения: 5 391
официално се води - преди хранене...

ама как ще го оставиш нацапано, ако докато се храните свърши работа...
май то ще те научи... newsm78
newsm10

# 16
  • Мнения: 64
Преди хранене. Много често заспива на гърдата ми, докато я храня,така че няма как после да го сменям.

# 17
  • Мнения: 10 758
Някои мами сменят преди хранене, други - след;
аз лично съм сменяла и по двата начина
И аз така.  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 489
Някои мами сменят преди хранене, други - след;
аз лично съм сменяла и по двата начина
И аз.

# 19
  • Мнения: 505
Разбирасе че може и по двата начина. Аз предпочитам преди ,защото след хранене може да повърне от притискането на коремчето като я повдигам. Така че Peace

# 20
  • Мнения: 3 216
След хранене.До сега не е поврьщал.

# 21
  • Мнения: 649
Аз лично - след ядене, точно по тази причина, че ги пълнеше докато хапва  hahaha никога не ми е повръщал докато му сменям памперса, не съм го подмятала много  Joy

и досега е така, по време на ядене винаги пълни памперса  Mr. Green

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Ние понеже винаги си правихме почивки по време на ядене-по средата на храненето до края на 2 я месец,след това след хранене.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 877
ами средно тогава по колко ви отиват? за малки бебета до 3 месеца става дума. А после по - малко нали?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 605
Явно всичко зависи от детето. Не може да се обобщи.
Аз лично не съм се съобразявала точно с храненето. Още повече, че кърмех на поискване. То си личи, кога памперсът е за смяна. Горе-долу на 4 часа, освен ако няма "изненада" в интервалите. (Дъщеря ми ми сервираше повече такива изненади и с нея харчех повече памперси.) Освен това се стараех да не развалям съня на бебето. Ако има навик да заспива на гърдата, няма да го разбутвам за смяна (стига да не е наакано).
С първото дете стриктно сменях памперс преди всяко кърмене, но се отказах, защото 1. когато то вие от глад, ми е жал да го бавя, 2. когато след хранене напълни памперса се налага повторно да го мачкам и 3. когато извършвах процедурата нощем, бебчо се разсънваше и разиграваше.

# 25
  • Мнения: 1 382
Малкото практика ме научи да сменям след ядене  Naughty Peace

# 26
  • Мнения: 330
Аз и го сменям преди ядене.после и е пълно коремчето,а и не искам да я разсънвам.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 855
Аз сменям след ядене,защото докато яде върши работата,но понякога когато се е изакал преди храненето тогава му го сменям.С две думи сменям според ситуацията.

# 28
  • Мнения: 356
Когато Криси беше бебе, акаше нон-стоп и спеше нон-стоп.Събуждаше се наакана и преди ядене- сменям, по време на ядене пак се наакваше и аз пак го сменям.Но много внимателно , защото може да повърне.А когато поотрасна вече няма значение кога ще го сменяш.Когато ти си решиш или когато се напълни.Е естествено няма да държиш детето наакано , но сменяш според ситуацията. Grinning 

# 29
  • София
  • Мнения: 6 743
може да ви се стори мaлко тъп въпроса който ще ви задам,но колкото и майки да пита всички ми отговарят различно.Кога се сменя памперса на новороденото бебче преди хранене или след хранене.
Аз лично сменях преди хранене, за да не ми повърне ако го раздрусам след, въпреки, че много често малкия се наакваше СЛЕД ядене в чистия памперс  Laughing, но ...това е положението.Както се казва обожава да се "изака на метеното"  Mr. Green

# 30
  • Мнения: 2 040
Ако се събуди акана - сменях преди храненето, а ако не е, изчаквах докато се наяде и тогава...
Никога не ми е повръщала, пък и аз внимателно, не съм я подхвърляла и разклащала  Naughty Grinning

# 31
  • Мнения: 649
ами средно тогава по колко ви отиват? за малки бебета до 3 месеца става дума. А после по - малко нали?

средно към 7-8 на ден, може и повече. аз през ноща не съм го сменяла, само ако е наакан.
сега са към 5-6, обаче пак зависи колко и кога ака. не може да го държиш в наакан памперс- ще му се подсече дупето.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 936
В началото сменях и преди, и след хранене. Сега бебка ака по-рядко /2-3 пъти на ден/ и само тогава сменям и преди, и след. По принцип - преди ядене

# 33
  • Мнения: 11 555
В началото сменях памперса преди ядене,докато сама не забелязах,че веднага се нааква.Затова започнах да правя това след ядене,като внимавах с миенето и преобуването.Не ми се е случвало да повърне. Grinning

# 34
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Извинявам се предварително ако въпросът ми е мнооого тъп  Peace
Значи, ако се сменя памперса преди хранене, всъщност сменяте чист памперс? Или аз не съм разбрала нещо... Предполагам, че си има доста основателна причина, но все още съм на фаза "бебе в коремче", така че ако може някой да ми обясни.  newsm78

# 35
  • Мнения: 3 537
След хранене съм сменяла

# 36
  • Мнения: 670
Сменям памперса преди хранене. Ако усетя, че го пълни докато хапва, сменям го и след хранене.

# 37
  • Мнения: 739
зависи  Wink. Някои сменят преди - за да не върне след ядене, други след - защото го пълни докато суче. Около 10-12 пъти дневно  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 680
наистина преди хранене е наи удачно,но ако се изака след ядене не може да го оставиш наакано и пак ще трябва да го смениш!винаги различно

# 39
  • Мнения: 2 952
Казват преди ядене , но дребосъка  акаше  след   ядене(докато са малки акат често , сега  веднъж  само на ден вече)......така ,че  сменях след  ядене ...не  веднага ...и  лека полека , нали е ял .... Simple Smile

# 40
  • Мнения: 70
Обикновено сменям преди хранене, но ако и след това се наложи го правя много внимателно, за да не повърне

# 41
  • Мнения: 574
Ако не повръща и си внимателна е най-добре след хранене ,за да си спи спокойно с чисто дупе. Освен това докато го миеш може да се оригне още по-добре. Лошото е ,че малко се разсънват. Но ако много лесно повръща -преди рана.

# 42
  • Мнения: 356
Извинявам се предварително ако въпросът ми е мнооого тъп  Peace
Значи, ако се сменя памперса преди хранене, всъщност сменяте чист памперс? Или аз не съм разбрала нещо... Предполагам, че си има доста основателна причина, но все още съм на фаза "бебе в коремче", така че ако може някой да ми обясни.  newsm78
Да, миличка,не си разбрала.Освен че акат бебчетата и пишкат smile3503.Тка че ти сменяш напишания памперс.Но няма нищо, никой не се е родил научен Simple Smile

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Сменям ги след ядене,много внимателно, за да не повърне,  защото почти винаги ги пълни по време на яденето  smile3521
Peace

# 44
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Извинявам се предварително ако въпросът ми е мнооого тъп  Peace
Значи, ако се сменя памперса преди хранене, всъщност сменяте чист памперс? Или аз не съм разбрала нещо... Предполагам, че си има доста основателна причина, но все още съм на фаза "бебе в коремче", така че ако може някой да ми обясни.  newsm78
Да, миличка,не си разбрала.Освен че акат бебчетата и пишкат smile3503.Тка че ти сменяш напишания памперс.Но няма нищо, никой не се е родил научен Simple Smile

Благодаря. Просто се чудех защо трябва да е точно преди хранене, но после се усетих, че преди това спинка.  Crazy

# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз го сменям преди хранене, Преслав много повръща и без това.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 271
Наистина по правило е преди хранене, но аз го правех след това, защото обикновено акаше, докато го кърмя. От тази гимнастика повръщаше по малко, но как да му обясня да се изака преди ядене  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 649
Извинявам се предварително ако въпросът ми е мнооого тъп  Peace
Значи, ако се сменя памперса преди хранене, всъщност сменяте чист памперс? Или аз не съм разбрала нещо...

по принцип казват преди хранене, защото повечето бебчета обичат да са на сухичко и чистичко докато се хранят- да им е удобно  Mr. Green освен това много от мъничетата заспиват по време на хранене и за да не ги будиш им сменяш преди това памперсът. обаче ако винаги ака по време на ядене- не си заслужава ( така беше при нас) 

не е сух памперсът- той си е напишкан или наакан, те бебчетата пишкат и акат през цялото време  Crazy

# 48
  • София
  • Мнения: 6 272
Не съм изчела всички отговори, но ето и моя: преди хранене, ако не беше свършил голямата работа майка му свиваше крачетата и памперса биваше напълнен. Wink Докато сучеше обикновено заспиваше.

# 49
  • Мнения: 1 999
След ядене. Peace

# 50
  • Мнения: 8 505
Когато на теб ти е удобно.Аз сменях след.

# 51
  • Мнения: 1 272
Сменям го преди хранене, т.като почти винаги има нужда, а ако се наложи и след хранене. Ти сама най-добре ще усетиш кога да го сменяш. Като ти го пълни всеки път след хранене, естествено, че ще започнеш да го сменяш след хранене.

# 52
  • Мнения: 27 524
Аз го сменях преди хранене,но често акаше по време на яденето,както и повечето деца,нормално е.Та го преобувах пак и изхабявах втори памперс  Mr. Green Ако не заспива веднага изчакай малко.Ако го преобуваш веднага,не го клати и тръскай много и слагай главата и раменцата на бебето на нещо по-височко,възглавничка,сгънато одеяло...

# 53
  • Мнения: 7 186
До 3 месец го сменях преди ядене, защото иначе повръщаше. Сега вече го сменям когато преценя.

Общи условия

Активация на акаунт