Таласемия и бременност

  • 70 774
  • 295
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 140
Преди малко се сетих, че приемам бирена мая на люспи и се зачудих, тъй като на опаковката пише, че съдържа малко желязо дали това може да изкриви резултата от електрофорезата на хемоглобин?  newsm78 Бирената мая уж се счита за натурален продукт, но все пак. http://www.bionia.bg/%D0%B1%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%8F/  - ето тази приемам.

# 91
  • Мнения: X
Няма да изкриви резултатите.

# 92
  • Мнения: 2 140
Просто знам, че не бива да приемам желязо преди електрофореза на хемоглобин и затова попитах. Благодаря ти gerda1!  Hug Hug Hug Hug

# 93
  • Мнения: X
Пиши после резултатите. А като ги пускаш им се примоли, колкото е възможно по-бързо да го направят. Sunglasses

# 94
  • Мнения: 2 140
Момичета, един бърз въпрос, дали е възможно в деня, в който давам кръв за електрофореза на хемоглобин в Националната болница за лечение на хематологични заболявания да ми вземат и кръв за тази ПКК и серумно желязо, които изискват? Или е задължително предварително да имам резултат за тях?

# 95
  • Мнения: X
Може да дадеш една кръв и в нея да изследват всичко.Кажи им го предварително.
Да не забравиш да си искаш и стъкло. Hug

# 96
  • Мнения: 2 140
При таласемия ЖСК високо ли е или ниско? При мен е 81 при норма 44 - 80 mmol/l. Резултатът ми за електрофореза на хемоглобин не е готов още и докато стане ще стоя и ще се чудя.

# 97
  • Мнения: 1 464
Момичета, имам някои въпроси.
С таласемия съм. Бременна в 5-ти месец и хемоглобина ми е 79.
Започнах със 101, януари стана 87 и на 25.02. е отчетен 79. Като от 29.01. до 14.02. бях болна от грип, дори лежах в болница и мисля, че от това е паднал толкова много. Не живея в България и от болницата ми се обадиха в петък, че трябва да ми се прелива кръв. Желязото ми е в норма, в средните стойности.
Бях вчера в болницата и отказах кръвопреливането засега. Започнах със сокове от цвекло, моркови, салата, спанак, магданоз, целина. Бадеми, орехи, сушени кайсии и сини сливи.
Записах си час за следващата сряда при личната лекарка за ПКК.
Миналата бременност карах с хемоглобин 90. С толкова и раждах.
Има ли някоя от вас, която да е била с толкова ниски стойности и как се е справила? И наистина ли е  опасно кръвопреливането по време на бременност?

# 98
  • Мнения: X
Не само желязото трябва да се изследва, а и феритина как е.Ако феритина е нисък на мен са ми давали да смуча едни железни таблетки.
Да видят и В12 как е е в серумното ниво, ако е ниско лекар трябва да прецени. Втиманите от В групата, желязото и хемоглобина при таласемия са като скачени съдове.
Ако решат да ти слагат инжекции с В12 трябва много често да се следи и мониторира плода, защото от това той започва да наддава и там лекарят ще прецени дозите. Ако имате възможност да се консултирате с хематолог.
В Европа нямат много опит с таласемията.
Пиши как се развиват нещата при теб.Няма нищо страшно от кръвопреливането, но защо до сега не са се опитали да повлияят по някакъв друг начин хемоглобина, а чакат да падне, за да действат.
 За бременна в 5ти месец, хемоглобинът наистина ти е твърде нисък.
Надявам се, сте изследвали бащата, че няма и той таласемия!

# 99
  • Мнения: 1 464
Благодаря ти, gerda1!
Прибираме се края на месеца и съм си взела час за д-р А. Радинов. Надявам се тези 4 седмици да не са твърде много до срещата ми с него.
Тук мога с ръка на сърцето да кажа, че са малоумници. Всеки път ги питам за витамините от В групата, никога не ми ги изследваха. Знаеха и за таласемията, пак желязо ми предписаха, добре че не го пих. Феритин имам изследван- 87 е при референтни 13-150.
Мъжът ми няма таласемия, изследва се отдавна.

# 100
  • Мнения: X
Не им се сърди, ако нямат опит с таласемията по другите държави.
Ти в коя си?
Мисляте, че е важно да не пада повече хемоглобина.
Аз съм с по-лека мутация на таласемията, та мога и желязо да приемам, когато ми падне феритина, не е страшно, че са ти давали.
За един месец  докат ос идойдеш ,хемоглобина може дост ада падне.Трябва да сеследиш, важно е.
В София ли се прибираш?
Ти като бременна може да ползваш безплатно спешна помощ, ако се наложи нещо влизай веднага в болница. Ако трябва ми пиши на лични ще помагам с каквото мога.
 Hug
 Храни се добре, та поне ако можеш с това да повлияеш. Яж много месо, добре обработено термично. Пий фреш от цитруси, ако ти харесва, че витамин Сто помага за хемоглобина да се вдигне.
Прясното мляко го държ далече защото може да свали хемоглобина още повече.

# 101
  • Мнения: 358
Моя хемоглобин също е стигал до толкова ниски стойности, но пък не съм била бременна. Сега и с подсилващи диети си пада, вече съм в 8ми месец и едвам го крепя над 90.
За месото- червеното уж помага най-много.
Нещо в Западна Европа са много боси по темата с таласемията...

# 102
  • Мнения: 1 307
Ухх, момичета , днес си правех изследваня и нещо се  притесних:тромбоцитите като брой са ми в норма , но пише , че не могат да бъдат изследвани , поради "вероятна агрегация на тромбоцитите"

 с таласемия съм ( носител съм ) , хемоглобинът  и желязото си ми в момента са ок . Дори хемоглобинът  ми е 110  Laughing
Ама тези тромбоцити много ме измъчват : започвам да си мисля за тромби и какво ли не ми минава през главата. Чудя се това някакво остро състояние ли е или е просто знак да се обърне внимание.

При лекаря си ще ида в петък, а до тогава ще съм благодарна на някакви идеи .

Последна редакция: вт, 08 мар 2016, 23:44 от Serendipity*

# 103
  • Мнения: X
Може просто разтвора да не е бил качествен. Агрегация значи слепване.
Бременна ли си в момента?
Направи най-добре консултация с хематолог.

# 104
  • Мнения: 1 307

Може просто разтвора да не е бил качествен. Агрегация значи слепване.
Бременна ли си в момента?
Направи най-добре консултация с хематолог.
Благодаря ти, че се включи, gerda1 bouquet 
 Не съм бременна. Сега започвам подготовката  Grinning
Чакам в четвъртък резултатите от Б12 и фолиева . Ще ида на хематолог , разбира се .
Просто сега , като си погледнах резултатите, се шашнах , че не са  могли да ми изследват тромбоцитите. Досега не е имало такъв проблем .

Общи условия

Активация на акаунт