БАОО .::. Представяне .::. Статистика .::. Търсене на произхода

  • 21 388
  • 32
  •   2
Отговори
# 15
Здравейте
Незнам откъде да започна...
Искам да осиновя едно мъниче, но доколкото разбирам, всичко около него се затруднява с това, че не могат да открият майката. То е 100% незрящо и за да направят изследвания с анестезия, имаха нужда от нейния подпис - така и не я откриха.
Разбирам че този проблем с неоткритата и неподписала декларация за отказване майка може много да затрудни нещата...
Аз съм single, но разбрах че това, че не съм омъжена, не е голяма пречка. Повече ме притеснява майката....
моля ви да ме упътите малко в цялостната процедура. На първо време, какво да направя за да се открие тази жена!
И понеже съм съвсем в началото, нямам никаква представа от документациите, ще съм ви много благодарна ако ме пренасочите към някой полезен пост от всички тук.

Благодаря предварително!

# 16
  • Мнения: 341
Le Rouge,това мъниче от кога е с неоткриваема майка?Не може ли да се започне процедура за отнемане на родителските права? Не съм много компетентна,но нали има закон при който ако детето не е потърсено известно време (не знам обаче година ли беше или 6 месеца),автоматично се отнемат родителските права и то може да бъде осиновено.

Попитай адвокат каква е процедурата,но мисля че има начин да задействаш нещата с отнемането на родителските права и май ще стане по-бързо отколкото да откриете жена,която явно не иска да бъде открита  #2gunfire

Успех ти желая и защо не се регистрираш и не влезеш в другите теми,ще са ти от полза а и ще ни е приятно да имаме нов член и дай боже ново щастливо дете с истинска майка  Hug

# 17
  • Мнения: 1 652
Le Rouge, майката на детето, ако е сама и няма да търсиш отказ и от бащата е по-лесно. Мисля, че може да бъде призована с държавен вестник. Ако майката не се интересува от детето , съдът има право да го даде за осиновяване-т.е да й отнеме родителските права.
И аз като Креми те съветвам да попиташ адвакат или да се обърнеш към donna2 мисля, че е никът на една жена адвокат от форума. Има и други юристи- дано се включат. И наистина регистрирай се - така, ще могат да ти пишат на лични.

Успех!  bouquet

# 18
  • Мнения: X
Благодаря ви за подкрепата и съветите момичета....
Вече започнаха затрудненията...но трябва да има начин да взема точно това дете. Всъщност това, което ме притеснява е, че осиновители и деца трябва да фигурират в някакви списъци, и се страхувам, че могат да ни бавят с месеци и детето така и да си расте..в едни немного добри условия....Засега знам това:

...От друга страна, самото дете следва да бъде също в списъка на деца, годни да бъдат осиновени. Въобще не е сигурно, че  ще осиновите точно това дете. Може би, освен ако тръгнее по пътя на непълното осиновяване....

А бамбинчето е на почти година, много умна, дребничка, вече депресирана от еднообразието там, където живее, за съжаление, просто лежи по цял ден в креватчето и дори не и помагат да проходи.
Значи, доколкото разбирам, първо трябва с адвокат да започнем процедурата по отнемане на родителски, като междувременно аз подготвям документите?

# 19
  • Мнения: 1 249
Благодаря ви за подкрепата и съветите момичета....
Вече започнаха затрудненията...но трябва да има начин да взема точно това дете. Всъщност това, което ме притеснява е, че осиновители и деца трябва да фигурират в някакви списъци, и се страхувам, че могат да ни бавят с месеци и детето така и да си расте..в едни немного добри условия....Засега знам това:

...От друга страна, самото дете следва да бъде също в списъка на деца, годни да бъдат осиновени. Въобще не е сигурно, че  ще осиновите точно това дете. Може би, освен ако тръгнее по пътя на непълното осиновяване....

А бамбинчето е на почти година, много умна, дребничка, вече депресирана от еднообразието там, където живее, за съжаление, просто лежи по цял ден в креватчето и дори не и помагат да проходи.
Значи, доколкото разбирам, първо трябва с адвокат да започнем процедурата по отнемане на родителски, като междувременно аз подготвям документите?


За непълното осиновяване се иска майката да е налична и да е подписала документите.

Другият път  е общият ред и Вие следва да сте вписана в регистъра на осиновителите ид а молите точно това дете да ви предложат, но няма гаранция.

Осиноваване без съгласието на родителите - на теория уж е по-лесно, но се викат за да бъдат изслушани от съда, което на практика прави отново задължително откриването им/и (ако няма баща известен) за да бъдат редовно призовани за заседанието.


Има ли начин да помолите лекарите да оформят процедурата (медицинската) като неотложна помощ за спасяването на живота и и да се иска съглесието на присъстващото лице от детското заведение

А в търсенето опитайте с полиция да откриете адреса на бм

ако е нужно заведете някакво измислено дело за да се снабдите със съдебно удостоверение за да получите данните ако ви отказват от ГРАО И полицията (доколкото знам полицията ползва ГРАО-то в пълен обем безпрепятствено).


Когато искате ми пуснете бележка и на лични

като четях постинга ви и ми идеше да крещя - преди 4 години аз бременна с огромен корем в юлските жеги чаках правостояща около 2 ч. в един салон една бм да си завърши ноктопластиката, че да я умолявам да подпише подобно нещо за детето си, което мои близки гледаха и трепериха докато мина разни операции.

девойчето с огромно пренебрежение ме гледаше и едва благоволяваше да ме изслуша

е такива "майки" да ги нариташ...

# 20
Не издържам вече,страшно ми е тежко,на 06.06.2002г родих дъщеричката си,на следващият ден видях сестра ми в шейново не я бях виждала от 1г,племеника ми го гледахме аз и майка ми тогава беше на 2г.Сестра ми я бяха приели по спешност роди момченце и го остави за осиновяване.Господи и до ден днешен се обвинявам защо позволих да се стигне до там защо не го взех,страшно ми тежи и се обвинявам,в момента пиша и плача.Няма и ден в който да не се сетя за него,моля се на Господ дано е попаднал на добри хора които да са успели да го осиновят беше записан като Георги Николов,не зная дали ще прости на биологичната си майка след години че го е изоставила,но някога,ако потърси връзка се моля да прости на мен,че позволих да го изоставят! Cry

# 21
  • Мнения: 1 249
Не издържам вече,страшно ми е тежко,на 06.06.2002г родих дъщеричката си,на следващият ден видях сестра ми в шейново не я бях виждала от 1г,племеника ми го гледахме аз и майка ми тогава беше на 2г.Сестра ми я бяха приели по спешност роди момченце и го остави за осиновяване.Господи и до ден днешен се обвинявам защо позволих да се стигне до там защо не го взех,страшно ми тежи и се обвинявам,в момента пиша и плача.Няма и ден в който да не се сетя за него,моля се на Господ дано е попаднал на добри хора които да са успели да го осиновят беше записан като Георги Николов,не зная дали ще прости на биологичната си майка след години че го е изоставила,но някога,ако потърси връзка се моля да прости на мен,че позволих да го изоставят! Cry


Meilat mi e daden w profila.

Napishi mi na nego.

# 22
Не можах да ти го намеря моят е dea_28@abv.bg

# 23
iliana-petia ,
наистина се намираш в много деликатно положение
Пуснахме ти e-mail и ще очакваме да се свържеш с нас, за да сме ти максимално полезни     bouquet

И защо на личния емейл? Не можете ли да сте полезни като пишете тук?

# 24
4ета и незнам какво да коментирам.Нямам деца ,но сам гледала доста и ние сме 4-ри.Не разбирам МАЙКИ изоставили децата си...От лекомислието на такива хора страдат толкова деца....Как може????Ходя в дом за сираци всяка събота и неделя..... Първите пъти доста си поплаках....Помагам с каквото мога.Ако имам дете един ден ,независимо какви проблеми имам,единствено смърта може да ме отдели от него.....Ако пове4ето хора бяха  като мен нямаше да има толкова много сираци......

# 25
  • Мнения: 3 715
Ми браво

# 26
търся биологичните си родители,Родена съм на 12,061971  записана съм с името катя

# 27
Празник на осиновители и осиновени деца 21.06.2008г в Дом за медико - социални грижи за деца – гр. Варна
Дом за медико - социални грижи за деца гр. Варна ще отвори вратите си за родители -осиновители и осиновени деца, които искат да споделят своята радост и вълнения, свързани с най-значимото събитие в семейната им история
Гр. Варна кв. „Виница” ул. „ Овеч” N 2
Тел 052/ 342 305 ; 0887 500 402
Събитието се подкрепя от Българска асоциация Осиновени и осиновители /БАОО/
Поканата е за всички осиновени, осиновители и биологични родители
- За да изразите уважение към личната история на децата си
- Засвидетелствате признание на правото да опознаеш своя жизнен път
- Споделите с други осиновители най-вълнуващото събитие в живота си
- Помогнете на децата си да не се чувстват различни
- Посетите мястото в което са се грижили за вас в първите дни от живота ви
- Споделяте своите емоции, вълнения и трудности с хора които ги разбират
- Създадете нови контакти и приятелства
Присъединете се към организираната общност на осиновени и осиновители

# 28
Празник на осиновители и осиновени деца 21.06.2008г в Дом за медико - социални грижи за деца – гр. Варна
Дом за медико - социални грижи за деца гр. Варна ще отвори вратите си за родители -осиновители и осиновени деца, които искат да споделят своята радост и вълнения, свързани с най-значимото събитие в семейната им история
Гр. Варна кв. „Виница” ул. „ Овеч” N 2
Тел 052/ 342 305 ; 0887 500 402
Събитието се подкрепя от Българска асоциация Осиновени и осиновители /БАОО/
Поканата е за всички осиновени, осиновители и биологични родители
- За да изразите уважение към личната история на децата си
- Засвидетелствате признание на правото да опознаеш своя жизнен път
- Споделите с други осиновители най-вълнуващото събитие в живота си
- Помогнете на децата си да не се чувстват различни
- Посетите мястото в което са се грижили за вас в първите дни от живота ви
- Споделяте своите емоции, вълнения и трудности с хора които ги разбират
- Създадете нови контакти и приятелства
Присъединете се към организираната общност на осиновени и осиновители

# 29
  • Мнения: 583
10 януари 1994 момче с име Радостин

Общи условия

Активация на акаунт