Лотария "Зелена карта" 2017

  • 288 103
  • 2 215
  •   1
Отговори
# 285
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 927
Зави си от специалността  Wink
Аз съм икономист, той е инженер

# 286
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако не се лъжа ти самата  бе споделяла  че си държала изпити/тестове за сертификат  Grinning

# 287
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 927
Те не бяха изискване за длъжността, на която съм...реших (всъщност един познат ме уверяваше, че така хората те оценяват повече) да имам и буквички дето ги слагам след името си, та за това са тези тестове дето ги държа (всъщност никой от хората в моят департмън няма такива тестове). Продължавам с тестовете, т.к. веднъж започнал ( а това струва и доста пари), не искаш да се отказваш.+ че като член на тези т.нар. комюнитита получаваш много бенефити вкл и всекидневно известяване за промените в законодателството (което наистина много ми помага)

# 288
  • Мнения: 43
Искам да ви попитам ако след подаване на формуляра се омъжа или след одобрението, но преди издаване на зелената карта съпругът ми има ли право да дойде с мен?

# 289
  • Мнения: 2 266
За храната немога да се съглася.Отидох с убеждението,че всичко ще има вкус на гума,картон и прочие пропаганда Twisted EvilЕ,нищо такова не усетих.У дома се ядат ежедневно зеленчуци и плодове и мога да кажа,че са вкусни и с нормален аромат.Дори плюса за мен е,че имаш огромен,наистина огромен избор от плодове и зеленчуци,които никога не бях виждала.На някой може да му е смешно,но аз обичам да купувам нови продукти,за да ги опитам.
http://www.harristeeter.com
Това е любимият ни магазин,в който освен всичко друго има страхотен,на място изпечен хляб.












И аз не съм съгласна за храната.Отвратителна е.Плодове вкусни много рядко намирам,зеленчуци-доматите в сезона горе-долу биват.Гледам да се съобразявам и да купувам плодове и зеленчуци,когато им е сезона,но въпреки всичко рядко случвам.За месото не коментирам-антибиотик.Единствено агнешкото и то не американското,а австралийското.

# 290
  • Мнения: 8 163
 Shocked Сиси, че къде намираш такива ужасни продукти?! И в МД, и в ПА, и в НЙ винаги е имало избор. И винаги съм успявала да намеря лесно достъпни, вкусни, пресни зеленчуци, плодове, месо и млечни (когато ядяхме).

# 291
  • Мнения: 3 157
Sisi72, ако имате наоколо Трейдър Джоус, пробвай там. Освен органичното месо, имат и неорганично, но без антибиотици и хормони. Има си нормален вкус:
http://www.traderjoes.com/images/fearless-flyer/uploads/article- … ken-thighs450.png

# 292
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Zа някои различният вкус = отвратително  Wink

Няма как  примерно домат да е еднакъв отгледан на друг континент , друга географска ширина , различен климат  Grinning Вкуса а различен за мен ,  но не и отвратителен  Wink
Познати българи са пробвали да посадят нещо от БГ и не им се получава баш като в Бг  Wink

За доматите доближаващи се до бг вкус аз предпочитам/купувам чери  Hug те са ми най-вкусни   Grinning

Харесва ми че тук всичко си е написано  Peace
Риба ако не е океанска , взимаме фермерска но на нея е написано че е без антибиотици  Peace

Общо взето тук намразих да пазарувам  Laughing защото купуваме предпочитаните неща от няколко вериги  Mr. Green Не е като да си купиш всичко от едно място  Laughing


Нещо интересно но е на руски  Grinning
http://golbii.com/edausa/

# 293
  • Мнения: 2 266
Shocked Сиси, че къде намираш такива ужасни продукти?! И в МД, и в ПА, и в НЙ винаги е имало избор. И винаги съм успявала да намеря лесно достъпни, вкусни, пресни зеленчуци, плодове, месо и млечни (когато ядяхме).







В МА сме.И от ферми сме купували и от къде ли не.

# 294
  • Мнения: 2 266
Черитата се доближават до нашия вкус,така е.И аз от тях купувам.В нашия трейдър джо меса за сега няма.

# 295
  • Down south
  • Мнения: 7 862
Shocked Сиси, че къде намираш такива ужасни продукти?! И в МД, и в ПА, и в НЙ винаги е имало избор. И винаги съм успявала да намеря лесно достъпни, вкусни, пресни зеленчуци, плодове, месо и млечни (когато ядяхме).
Точно това щях да пипитам  Shocked 
Зеленчуци и плодове дал Господ, независимо от сезона, каквото и да означава това.

 От друга страната, на съфорумката не изглежда да и се нрави тук, така че е нормално всичко да е недостатъчно добре

Мисля, че е ужасно човек да живее по подобен начин - недоволен, нещастен и неудовлетворен.

Последна редакция: сб, 10 окт 2015, 05:29 от Daylily

# 296
  • Down south
  • Мнения: 7 862
Дублаж. Съжалявам.

# 297
  • Мнения: 2 266
Shocked Сиси, че къде намираш такива ужасни продукти?! И в МД, и в ПА, и в НЙ винаги е имало избор. И винаги съм успявала да намеря лесно достъпни, вкусни, пресни зеленчуци, плодове, месо и млечни (когато ядяхме).
Точно това щях да пипитам  Shocked 
Зеленчуци и плодове дал Господ, независимо от сезона, каквото и да означава това.

 От друга страната, на съфорумката не изглежда да и се нрави тук, така че е нормално всичко да е недостатъчно добре.




Типично.

Нагледала съм се на подобни примери и в реалността.
Мрънкащи, нещастни и недоволни от всичко хора, мисля, че и на друга планета да идат, ситуацията ще бъде същата  ooooh!












Напротив ,добре се чувствам и доста от нещата ми харесват,но има неща с които човек не може да свикне,колкото и добре да е на даденото място.И аз просто споделям.Незнам защо се заяждаш и държиш такъв тон.

# 298
  • Down south
  • Мнения: 7 862
Имайки предвид мащабите на страната, да твърдиш, че храната е отвратителна, че няма плодове, зеленчици и т.н. ми се струва безумно.
Има безкрайно много Америки Simple Smile твоята Америка не е индикация.

Ако действително толкова неща не ти се нравят, защо не предприемеш нещо? Струва ми се, че ако човек живее, заобиколен от неща, които не харесва, това довежда до неприятни последици и за него, и за близките му.

# 299
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
sisi72 , ot колко години сте тук  Hug


Тук не понасям миризмата на хамбургери т.е. McDonald's и всички такива подобни  Sick
а и вкуса де  Laughing Не им харесвам сладките неща и сладоледите , твърде много захар  Crazy а аз обичам сладко  Laughing Тук проядох черен шоколад т.е. с висок % какао  Grinning педи не го харесвах.

Общи условия

Активация на акаунт