Детето ми хапе

  • 1 546
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Малкият вече е на три и половина. Проблема не е от вчера, а още от бебе, когато започнаха да му се появяват зъбите. Тогава започна да гризе всичко, включително и мене   Laughing. Мислех си, че с времето ще отмине, но напротив. Започна по този начин да си изразява емоциите. Когато се радваше и когато се сърдеше - хапеше.
 
Проблема беше поотминал и се надявах, че ще отшуми завинаги. Но преди няколко седмици, от градината се оплакаха, че е хапал други деца Embarassed . Не че и той не се е връщал с градинки по ръцете - но е много неприятно, като знаеш че детето ти е ухапало друго.

Пробвала съм всичко - говорене, обяснения, наказания, дори и хапане  Mr. Green. Резултат - временен  Confused.

Имали ли сте подобен проблем? Приемам всякакви мнения, съвети и препоръки  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 613
Олелее, моят е на 1.4 год и също много ме хапе.  Всеки ден по няколко пъти, прави го когато е раздразнен или иска нещо, което не му се позволява. Аз също много се притеснявам, когато го пускам по площадките дали няма да нападне някое дете. Засега не сме имали такива случаи, слава Богу!

# 2
  • Мнения: 4 812
Моето също много хапеше, но още в началото педи-то ни каза като ни ухапе, да му кажем, че така не е добре и веднага да го сложим да поседи малко в кошарата (това беше на около 9-10-месечна възраст, когато все още не ходеше). Спря сравнително бързо, но още продължава да се връща от градината с ухапвания (много често на врата  Laughing). Не съм го правила на въпрос нито в яслата преди, нито в градината сега, а никоя от учителките не го е правела - понякога дори забравяха да ми кажат.

Според мен говорене му е майката, обясняваш до припадък, че така не се прави - в един момент ще разбере, но не знам кога. На мен ми трябваше точно една година много тичане и всекидневно повтаряне, че на улицата се спира и се чака мама (ако е изостанала), че на червено не се минава и прочие. В един момент вдяна и сега нямаме никкаъв проблем в това отношение. Категорично обаче отказва да дава ръка - върви до мен, но никога за ръка. Така че търпение и говорене.

# 3
  • Мнения: 33
Да. Май сме изпуснали момента когато е трябвало да бъдем по-упорити, за да стане по-бързо и лесно. Сега както Nedinka казва ще трябва доста търпение...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 817
И моят син хапе. Обяснявали сме му, че не трябва така. Още го прави от време на време, а понякога дори хапе себе си (явно, за да не хапе някой друг). Хапе и дивана, масата и други неща.

Засега не съм постигнала успех да го отуча от това.

# 5
  • Мнения: 4 812
Да. Май сме изпуснали момента когато е трябвало да бъдем по-упорити, за да стане по-бързо и лесно. Сега както Nedinka казва ще трябва доста търпение...


То пък не може всички моменти да се хванат. Ние изпуснахме момента да махнем памперса и биберона без драми и сега чакам на добрата му воля да се откаже.

Успех и не се връзвай толкова на оплакванията на лелките в градината - все ще намерят за какво да се оплачат.

# 6
  • София
  • Мнения: 613
И аз се опитвам всеки път да обясня, че боли, че ми е смъкнал кожата, старая се по-малко да употребявам изразите " не така", " недей така" и прочее, а той колко ме разбира-не знам.

# 7
  • Мнения: 33
При по-малките, причината може да е всякаква. Най-вероятно ги тормозят зъбите. И от там се започва. Той обаче вече е голям, и всичко разбира. И знае, че това е лошо. Когато се разсърдя и му се скарам, идва при мене и ми казва "Няма да хапя повече, обещавам". Жалко, че след време забравя.

Все по-рядко се случва, надявам се да отмине  Simple Smile

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 197
И моето момче хапеше много. Първо започна в яслата, като отговор на други хапаници. Говорих, обяснявах, следваха обещания ... и нищо. В един момент просто спря и аз реших, че е отминал момента с хапането. Във втора група ни се яви втора серия хапане, като този път беше по силен и оставяше по-големи следи и имаше по-голям отпор от майките на другите деца. С право, разбира се. Първо започнах да нося със себе си "награда", която получаваше, ако не е хапал. Ако е ухапал някого наградата получаваше нахапаната жертва. И това беше ден до пладне и започна да не му пука. По същото време  се заимахме с рибки. Една златна рибка, единствената с привилегия да има име - Хюго и няколко гупита. Един ден отделих Хюго в отделен аквариум и казах, че той е хапал гупитата по опашките и гупитата не искат повече да са приятели с Хюго, не искат да живеят повече с него и сега той е самотен, отчаян и няма нито един приятел. Детето започна с много поучителен тон да съветва Хюго какво е приятелство, как не трябва да хапе и докато го хранехме вечер непрекъснато се повтаряше този разговор около 2 седмици. Детето спря да хапе, а Хюго се върна при приятелите гупита.
Това е нашият опит вече две години не е хапал. Искрено се надявам да нямаме трета серия.

# 9
  • Мнения: 33
Браво! Много добре си го измислила, това с рибките  Simple Smile! И е имало ефект - което е най-важно!

Ще се взимат риби  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт