Как да си направя хубави есенни снимки?

  • 2 715
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 537
Здравейте!

Много обичам да се снимам, но, за съжаление съм слаба - 42 кг и на снимки изглеждам ужасно, а искам да си направя хубава есенна фотосесия. Много бих се радвала да погледнете лицето ми и да ми кажете как трябва да заставам, за да имам хубави снимки и да изглеждам добре. Hug Искам, докато съм млада, да си направя страхотни снимки за спомен, на които да изглеждам добре. Heart Eyes smile3509 photo

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=542146199263656&set=a.542144019263874.1073741835.100004048428170&type=3&theater
 - кривогледа съм от второкласничка, нося бретон, а очилата много си ги харесвам. Heart Eyes Много обичам да нося шапки, ленти за глава, шнолки и диадеми с панделки. Heart Eyes Embarassed Flutter


И също така бих искала да знам може ли с обикновен цифров апарат да си направя такава снимка и как. Опитвах и все не се получава.  Sad Cry Confused




Предварително благодаря за помощта и за съветите! Hug

# 1
  • Мнения: 2 600
Moже би човек с умения на фотограф, не е задължително от фирма, а който просто умее да "улавя" момента.
(То и без това в абитуриентската тема) на снимките на абитуриентски рокли, направени от фотографи, имаше не една и две  кофти композиции. Дори с евтин цифров апарат може да се направи снимка в движение - предполагам, че ако си на самоснимачка  - на режима серии по 10 снимки (моят беше Бенкю за 100 лв, когато другите бяха по 250 минимум) ще има добре получили се примерно при скок и т.н.
Oтносно очите - също не изглежда проблем за снимка: http://www.google.com/imgres?imgurl=http://cache3.asset-cache.ne … sgCFUXbLAodVAAEEg

Иначе трябва и оцветяване, рядко се постигат такива наситени цветове от раз. Снима се след изгрев, преди залез и никога при директно огряване от слънцето.
За портретни снимки е добре грим.
И е добре да се снима от горе на долу, а не отдолу нагоре.
Дрехи с много волани и джувки са подходящи за слаби хора

# 2
  • Мнения: 537
Това е моя фотоапарат, има ли самоснимачка и ако да, къде е, че аз не знам бъкел английски? Sad

# 3
  • Мнения: 2 600
Не си дала номер на модела, но мисля че всички камери имат.
Според това упътване:
https://docs.sony.com/release/DSCW350_EN_ES.pdf   Сони с Карл Цайс, 14 МП - също има таймер. Просто разцъкваш менюто и намираш иконката. Цифрата 10 - означава изчакване 10 секунди. Така, че слагаш камерата, определящ си къде да застанеш, пускаш я и имаш 10 секунди да застанеш на избраното място и тя си щрака сама.



А от опцията Burst mode, можеш да настроиш камерата да прави определен брой последователни снимки, както си виждала по филмите сигурно. Сниманият човек се движи, върти и т.н. и камерата снима непрекъснато и после се избират най-сполучливите.


# 4
  • Мнения: 537
Еха, благодаря за съветите! Hug  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 38 611
Стой изправена. Забрави за розовото. Взимай една приятелка и отивайте в парка. Там си направете много, ама много снимки - все няколко ще излязат хубави. Някой слънчев ден, но привечер светлината е най-хубава.

И ако имаш смелост, смени прическата и махни бретона.
А, да - и сложи малко грим, ако можеш. Ако не можеш - на много места в аптеките и магазините правят безплатен.

# 6
  • Мнения: 33
Един хубав фотоапарат, подходящ фон и светлина. Бъди естествена и не позирай. Така стават най-хубавите снимки  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 8
Първо избери място с добро осветление, гледай времето да не е слънчево, снимката ще се преекспонира. Това може да се поправи с по- малък затвор на блендата.
Ако фона ти е цветен носи неутрални дрехи, и обратно. Може да добавиш ярък детайл, с който да изпъкваш, шал, цветна блуза, шапка...

За самите настройки, не е нужно да имаш супер скъп фотоапарат. Вдигни ISO-то за по- остро изображение. С по- висока скорост на затвора ще улавяш по- добри кадри в движение, като напреимер падащи листа.

Няма значение дали си слаба или пълна, всеки модел има силни и слаби страни. Понеже тенът ти е светъл а косата черна, наблегни върху това. Използвай червило, не прекалено ярко. Имаш хубава усмивка, усмихвай се. И най- важното при всяка снимка е да бъдеш естествена. Ако се чувстваш готова да се снимаш и намериш подходящото място, дори и без предварителна подготовка - просто снимай. Фотографията улавя моментите, не ги създава предварително.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт