Първи клас-тема 4

  • 46 439
  • 812
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 18 721
От по някое време миналия месец по време на самоподготовката следобяд г-жата им дава копирани листи от сборник (при положение, че имат 5 други източника). Част от задачите са по-различни, наподобяват тези от състезанията. Чудих се защо дъщеря ми не ги разбира, докато вчера не ми каза, че г-жата не ги обяснява. Хубаво, да кажем, че трябва да се научат сами да се ориентират. Обаче от вчерашните задачи 2 са й изцяло грешни, но само едната е поправена и разбира се идея си няма, че непоправената е грешна. На поправената задача грешките не си ги е разбрала. И на двете задачи е търсила логика със смятане, а всъщност те са да се напише числова редица и да се препишат едни цифри в прозорчета. Третата задача е да се попълни поне 1 вярно число. Има само една "грешка": 0<?, тя е написала 1. Зачертано е и г-жата е написала отгоре 2...

Честно казано се изнервих. Нямам нищо против да обяснявам учебен материал, когато изпитва затруднения, но за пореден път ми се налага да обяснявам тип задачи, каквито не са й обяснени в у-ще. Дори не ги обяснявам, давам елементарни указания и тя ги пререшава без грешка.

# 706
  • Мнения: 300
Мами, благодаря за споделеното! Истината е в мярката и то за съответното дете, предполагам. Ще се осланям на интуицията си, но винаги е полезно да се чуят повече мнения и опит.

Нашите вече пишат с химикал. А контролни правят, но децата мисля, че не ги приемат като изпит, просто като част от задачите в клас и не обръщат специално внимание.

# 707
  • Мнения: 10 547
wild poppy, аз питах ли те при кого сте? Разбира се, дай на лични.  Simple Smile

Контролните са много тачени в класа на моето. Чакат ги с нетърпение. След това тестовете се носят у дома за подпис и се връщат в училището.

# 708
  • София
  • Мнения: 3 536
Аз забелязвам, че моето дете започва да чете (срича) по-бързо и разбира какво чете.
По математика си пита ако не разбира условието на задачата.
Но важното е, че се чувства добре в училище, за сега. А и от 15.09 до сега седи на един и същи чин с едно и също дете.
Няма да коментирам СМТ, защото не смятам да правя изводи от състезание в 1 клас без условия. За сега е доволен, че състезанията са от 11 часа и не става рано. А резултатите, сме се разбрали, че имат значение в 4 клас.

# 709
  • при моите любими
  • Мнения: 2 568
А кога ще са готови резултатите от СМТ?

# 710
  • София
  • Мнения: 7 673
А кога ще са готови резултатите от СМТ?
Тази седмица трябва да ги съобщят в училищата. На места са вече готови и публикувани. Обобщението класиране - по-нататък.

# 711
  • София
  • Мнения: 23 130
А кога ще са готови резултатите от СМТ?
В нашето са излезли.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 115
И Моника правиха две контролни.Сега правят диктовки с едни тъпи имена-Анани и подобни.
С математиката вече е много по добре.Тя също казва,ъам не им обясняват.В къщи решава доста и има ефект.Сега са и трудни диктовките.Най често пропуска буквата л.Благосарение на детската градина звуковите модели и бяха много лесни

# 713
  • Майничка
  • Мнения: 12 696
При нас онзи ден са раздавали на първокласниците шишета за вода на Таперуер. Досега се облажваха само с кубети, Зайо-Байо /някакви местни зрънчовци/, вафли и т.н. Както резюмира голямата щерка - "Най-сетне някаква смислена промоция".

# 714
  • София
  • Мнения: 3 536
Еее при нас защо няма. Само една тетрадка с Васил Левски донесе  Joy

Дано Иринка е права за тези резултати от СМТ, че в нашето училище излизат последни. А детето вече забрави, че е ходило на състезание и нещо е сбъркало. Сигурно ще си търси пълния брой точки.

# 715
  • София
  • Мнения: 23 130
Утре дъщеря ми няма да учи, ще ги водят на цирк по повод патронния празник. Баба й ще я прибере на обяд.

И при нас започнаха диктовките, както и решаването на магически квадрати и триъгълници.

# 716
  • София
  • Мнения: 7 673
Еее при нас защо няма. Само една тетрадка с Васил Левски донесе  Joy

Дано Иринка е права за тези резултати от СМТ, че в нашето училище излизат последни. А детето вече забрави, че е ходило на състезание и нещо е сбъркало. Сигурно ще си търси пълния брой точки.
Една бърза справка показа, че миналата година в СМГ са ги изкарали в петъка след състезанието. В 125-то дали е по-бавно, не знам. Моят не пита изобщо за резултати. Показахме му грешките след състезанието и за него с това се приключи.

# 717
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Моята дъщеря също не се вълнува от резултатите. Радвам се, за което - засега няма какво да я е грижа. Записах я само, за да върви в крак с по-сложните задачи и времевото ограничение за решаването им.

# 718
  • София
  • Мнения: 9 519
И моето така - видя си грешките и загуби интерес. Мисля да й спестя информацията за точките, не че са излезнали в нашето училище, де.

# 719
  • София
  • Мнения: 39 933
Моя син пък не проявил желание за състезанието. По-скоро моя мъж не го е подсетил и не го е питал. Аз не бях в страната по това време. Пратих линк със задачите и казах на мъж ми да му ги даде. Нямам представа дали ги е решавал.

Общи условия

Активация на акаунт