ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ- 9

  • 82 586
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Елислава,не знам в коя клиника се следиш, но имах приятелка с близнаци и в началото единият започна да изостава.
В Щерев се следеше, и хванаха проблемен кръвоток към единия( с доплер ли, не знам) и от там й бяха изписали някакви хапчета, ако не се лъжа за кръвоносните съдове и нещата се подобриха.
 Синеочка, аз съм правила антифосфолипидни, ще си проверя записките утре и ще ти пиша. След като ги направих се оказа, че съм ги имала в имунологичните изследвания от Надежда, нали са пакет.Тези изследвания бяха свързани с нещо ревматоидно и с кръвоносните съдове и пречеха на забременяването, но се преодоляват с някакви вливки.

Последна редакция: сб, 30 юли 2016, 00:24 от Анонимен

# 721
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Сега зацепих, да. Има ги описани на резултатите от имунологията, но аз не съм ги изследвала.
Значи, в Малинов при доц. Русев може да се направят. Като цена не знам как е, аз платих 120 ако не се лъжа за НК клетките. Отделно разни други имаше и не помня кое колко е.

Най накрая се добрах до изследванията, бяха в колата, тя с мм и така.
Ето какво има описано:
1. Антинуклеарни антитела
2. Атнифосфолипидни антитела
3. Антитела срещу гамети
4. Хормони на ЩЗ
5. Хормони за яйчниковия резерв
6. Имунофенотип, НК активност и ТЛА
7. Ембриотоксичен тест
8. Блокиращи фактори
Това са групите, всяка има различни видове и са някакви съкращения дето само те си ги разчитат.

Ендометриални клетки са: %CD16'NK

# 722
  • Мнения: X
Тези изследвания ги правят в Плевен или Щерев.
В Надежда май са други.
Но с имунологията бях отишла при моя ендокринолог и той много хубаво ми беше обяснил някакви интересни неща за кои клетки какво значат.
 Аз забременях естествено и до 4-5 месец вървеше нормално, като нк клетките бяха съвсем малко над горна граница. ТАТ беше доста висок.

# 723
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 069
Герда,при д-р Владимиров ходя, от понеделник почвам при моя си АГ в МД,който за мен е добър ,и ще го разпитам за всичко.

# 724
  • София
  • Мнения: 561
Благодаря ви момичета за отговорите! Пуснах антикардиолипинови антитела в Бодимед, ще ги изследват в Германия. Нямам търпение да видя какъв е резултата.

Успех на всички! bouquet

# 725
  • Мнения: 2 144
някой разбира ли от плацентарни молекули?

# 726
  • Мнения: X
Сподели, с каквото мога ще помогна.
Пиши в темата за бременни, пънчето ще отговори.
Шакира, ти вече не си ли доста напред, че да спрат да ти гледат плацентарните молекули?

# 727
  • Мнения: 2 144
hPlGF -   204.93 pg/ml          (130-1296)
sFlt1     -       519.79 pg/ml           (2395-3773)

Имунолозите съветват да спра Аспирина и да влея 30амп.Имуновенин. Само, че аз нещо не мога да си обясня защо ми е..А и нещо не искам да ги питам. Нещо взеха да ми писват яко. Ровя от дни за информация. Не намирам смисъл. Но може би аз не разбирам.

# 728
  • София
  • Мнения: 4 884
hPlGF -   204.93 pg/ml          (130-1296)
sFlt1     -       519.79 pg/ml           (2395-3773)

Имунолозите съветват да спра Аспирина и да влея 30амп.Имуновенин. Само, че аз нещо не мога да си обясня защо ми е..А и нещо не искам да ги питам. Нещо взеха да ми писват яко. Ровя от дни за информация. Не намирам смисъл. Но може би аз не разбирам.


Шакира, ти нали добре се разбираше с имунолозите, с какво са те ядосали Confused И не вливаше ли и по принцип Имуновенин, или се бъркам (апропо, защо вливаш Имуновенин, а не Октагам, само заради цената ли?) Иначе тия плацентарни май само в Надежда ги изледват и според мен въобще не се напрягай излишно Hug

# 729
  • гр.София
  • Мнения: 1 653
Шакира, този Имуновенин ти го изписват заради ниската стойност на sFltl (моите показания при същите референтни стойности са 1676.67). Според тях има някаква инфекция, когато стойността е толкова ниска. На мен ми вляха 5гр.Октагам при първото изследване на плацетарни молекули заради това. Тези изследвания май продължават до края на бременността. Искат ми контрола в 30 г.с.

# 730
  • Мнения: 2 144
Буена, да разбирам се с тях, но не може за всичко да ми наливат Именовенин. За НКТ клетки - Имуновенин, за Плацентарни- Имуновенин. Аз да не съм милионерка. И да, само заради цената преливам Имуновенин, защото ми излиза по- евтино от Октагама. Просто много ми идва вече. Не ми се слушат вече обясненията им колкое наложително, като на 16 авгест пак ще ми изследват НК клетките и пак ще имам Имуновенин. Сега няма да налея заради плацентарните.

# 731
  • София
  • Мнения: 4 884
Разбирам те напълно, цената на вливките е космическа Sad И аз съм в петък на вливла на Октагам, хилядарката е приготвена, дано поне има ефект Praynig

# 732
  • Мнения: 2 144
На теб за какво ти я назначават? Мани..минимума при влизане в клиниката ми е 600лв всеки божи месец. А ако имаме вливка с изследвания за НК клетки+ Фетална + плащане на пакет Женска консултация и сумата става над двойна... Прекаляват.

# 733
  • Мнения: 3 048
Шакира, писа ли на РУсев  Hug

# 734
  • София
  • Мнения: 4 884
На теб за какво ти я назначават? Мани..минимума при влизане в клиниката ми е 600лв всеки божи месец. А ако имаме вливка с изследвания за НК клетки+ Фетална + плащане на пакет Женска консултация и сумата става над двойна... Прекаляват.

На мен ми назначена заради високи НК, които ми откриха преди 2 месеца. Искаха преди да направя вливката, да пусна контрола?? демек да дам едни 200+ лева и отделно 1000 за вливка, и аз и казах на Балтаджиева, че ще пусна контрола месец след вливката, а не сега, когато е ясно, че няма какво да с е епроменило за 2 месеца Rolling Eyes Естествено тя ми се нацупи и каза каквото съм решила това да правя ooooh!
Иначе при предишната ми бременност и мен ме облъчваха с тия плацентарни молекули, ма аз и без това на всеки 30 дни правех вливка с Октагам (това още от преди трансфера) и не им обръщах внимание. Правих вливките докъм 20гс и спрях, защото просто нямахме никакви средства вече и се надявах всичко да е наред, спрях да ги излседвам и това е Confused

Общи условия

Активация на акаунт