Ето ни и нас сега с малки ЮЛСКИ слънчица (2)

  • 37 347
  • 662
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 188
Ох, това с приспиването в къщи...кошмар!
Отчет от нашата консултация днес: височина 66 см., тегло 7,900 кг., ваксина Синфлорикс- нямаше рев, само съседното бебенце се разрева и нашия като го чу, солидарно и той наду гайдата. Изписаха ни крем на Мустела за сухата и зрънчеста кожа. Тъй като започна да сяда лекарката разреши, само ако го прави самостоятелно без наша помощ. Скоро започваме обеден зеленчук, а след две седмици включваме следобедна каша.
Голям късмет сме извадили тоя сезон с най-топлата година, вчера пак го изведох с количката, все още легнал, но сигурно за последно  Simple Smile. Спи си сега човека, ама докато го докараме до там се изпотихме доста. Драма!  ooooh!

# 616
  • София
  • Мнения: 1 733
Момичета, привет и от нас с Владко Simple Smile пак с питане се мятам - ние сме страшно закъснели с ваксините, дотук той има само втора анти-хеп.Б, предстои, мисля, пентаксим. Педиатърката, обаче, ми потвърди, че навсякъде ваксините са от ония спорните, турските Shocked. Имате ли повече инфо от вашите доктори, как се навихте да ги слагате? Мерси bouquet

# 617
  • Мнения: 624
Хоупче! Hug уелкъм бек Simple Smile

Отчет от ДК на 5 месеца и 20 дни 6610 и 68 см. Един см обиколка на главичката нагоре и нула на гръдна, явно се проточва на ръст. bowuu Педи каза, че е ОК и можем да почваме с второ немлечно хранене. Това не знам как ще стане, защото още не сме заместили обедното. Бебка яде около половин малко бурканче, после отказва и си иска млякото. Не смятам да я насилвам. Но взех каши -оризова и овесена и ще опитам дали ще се харесат.
Ваксината не сложихме, за да видим дали моята кашлица няма да се окаже нещо вирусно с инкубационен период. Но май няма нищо и утре сигурно ще сложим втория Пентаксим.
Турските ваксини са си ОК. Не знам как се породи тази глупава истерия, хиперболизирана от търсещите сензация медии. Пентаксимът си е Пентаксим. Спорната ваксина е за друго, дарение е от Турция покрай Пентаксим и нито една няма в мрежата.

Бебка също вече заспива трудно вечер от стремеж да не изпусне нещо. Ако усети, че искам да я приспя настава истеричен рев. Общо взето я лъжем (баба й най-успешно) като я разнасяме и си говорим все едно я няма. По някое време се отпуска и заспива.

Извадихме преносимата кошарка от кака й и нямам търпение да започне да седи и да си играе там. Хич не ще да лежи вече, вика, мрънка. В момента, в който й помогна да се изправи до седнало положение, започват едни радостни викове, смях, кеф.

Телевизия гледа много отдавна, нямам никакви угризения. Според мен забраните имат обратен ефект. И кака й израсна с Бейби Айнщайн, на година и половина сама си търсеше картинки в нета, за да си ги принтира и оцветява. Не е пристрастена, има си любими филмчета, които следи, но се занимава и куп други неща. Любимо филмче й Numbers nursery. Има го в ютюб, но рядко си задържа вниманието до края. Обикновено гледа 15-20 минути и й омръзва. Рекламите, разбира се, също я впечатляват.

Подарък за бебка ще вземем еленче, което прилича на Рудолф. Това й поръча кака й в писмо до Дядо Коледа. Кой се чудеше за подарък за 9годишна? Нас ни улеснява факта, че голямата още вярва и пише писмо на стареца. Heart Eyes Тая година ни разби- иска играчки, които ги няма в България. В момента правя еквилибристики с познати в Лондон, защото от ибей няма да дойдат навреме. Иначе всичко има хлапето, като всяко съвременно дете, презадоволена е.  Tired
Но пък изражението в коледната сутрин, когато се промъкне до хола, а после на пръсти в спалнята, за да ни уведоми "идвал е, идвал е!", не се купува с нищо. Heart Eyes

# 618
  • Мнения: 851
София се заглежда по тв-то, но малко. Няма как да я ограничавам, защото у нас той почти непрекъснато работи. Угризения нямам, защото на мен ми забраняваха навремето и точно затова се пристрастих след това.
Или, не съм сигурна, но май овесената каша има глутен. А той се въвежда по-късно. Мисля, че когато се въвеждат кашите се почва с ориз, царевица и елда. А когато се въведе глутена може и другите видове. Иначе аз говорих за подаръка на каката ни. Същият случай - презадоволена е. Услужливите й съученички вече са й казали, че няма Дядо Коледа и тя ме пита дали наистина е така. Казах й, че е нейно решение да вярва ако иска и тя естествено реши, че иска. Така ще получи два подаръка - един от него и един от нас Mr. Green Хитра е. Лошото е, че от него иска неща, които няма тук и ми се оправдава, че за него няма невъзможни неща.
Наистина тази година уцелихме времето. Дано само не ни се върне после и зимата да продължи до април-май...

Последна редакция: ср, 02 дек 2015, 21:09 от didiana

# 619
  • София
  • Мнения: 196
Зaхрaнвaнето питaх, доки кaзa крaя нa 5 около 6ти месец.Сaмо нa кърмa сме, тaкaвa борбa пaднa докaто се преборя зa нужното количество, чaк ми е стрaнно че още мaлко ще го зaхрaнвaм.

Спокойно, то захранването далеч не е спиране на кърменето. А и изключително кърмените бебета са доста пристрастени сукалчета. Докато се стигне до заместване дори на едно хранене има доста време. А и според СЗО до 1 г. основната храна на детето трябва да е мляко.

Викуша като види ТВ-то и направо изпада в транс. Не й позволявам да гледа. През деня не си пускам телевизия, а вечер седи в гръб към телевизора, докато ядем. Това го правя не защото не искам да се научава (много са малки за това още), а защото бебетата мигат по-малко от възрастните хора. Сега си представете, че гледате ТВ 10 мин. без да мигате. Мои виждания..

# 620
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Здравейте  sun
Пепилота и при мен беше така борба за всяка капка кърма и от 1 месец си суче сам и ми е супер лесно. Обаче не знам защо съм супер положително настроена за ранно захранване и си почнахме от 4ти месец (вече 2 седмици и малко). Много готино да гледаш бебчо как си хапва сладко сладко пюренце, но се убедих Ержебет, че е супер права за сукането. Скоро няма да сменим млечно хранене, защото колкото и да му е вкусно пюрето хапва си до 30 мл и после си търси цица Simple Smile. Така че докато имам кърма хич няма и да го пресилвам правя си му бъркочи за витаминки и за вкус и после си го кърмя. Досега съм въвела картоф, морков, тиква, ябълка и круша и утре мисля да се пробвам с една оризова каша (не мога да готвя каши, ама да видим).
За TV ами аз си гледам докато гледам него и няма как заглежда се от време на време особено ако дават индийски сериали, но не съм му пускала специално нещо за него. То и на Венци всичко му омръзва за 5 мин (даже е много) и почва да гледа пердетата, книгите, тапетите и т.н.

# 621
  • Мнения: 160
Ние още не сме се захранили, но каката като я захранвах и тя правеше така. Хапне няколко лъжички и после търси цица. Почнах да и давам водичка като откаже да яде повече и след водата хапваше още малко

# 622
  • Мнения: 624
Дидиана, нямам против глутена. Наличието му е проблем за хората, които имат непоносимост. Те са под един процент. Надявам се бебка да не е от тях. В САЩ започват захранването с овесена и после оризова каша, а зеленчуците по-късно. newsm78 Виж, царевица ще се въздържам да й давам. По последни проучвания вече дори в Южна Америка не се намира царевица, която да не е ГМО.

Ох, не знам вече. То всичко е вредно. Хващам се на бас, че нещо, което в момента смятаме за супер след 10-15 години ще бъде обявено за вредно. Я Вигантола, я късното захранване, я ехографските прегледи при ортопед, я друго... Стигнала съм за себе си до извода, че всичко прекалено е вредно. Умереният подход и златната среда като че ли е най-добре.

По повод новата тема, мисля че ни трябва по-универсално заглавие. Тази е от няколко месеца. Да не си пишем в коледна тема до Св. Валентин. Joy

# 623
  • Мнения: 851
Или, права си. И аз затова гледам да не се влияя, защото днес казват едно, утре друго. То преди девет години беше модерно късното захранване, сега гледам се върнали пак към по ранното. А за глутена споменах, тъй като ако се почне с глутенова каша реално се въвеждат две неща едновременно и ако има проблем по-трудно се установява от какво е. Извинявай, ако съм те засегнала. bouquet Аз имам уплах, защото точно с кашите имахме проблем навремето.
При София има напредък - днес ме заглеждаше като ядях и примляскваше.

# 624
  • Мнения: 197
Привет нa неспящите мaми,момичетa искaм дa питaм тези, които сa секцио по-специaлно,мислите ли дa спортувaте зa дa възвърнете формa или рaзчитaте нa гени.Aз имaм 15кг някъде дa свaлям и ми е дерт.От февруaри кaто зпочнa зaхрaнвaнето мисля дa минa нa 90 дневнaтa без дa се огрaничaвaм зaрaди кърменето, също 2пъти седмично нa aеробикa.Бутaнето с количкa по няколко чaсa нa ден не го броя, не ми и тежи, a aз не е кaто дa не обикaлям хи хи, времето не може дa ме спре.

# 625
  • Мнения: 957
Здравейте Simple Smile
Ние почнахме да се захранваме...много съм доволна а вече и Радостина  Laughing Чакаме си прегледа на 17-ти.
Аз съм секцио и още от втрия месец док. който ме оперира каза, че мога да правя упражнения, а колан нося от 10-тия ден след секциото. За съжаление упражнения почнах скоро.. и при мен няма проблем.

# 626
  • София
  • Мнения: 664
Здравейте мами! bouquet

Аз съм нормално раждане и в момента съм на диета, която дава до момента чудесен резултат. Praynig ... Искам да Ви попитам - кога си получихте първото майчинство? Имахте ли закъснение и какво беше то? Simple Smile

# 627
  • Мнения: 166
При мен нямаше закъснение,първата седмица от месеца го получих,а сега на 1 декември за 2 път взех майчинство

# 628
  • Мнения: 208
Аз получих първото си майчинство на 24.11, второто на 1.12.

# 629
  • София
  • Мнения: 1 733
Аз имах закъснение с около две седмици, но това съвпадна с хакването на страниците на администрацията, включително тази на НАП, в резултат на което работодателите имаха проблеми с предаването на документите. След получаване на първата сума от реалното майчинство, нещата вече би трябвало да вървят автоматично. С втората сума при мен нямаше проблеми, получих смс за нея на 01.12, както са писали и останалите момичета.

Общи условия

Активация на акаунт