Португалия - тема 2

  • 96 987
  • 772
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 10 619
Най-сетне и моята мечта за Лисабон ще се сбъдне! Уиз имаха много добра цена за отиване на 15 октомври и не чак толкова за връщане, но видях, че времето ще е хубаво и купих  за 105 евро двупосочно. Ще имам четири дни. Засега планът е Лисабон, Синтра и Кабо да Рока.

# 631
  • Мнения: 367
До Лисабон са около 2,5-3 часа с кола, ако не оставате там поне за 2 дни, не виждам смисъл да пътувате толкова.
И аз така, мисля. А ако не е с кола е дори повече, зависи къде в Алгарве ще нощувате. За Порто въобще не мислете. А иначе 7 дни, ако не сте на плаж, са много за района. Градчетата са малки  и приятни, но се разглеждат бързичко. Няма кой знае какви забележителности. По-скоро са приятни за разходка. Ако отидете до Лисабон за поне една нощувка ще видите много повече неща. Ако имате опция да пътувате на връщане от Лисабон, вместо от Фару, ще ви се получи добре Wink . Мое мнение...

# 632
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Ние бяхме миналия месец в къща близо до Оляо, но не сме обикаляли много. Предпочетохме плажа.
Нашите хазяи са направили сайт за източен Алгарве. На нас ни беше полезен за плажовете, но има и доста друга информация.
http://visit-eastalgarve.com/
На ваше място бих отишла с преспиване до Лисабон. Може и до Испания да отскочите.

# 633
  • София
  • Мнения: 9 979
Предложението за връщане от Лисабон е много добро, стига да може да се разберете с агенцията. Другият вариант е да промените вие билета, но може да се наложи да доплатите. Но доколкото разбирам и нощувките са само в Алгарв, и те ще отпаднат.

# 634
  • Мнения: 1 152
Имахме такъв вариант, но престоят в Лисабон щеше да е 12 часа, което не е много и затова предпочитаме да пътуваме от Алгарве до Лисабон и обратно. Нещата клонят към това да намерим място за нощувка и така ще бъдем в Лисабон почти 2 дена.

# 635
  • Мнения: 6 040
От играта на Visa ли спечелихте почивката? Ако е така аз също съм печеливша от тази игра и заминавам в началото на ноември. А не ви ли предложиха допълнителни екскурзии? На мен ми писаха, че координатор от Фаро ще се свърже с мен, за да ми предложи такива. Чакам ги с нетърпение, защото на мен пък ми се ходи до Синтра, което си е все едно до Лисабон.
Все още не съм прочела материалите, които са ми изпратили, но ми направи впечатление, че хем ще летим до Фаро, хем хотелът е в Албуфейра. Аз мислех, че във Фаро ще нощуваме. Blush

# 636
  • София
  • Мнения: 9 979
Фару е най-близкото летище до Албуфейра, който е най-големият курорт там.

# 637
  • Мнения: 1 152
От играта на Visa ли спечелихте почивката? Ако е така аз също съм печеливша от тази игра и заминавам в началото на ноември. А не ви ли предложиха допълнителни екскурзии? На мен ми писаха, че координатор от Фаро ще се свърже с мен, за да ми предложи такива. Чакам ги с нетърпение, защото на мен пък ми се ходи до Синтра, което си е все едно до Лисабон.
Все още не съм прочела материалите, които са ми изпратили, но ми направи впечатление, че хем ще летим до Фаро, хем хотелът е в Албуфейра. Аз мислех, че във Фаро ще нощуваме. Blush

Да, от играта на Visa 🙂 От агенцията ми казаха, че могат да съдействат за самолетни билети до Лисабон, но те са скъпички. Не са ни предлагали вариант за допълнителни екскурзии, но ще попитам. Мъжът ми провери, че с влак до Лисабон е около 2,5-3 часа и около 40€ билета в двете посоки, затова обмисляме такъв вариант. Но продължаваме да събираме информация.
Благодаря Ви, момичета 🌺

# 638
  • Мнения: 5 898
За ден е абсолютно безсмислено занимание. На Алгарве има достатъчно за гледане. Разумно е просто да си купите билети за връщане от Лисабон. И последните дни да сте там. Така ще можете и Синтра да видите. Така и така ви е подарък и безплатно пътуването. Можете да го уплътните с малко разходи от вас.

# 639
  • Мнения: 2 031
Аз не мога да си представя да си една седмица в Португалия и а не видиш Лисабон... Според мен отидете. Търсете хотел около гара Россио, там е най - равната част на града и добра отправна точка. Мога да препоръчам тази къща за гости https://www.booking.com/hotel/pt/downtown-guest-house.html?aid=3 … ,000:ac:ap1t1:neg, нищо особено не е, но беше много чисто и удобно разположена.

Синтра лично мен не ме впечатли особено, Кабо да рока много.

# 640
  • Мнения: 164
Аз не мога да си представя да си една седмица в Португалия и а не видиш Лисабон... Според мен отидете. Търсете хотел около гара Россио, там е най - равната част на града и добра отправна точка. Мога да препоръчам тази къща за гости https://www.booking.com/hotel/pt/downtown-guest-house.html?aid=3 … ,000:ac:ap1t1:neg, нищо особено не е, но беше много чисто и удобно разположена.

Синтра лично мен не ме впечатли особено, Кабо да рока много.

Кабо да Рока наистина е вълшебно място.

# 641
  • Мнения: 367
Кашкайш на мен ми хареса повече от Синтра. Кабо да рока е друг тип място, но също ми хареса. Но пък чух други да коментират: един фар и много туристи  - нищо особено. С различни очи гледаме Wink

# 642
  • Мнения: 10 619
Може ли някой да даде съвет в каква последователност и с какъв транспорт е най-добре да се разгледат дворците в Синтра? Четох откъслечни неща за автобуса, за ползване на тук-тук, на Юбер, но не ми стана ясно кой е най-добрият вариант.
Билетите за вход само за  дворците
ли са или и  за градините им, т.е.  може ли  без билет да се видят градините и дворците отвън?

# 643
  • София
  • Мнения: 1 948
Ние сме ходили в Синтра с рент а кар и противно на всички твърдения, че е трудно движението с кола там, не срещнахме кой знае какви трудности нито с движението, нито с паркирането.
Според мен най-много си струва Кинта да Регалейра. Там беше единственото място с доста голяма опашка.
За другите дворци има комбинирани билети и нямаше опашка. Ние ходихме само в градините на Пеня и в Монсерат. Последният може да се пропусне.
Лошото е, че не се продават билети предварително онлайн.

# 644
  • Мнения: 5 898
Принципно автобусът се качва от едно място и се връща по друг път. Т.е. трябва първо да слезете на маврите и после на Пеня. Погледнете им работното време за вашият период и бъдете в Синтра поне час преди това. Като излезете от гарата, спирката на автобусите е веднага в дясно по тротоара на 100-200 метра. Точно до тях има гише, на което се продават билети за дворците, включително и комбинирани. Единствено не се продават билети за вътрешното автобусче на Пеня(изкачването от входа до двореца е доста). Ние успяхме да купим бързо билети и спестихме времето за качване и слизане.
Ние първо видяхме Маврите, после Пеня и слязохме в Синтра да видим Националния дворец. Накрая отидохме в Кинта де Регалейра. До него също има отделен автобус, но разстоянието е малко и ние отидохме пеша. Единствено пропуснахме Монсерат.

Пеня вътре е нищо и половина. Атрактивен е за снимки отвън. Маврите си е полуразрушена каменна крепост с невероятна гледка.
На мен Националния дворец ми беше интересен, тъй като е един от най-ранните им образци с много стари азулежу. И той не е много пълен, но далеч повече от Пеня.
На Кинта градината е хубава и за там си отделете час поне. Вътре вилата се минава много бързо.

Общи условия

Активация на акаунт