Слуз в акото

  • 1 063
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 862
Здравейте ,мами !
Накратко проблемът е следният . Миналата седмица малката вдигна висока температура /на 1.8 м.е / и отидохме при педито на преглед. Оказа се и че гърлото е червено. Изписаха ни аугментин  + нурофен. Самият антибиотик го пи 3 дни. Всичко се оказа ,че е от избиването на зъбче. Зъбчето изби и два дни след спирането на антибиотика малката получи разстройство  и забелязах в изпражненията и слуз. Отново отидохме до педито и ни прати за микробиология /секрет/. Чакаме в петък да стане готов резултата. Междувременно дупето така и се подсече ,че на места е като мехурчета. Мажа засега с крем здраве и концентрат от алое,тъй като нямам нищо друго у дома. Някой имал ли е следният проблем с тази слуз. Какво може да се окаже евентуално. Притеснява ме да не е бактерия ,силно се надявам да е просто страничен ефект от антибиотика. Междувременно пие Хидрасек и капки Биогайа.

# 1
  • Мнения: 778
При нас слуз в акото и дори по-рядко ако с подсичане се получи при даване на биобаланс бейби (подобно на биогаята) за чревната флора. Като го спрях след един ден всичко се нормализира. Ако установиш, че и при вас е от пробиотика, може да го замениш с най-обикновено кисело мляко. Лека вечер.

# 2
  • Мнения: 862
Пробиотика го започнахме от днес. Предпочитам и аз кисело мляко , но малката не желае и да го подуши камо ли да го яде. От километри го усеща и хич не го обича.

# 3
  • Мнения: 7 325
Някой лекари тия АБ ги нямат за нищо, раздават ги като бонбони.
Слузта е от разстройството, а то вероятно е от АБ. На мен ми се е случвало с дъщеря ми да се появи слуз и точици кръв когато е имала гастроентеритис. Не е притеснително. При нас няма затягащи препарати за малки деца и слагаме малко нишесте в млякото ( задължително безлактозно ).
Имаше период с бактерия. Докато я диагностицират мина горе долу месец. Неприятно е, но се лекува.
За подсичането, пробвай да я миеш с разтвор от тетра.

# 4
  • Мнения: 862
I.Hr благодаря за мнението,а как излекувахте детето след появата на слуз?

# 5
  • Мнения: 7 325
Ами като спря азстройството.

Общи условия

Активация на акаунт