Как и с какво да обличам бебето

  • 26 757
  • 161
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 571
При  нас майката приема всичко с усмивка ,дори да не го облече.Питам за себе си ,да не се излагам.Плета когато седна без работа или съм изморена за друго,подарявам и  искам да помогна.Ако им потрябва.

# 16
  • Мнения: 9 442
Боди с къс ръкав, по-тънка блузка с дълъг и ританки. Така бих облякла аз детето си на тези температури . Това, както е облечена майката, така да е и детето, за мен не важи. Аз съм страшно зиморничав човек.... и лятото понякога ми е студено Joy
И, между другото, кажи на свекърва ти, да си гледа работата! Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 228

И, между другото, кажи на свекърва ти, да си гледа работата! Mr. Green

Ако живеят заедно, ще е малко трудно Whistling

# 18
  • Мнения: 11 363
Ами правилото бе - гледам на мен как ми е добре + един кат повече на бебето.
Ако аз съм с тениска то то е с потник и тениска, ако аз съм с пуловер то то е с потник и пуловер.
Винаги съм обувала чорапи под или над ританките, а като е студено и терлици.

Превилото за +един кат дрехи повече ми го каза педиатърката.

Разбира се си следиш детето - ако са му студени ръчичките и нослето обличаш. Ако му е студено телцето - вече си го простудила  Mr. Green До месец - два ще знаеш дали обича да му е по-студено или по-топло.

Обикновено мамите, които тепърва имат деца носят децата по-разсъблечени до първото сериозно разболяване. После разбират силата на българското елеченце и терлички Simple Smile 

# 19
  • Мнения: 9 442

И, между другото, кажи на свекърва ти, да си гледа работата! Mr. Green

Ако живеят заедно, ще е малко трудно Whistling

Зависи, зависи. Когато родих първото си дете живеехме в дома на свекър и свекърва ми + майка и, която допълнително наклаждаше огъня. Една вечер просто ги поставих на мястото им, колкото и нетактично да е било. След тази вечер, акъли по отношение отглеждането на децата ни не си позволиха да дават, та до ден днешен.
Та, мисълта ми е, че е редно да я постави на мястото и, и да и обясни кратко и ясно, че всяка жаба трябва да си знае гьола.

# 20
  • Мнения: 76
Ние се разболяхме леко така е да,но понеже татито се разболя ...от там и аз..Simple Smile Но се опитвам да и обесня,че ако го обличам така ,само малко да го духне вятъра и ще е болен,но не... Аз не съм отгледала три деца като нея,държа се само заради ММ,но скоро ще и покажа зъбки...Не живеем заедно,но блок срещу блок,което също е ужаснооооо :@

# 21
  • Мнения: 1 540
Според мен не трябва да се прекалява със съветите за скандал - предполагам, че жената просто иска да помогне  Peace

Моята дъщеря е родена януари, никога не е било под 24 гр. у нас, обличах я с боди, дълъг ръкав, ританки и одеалце. За спане в началото слагах и шапчица. Слагала съм и търлички и елечета. Вярно, зиморничава съм и аз. Но детето ми порастна здраво и не е изнежено, за първи път боледува по-сериозно след 4- тата си година.

# 22
  • Мнения: 697
Детето винаги съм го обличала леко. Никога не съм се съобразявала с баби. До ден днешен малкия си обича да се облича леко и си му е ок. Въпреки, че аз съм адски зиморничева, той е различен човек. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 196
В момента в къщи е 24 градуса и малкия е облечен с боди с дълъг ръкав и ританки - нищо друго, а аз съм с клин и по къс ръкав...
Това за +1 кат дрехи повече на бебето не е вярно...,то излиза,че в лятото в най голямата жега трябва да е с 2 ката дрехи...
На-лесния начин да прецениш как му е на детето, като го пипнеш по бузките и ръчичките и крачетата - да са топли. Косичката ако е леко влажна - значи му е много горещо... Ако почне да киха често,значи му е студено...

# 24
  • Мнения: 2 650
Виж сега - у вас може и 24 градуса да е, но на вън е студено и влажно, така че - задължително е - боди с дълъг ръкав, памучни ританки /това като бельо/, отгоре  блуза с дълъг ръкав и панталони / задължително плетени  от вълна на една кука/ ,  завършек е   ватиран гащеризон тип космонавт и по желание шапка, шал и олекотени /да не прекаляваме все пак/ ботуши.
Шегувам се,  някак ми е ясно, че спор със свекървата, форум няма да реши, но пък ако отидете заедно на педиатър и  той й обясни това, което вече момичетата са написали,  тогава проблемите  ще са поне с минус един  Thinking

# 25
  • Мнения: 11 363
Спок каза:

За кърмачето с тегло над 2 1/2 кг, както и за по-големи деца и възрастни е подходяща за хранене и за игра стайната температура от 20 до 22C. В такава стая бебето трябва да е увито с тънко одеяло и докато е малко, да е облечено с тънко пуловерче.
Пълничките бебета и по-големите деца се нуждаят от по-малко завивки в сравнение с възрастните. Повечето майки най-често претоварват бебетата с дрешки, което е много вредно. Ако детето е винаги навлечено с много дрехи, тялото му загубва способността да се приспособява към настъпилите промени на външната температура. То е по-склонно към простудяване. Като общо правило по-добре е да обличате бебето по-малко, отколкото повече, и да го наблюдавате. Не се опитвайте да навличате бебето, за да му се стоплят ръцете, защото на много от децата ръцете са студени дори и когато са добре облечени. Пипнете краката, ръцете по-горе или вратлето. Най-добрият показател е цветът на лицето. Ако на бебето му стане студено, бузите му побледняват и то може да започне да плаче.


Хау!  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 33
Детето винаги съм го обличала леко. Никога не съм се съобразявала с баби. До ден днешен малкия си обича да се облича леко и си му е ок. Въпреки, че аз съм адски зиморничева, той е различен човек. Simple Smile

И аз бях в това отношение като теб,когато слушах свекито 😊😊😊 я при топлих.Стана цялата в пъпки,но можеш ли да ги спреш.Прави това , което мислиш за най добре 😊

# 27
  • Мнения: 5 173
В момента в стаята е 22 градуса. Облечен е с боди тениска и тънка блузка с дълъг ръкав, тънко панталонче (от ХМ, като клин е, но е купено от момчешката секция) и чорапки.
При 24 градуса държа по един кат дрехи.

# 28
  • Мнения: 4 416
Не съм гледала бебе на 24 градуса. Зимата у нас беше 20-22 максимум. Бебето тогава беше малко по-голямо де, като се има напредвид, че е родена април месец. Боди потник, блуза с дълъг ръкав, някаква долница и чорапки. Терлиците ми бяха много удобни при излизане, защото не й купих ботушки за първата зима.

Боряна, не плети много дрехи, за да не се окажат излишни. Аз много обичам плетени неща, но ето при нас как беше. Дъщеря ми тръгна на 2 и половина на ясла. Там през деня е адска жега, та ходеше по-леко облечена. Вечер в къщи, пак топличко. Ако излезем на вън слагам дебело яко и някакви ватирани джинси или нещо подобно. Имахме плетени неща, но се оказа, че няма къде да ги носи. Под якето пък не я навличам, за да може да се движи. Предпочитах по-тънки дрехи отдолу и по-топло яке. Живеем в Русе, тук зимата си е студена  Peace

# 29
  • Мнения: 18 571
Не  са много,Деска ,просто зимата сама в къщи ме ломят нерви да стоя  ,а  така пред компа с някой  филм или надничам и ръцете работят и по-леко минава деня.
Сега сме се разбрали чувалчета за количката ,копчета да се отварят за крачетата,че  с израстването ще излизат навън.И няма се сърдя ако не ги ползват.Има хора,дето търсят плетено и няма кой  да им изплете,ще подарявам.Но  пък и  един път да дотрябва да си имат.

Общи условия

Активация на акаунт