Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 521
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 1 155
  • София
  • Мнения: 12 006
Точно обратно. Майка ми има с горно зареждане и повече вибрира та се бях интересувала. Оказва се че заради захващането от 2 страни на барабана всяка една вибрация веднага се предава на корпуса, докато при тези с предно дори и барабана в началото на ценрофугата да е по-нестабилен той се мести по-свободно заради захващането от само единия край (естествено това обаче е свързано с повече усилия върху самия лагер), освен това тези перални са по-тесни и по-високи и от там по-нестабилни. Предимството им е че са по-издържливи от към лагери защото тежеста е разпределена на 2 лагера. Също така качеството на изпиране е малко по-добро защото дрехите се трият от трите страни в барабана, докато при пералня с предно зареждане едната страна (отпред) е стъкло
А те дрехите в стъклото не се опират и триене няма, та не се изпират добре Crazy Joy Качеството на изпиране зависи основно от начина по който е съставена програмата и качествтото на перилния препарат. А за триенето - дрехите се трият една в друга и така се получава доброто изпиране, а не триенето в барабана или стъклото.

# 1 156
  • Мнения: X
Афродита говорим при равни други условия. Ясно ми е че дрехите се трият една в друга, но се трият и в барабана нали? Не случайно рекламират най-различни видове барабани. Пчелна пита, диамантен и т. нат. А при вертикалните все пак имаме още една повърхност. Не мисля че плъзгането на дрехите по стъклото е същото като триенето им в метал със спецефична геометрия.
Не реагирайте на всяко мнение буквално. Никъде не съм казала че това е основното.

# 1 157
  • Sofia
  • Мнения: 33
Здравейте, решили сме да си вземем пералня със сушилня и след като разгледах характеристиките, избрах този модел:Перални със Сушилня AEG L9WBC61B Има ли някой такава и доволни ли сте. Видях, че е с термопомпа и с добро описание. По-скъпа е от среден клас, но може би ще е по-добра инвестиция. Как мислите? Благодаря и поздрави.

# 1 158
  • Мнения: 333
Има само 100тина коментара за нея досега в темите. Simple Smile

# 1 159
  • Мнения: 11 594
Здравейте, решили сме да си вземем пералня със сушилня и след като разгледах характеристиките, избрах този модел:Перални със Сушилня AEG L9WBC61B Има ли някой такава и доволни ли сте. Видях, че е с термопомпа и с добро описание. По-скъпа е от среден клас, но може би ще е по-добра инвестиция. Как мислите? Благодаря и поздрави.
На готово е най-добре, а?! Защо ли пък да четете!

# 1 160
  • Мнения: 70
Здравейте, от около месец съм със следния Самсунг - https://www.emag.bg/peralnja-sys-sushilnja-samsung-1400-ob-min-7 … -le/pd/DSXT19BBM/ . И имам едно притеснение - в горната част на гуменият маншон( ако така се казва Innocent ) има един отвор през, който влиза водата в барабана (прилагам снимка). Предполагам, че при всички перални Самсунг е еднакво. Въпросът ми е възможно ли е през този отвор да мине някаква малка дреха (чорап, бельо...) и да предизвика повреда. Ето и снимката:

# 1 161
  • Мнения: 180
Моят Самсунг е от по-големите 8кг пране/ 6 кг сушене и напоследък взе да си "хапва" детски чорапчета. Simple Smile Излизат долу, където е филтъра доста надъвкани. Дали това може да доведе до някаква повреда не зная. Започнах да ползвам мрежести торбички за пране за да предотвратя бъдещи липси.

# 1 162
  • Мнения: 29 310
Задължително мрежи за чорапите, че голяма беля може да си докараш. Поне аз успях с предишната ни пералня....

# 1 163
  • Мнения: 70
Моят Самсунг е от по-големите 8кг пране/ 6 кг сушене и напоследък взе да си "хапва" детски чорапчета. Simple Smile Излизат долу, където е филтъра доста надъвкани. Дали това може да доведе до някаква повреда не зная. Започнах да ползвам мрежести торбички за пране за да предотвратя бъдещи липси.

Ох, добре, че поне излизат. Мен точно това ме притесняваше, че може да не излезе, ако си хапне нещо, понеже имаме и бебе, а разбира се, чорапчетата са доста малки Smile . Надявам се да няма проблеми. За мен това е малко глупаво измислено, как може да оставят толкова голям отвор в горната част на барабана, просто главата не ми го побира Rage Scream .

Задължително мрежи за чорапите, че голяма беля може да си докараш. Поне аз успях с предишната ни пералня....
А при Вас какво се е случило? Да не би да изгоря пералнята от това?

П.С. Благодаря за отговорите!

# 1 164
  • Мнения: 29 310
Повреди се. Оказа се, че чорап е влязъл между гумата и барабана и е направил беля.

# 1 165
  • Мнения: 180
Пералнята и нашето момче са връстници. Grinning Взехме я една седмица преди да се появи той. Две години не е правила проблеми, чак сега взе да се проявява. Хем чорапчетата вече не са толкова малки. Не знам какво се промени, но за месец-два трети чифт се разваля така. Сега се старая да ги ползвам тия мрежи за всички дребни неща. Влизат в пералнята под бройка и си излизат толкова. Simple Smile Преди все си мислех, че аз нещо не съм преброила правилно, а тя си хапвала. Joy

# 1 166
  • Мнения: 70
Пералнята и нашето момче са връстници. Grinning Взехме я една седмица преди да се появи той. Две години не е правила проблеми, чак сега взе да се проявява. Хем чорапчетата вече не са толкова малки. Не знам какво се промени, но за месец-два трети чифт се разваля така. Сега се старая да ги ползвам тия мрежи за всички дребни неща. Влизат в пералнята под бройка и си излизат толкова. Simple Smile Преди все си мислех, че аз нещо не съм преброила правилно, а тя си хапвала. Joy

Важното е, че поне ги "връща обратно" Sweat Smile , че иначе наистина щеше да е сериозно. По принцип и ние се стараем да използваме от тези мрежи, но по някой път има и разбойници, които успяват да се промъкнат из между другото. Като се замисля и аз имах един липсващ чорап, но още, когато бях със старата си пералня, и не след дълго тя протече, може би вече разбрах защо и къде е липсата! SmileSmileySmileSmileSmile

# 1 167
  • Мнения: 180
Като се замисля и с други перални се е случвало. В студентските години една пералня беше блокирала заради подплънка на сутиен. Grinning Бащата на едната съквартирантка идва да я ремонтира и беше много учуден какво е това. Joy Самата пералня беше с горно зареждане и доста се чудехме как е станало така.
За сегашната ми стана ясно откъде минават.

# 1 168
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Моят Самсунг е от по-големите 8кг пране/ 6 кг сушене и напоследък взе да си "хапва" детски чорапчета. Simple Smile Излизат долу, където е филтъра доста надъвкани. Дали това може да доведе до някаква повреда не зная. Започнах да ползвам мрежести торбички за пране за да предотвратя бъдещи липси.

Ох, добре, че поне излизат. Мен точно това ме притесняваше, че може да не излезе, ако си хапне нещо, понеже имаме и бебе, а разбира се, чорапчетата са доста малки Smile . Надявам се да няма проблеми.
За мен това е малко глупаво измислено, как може да оставят толкова голям отвор в горната част на барабана, просто главата не ми го побира
Скрит текст:
Rage Scream .

Задължително мрежи за чорапите, че голяма беля може да си докараш. Поне аз успях с предишната ни пералня....
А при Вас какво се е случило? Да не би да изгоря пералнята от това?

П.С. Благодаря за отговорите!
Aми щом е трудно да ти го побере главата, въпреки че си има елементарно обяснения, не се мъчи. За такива случаи са измислили мрежите за пране. Има най-различни видове, размери и модели. Може да ги ползваш преди да си съсипеш уреда от неправилно ползване.

# 1 169
  • Мнения: 70
Скрит текст:
Моят Самсунг е от по-големите 8кг пране/ 6 кг сушене и напоследък взе да си "хапва" детски чорапчета. Simple Smile Излизат долу, където е филтъра доста надъвкани. Дали това може да доведе до някаква повреда не зная. Започнах да ползвам мрежести торбички за пране за да предотвратя бъдещи липси.

Ох, добре, че поне излизат. Мен точно това ме притесняваше, че може да не излезе, ако си хапне нещо, понеже имаме и бебе, а разбира се, чорапчетата са доста малки Smile . Надявам се да няма проблеми.
За мен това е малко глупаво измислено, как може да оставят толкова голям отвор в горната част на барабана, просто главата не ми го побира
Скрит текст:
Rage Scream .

Задължително мрежи за чорапите, че голяма беля може да си докараш. Поне аз успях с предишната ни пералня....
А при Вас какво се е случило? Да не би да изгоря пералнята от това?

П.С. Благодаря за отговорите!
Aми щом е трудно да ти го побере главата, въпреки че си има елементарно обяснения, не се мъчи. За такива случаи са измислили мрежите за пране. Има най-различни видове, размери и модели. Може да ги ползваш преди да си съсипеш уреда от неправилно ползване.
Да, използвам такива мрежи! Но винаги може да пропуснеш нещо случайно, а производителите, винаги могат да го направят по-добре, и с по-малък риск за потребителя!!!!

Общи условия

Активация на акаунт