Черни зъбки, слаб емайл и такива неща

  • 3 659
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
Добре де, този проблем не се ли дължи на флуорозата, която се получава точно поради предозиране приема на флуор? Как може да се препоръчва допълнителен прием на флуор в такива случаи? Би трябвало да се спре всякакъв  флуор - таблетки, минерални води, флуорирани пасти за зъби, флуорирани млека и пр, иначе проблемът се задълбочава.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 689
Я да питам и друго. Когато няма вече зъбки а само коренчета и нищо повече защо не ги вадят. Знам, че ако е така непрекъснато се образуват гнойни абцеси. Тъй де предните резци излизат първи все пак. Защо държат да стоят тези коренчета. Аз съм решила ако нещо стане и неможем да се оправим, понеже малкия е инат и може въобще да не позволи, а аз няма да дам да се правят насила, да ги извадим ако създават проблеми.

# 17
  • Мнения: 1 413
На моите деца и на двамата в основата на зъбките има черна ивица, а иначе зъбите са им много бели и съвсем здрави - ние ядем страшно много мляко и млечни продукти и според мен това има значение. Веднъж зъболекарят ни почиства зъбките на дъщерята, но пак се образува тази ивичка. Зъболекарят каза, че може да има много причини - водата, наследственост и т.н., защото ги мием редовно...чудя се с ел. четка дали може да се почиства това налепче newsm78

# 18
  • Мнения: 2 255
А самото почистване болезнено ли е за детето?

Според зъболекарката ДА, но не много  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 326
А дотогава - редовно миене и таблетки флуор   Hands Thumbsup
Точно обратното - спрете миенето и никакъв флуор.

# 20
Проблемът, който коментирате ,в стоматологичните среди се нарича бейби ботъл синдром- в резултат на смученето на биберон залъгалка с мед или нощно пиене на 1-2 шишета мляко или вода.

за тази възраст мисля ,че най- удачна е обработката със сребърен  нитрат , за да  спре процесът на разрушаване. не знам до колко тези коронки ще са стабилни на млечните зъби- в интерес на истината за пръв път чувам за такъв експеримент-би трябвало да е проведено екзактно кореново лечение на зъбите, да се поставят щифтове в каналите, да се изградят зъбите и след изпиляване да се поставят коронките.

браво на детето издържало всички тези донякъде болезнени и дълготрайно процедури

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много се обсъждат болестите при децата. Обаче като гледам зъбките или поне техните болести уви не ги пишем. Откакто се започна с роненето на зъбките на малкия търся инфо ама много оскъдно. А много ми е чудно какво лечение се предлага. Не искам да се запечатват със сребърен нитрат, а търся алтернатива. Моля майките, които имат такива зъбчета да ми пишат как са се развили нещата. На малкия зъбките му изведнъш се изрониха след тежка млечница. Само трички в основата на, които имаше полипи. В Бургас ме отпращат с реплики, че бил малък и това ме дразни, та затова питам.

Интересно ми е каква е причината за роненето на зъбките......Давала ли си му захар, бонбони, шоколад ? Много малко ми се струва детенцето, за да има такива проблеми............на какво според теб се дължи това?

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 765
На дъщеря ми и излезе едното зъбче черно, разруши се постепенно и накрая остана само коренчето. Не го извадиха за да пазело място.Когато постоянния започна да излиза, чак тогава го извадиха.

Защо пък рушенето на зъбките да е от предозиране на флуор???

Тя взима таблетки Zumaflour от 2.5 г. до сега с почивка един месец в годината. Водата -редувам минерална и трапезна.

# 23
  • Мнения: 2 255
А дотогава - редовно миене и таблетки флуор   Hands Thumbsup
Точно обратното - спрете миенето и никакъв флуор.
#Shocked
Трима зъболекари, гледаха малкия и всичките бяха на мнение, че зъбите трябва да се мият с четка и паста и да пием флуор  newsm78
Къде е истината - четох, четох .... но дали стоматолозите не са по в час ...  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 5 531
Ние също сме обиколили много зъболекари.Мнението на всички е - флуор и редовно миене на зъбките.Дори си носихме пастата и четката за да ни покажат как точно се мият зъбки.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 689
Така биберона не е смукал. Камо ли пък с мед. Вечер пие мляко но преди да заспи и след това е водата. Може да ви се стори странно, но как станаха нещата. До 1 годинка зъбите му бяха идеални. Вдигна обяче яка Т и ходихме на дежурен педиатър, следствието е антибиотик. Дадох точно 4 пъти и станя много лоша млечница. Не по езичето и бузките, а в основата на зъбките по горната челюст. Полипите покриваха едва показалите се 3 зъбчета. Започнахме интензивно лечение с Дактарин, като то се следеше от детски зъболекар. В един момент 1 ден след като полипа беше поизчезнал направо се втрещих зъбките бяха посивели, точно там където имаше и полипи. Това ни е пред историята. А за това пазене на място предните два резеца защо да пазят място, нали първи се сменят?

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Егати ужаса Shocked ........помниш ли какъв е антибиотика........знам, че при всеки е различно, но все пак.....

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 689
Стандацилин. А за бонбони и сладки още не знае що е то шоколад и има ли то почва при нас. Гадно е защото съм го пазила. Ни биберон, ни вечерно хранене и накрая млечница. Все си мисля, че тия гъбички му видяха сметката на зъбките.

# 28
основната причина, тези зъби,дори и болни да не се вадят ,е да се ползват за местопазители.постоянните израстват на 6-7 години и при една преждевременна екстракция съседните ще се придвижат към свободното място и ще пречат на никненето .

ако се налага все пак да се извадят се поставят местопазители.

флуорната профилактика е залегнала в програмата на много европейски страни, които са успели да сведат заболеваемостта от кариес на подрастващото си поколение до много нисък процент.
така че не се страхувайте да давате на децата си флуорни таблетки или да им миете зъбките с паста.

ако ползвате основно минерална вода за пиене е добре да се консултирате със стоматолога си за процентното съдържание на флуор в нея , за да се определи дозата на флуорните таблетки

# 29
  • Мнения: 3 777
Потърсете в нета за флуора, предозирането и тогава давайте таблетки.

Моето дете флуор не близва и пастат му е без флуор - проблемни зъби няма.

Общи условия

Активация на акаунт