Газове при 18мес. дете

  • 889
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Здравейте мами.Дъщеря ми е на 18 мес, има алергия към белтъка на млякото,не е приемала никакви млечни от 7месечна.Сега от две седмици е някаъв ужас, толкова газове никога не е имала,през нощта се буди по 6-7пъти,тя по принцип не спи много спокойно,но сега вече съвсем...Започнахме специАлна детска кухня за деца с алергии,пише си съдържание и всичко,няма нови продукти,които не е приемала досега и въпреки това реших да я спра ,от 3-4 дни пак е на домашна храна.Давам капки Коликинд и пробиотик Протексин ресторе,но резултата е нулев...Знам,че за гастроентеролозите газовете не са кой знае какъв проблем, без наличие на диария ,запек или други неразположение.Тя няма нищо друго налице и се чудя да я заведа ли все пак или можете още нещо да ми препоръчате да пробвам вкъщи?

# 1
  • Мнения: 5
Здравейте! Моята дъщеря имаше подобен проблем с газовете също, но ние не сме алергични и при нас нямаше смяна на кухня и т.н. Просто се събуждаше по няколко пъти през нощта с писъци и не можехме да я успокоим. Носехме се, гушкахме се и като се поуспокоеше започвах едни непрестанни масажи на коремчето. Също давах Еспумизан, Саб симплкс (такива, които са на база симетикон - газогонни), както и задължително пробиотик и пребиотик (редувах и сменявах Линекс, Био баланс бейби, Био гая и др. - сега мисля, че има още по-голямо разнообразие от подобни продукти. Също, избягвах вечер да давам всякакви газообразуващи храни, предимно супички. Можеш да даваш и чай от лайка, анасон, копър, ким (не всички заедно - можеш да смесиш обаче лайка с копър), ако пие чай. Бях забелязала и че когато яде хляб вечер също не и действаше добре. Проблемът отшумя постепенно когато стана на около 2,5 години без нищо друго. Чувала съм, че се случва не рядко и така и не зная причините, понякога се среща при по чувствителните и емоционални деца. Но за твое успокоение бих ти препоръчала консултация с гастроентеролог, още повече, че вие имате и алергия и не се знае дали нещата не са свързани. Успех и дано се справите по-бързо от нас!

# 2
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Открийте провокатора на газовете и го отстранете.Трябва малко време , за да се нормализират нещата.

Общи условия

Активация на акаунт