НВ-ВМХ, част 94 - за здравословното хранене

  • 40 518
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • SA
  • Мнения: 3 196
Шоки, йодният дефицит се смята за една от най-често срещаните причини за хипотиреоидизъм, така че не ми се вярва изобщо йод да не се предписва от традиционни лекари. Наистина, в последните години Хашимото се превърна в епидемия и при него йод не се препоръчва.
Буба, разбирам отчаянието ти. Ти май беше споменала, че имаш много килограми за сваляне и наистина 2 кг за 2,5 месеца е малко. Но все пак е нещо в посока надолу. А как си с обиколките? Има ли там намаляване на сантиметри?
Храната ти ми изглежда добре на мен. Ти ли беше правила плодуване скоро, или се бъркам?
Тези дни ми се мярна в сайта на Марк Сисън, че е издал нова книга, посветена на платото при отслабване и техниките за справяне с него. Дано се появи по разни сайтове, интересно ми е какво ще предложи.

# 61
  • София
  • Мнения: 184
Kameloth, не съм плодувала, опитвала съм но не е за мен, на втория ден ми прилошава и съм до там. Странно ми е, защото с Дюкан преди години свалих близо 20 кг, но тогава го нямаше Хашимотото и менопаузата и....и....и....Simple Smile)) Последния път когато отслабнах беше преди 3 години , когато бях на Камино, за 32 дни 910 кг, при положение че ядех и пие всичко...НО вървях всеки ден по 27-30 км:-).

# 62
  • София
  • Мнения: 184
Ха-ха, написала съм 910 кг Simple Smile)) Да се чете 10 кг и да мноооооого са ми килиграмите, стартирах от 97 кг, при ръст 166 см....

# 63
  • Мнения: 6 347
Кам, възможно е, но от това, което чувам, май йод не се предписва, а само тироксин, без значение каква е причината за хипофункцията. Но дано да го има като възможност.

# 64
  • SA
  • Мнения: 3 196
Буба, значи те обърках с някого. Ти беше ходила скоро на почивка и харесваше вино, нали?  Simple Smile
Шоки, то и аз не знам какво точно предписват сега ендокринолозите, но при предполагаем дефицит на йод ми изглежда логично да дават йодни добавки. В миналото и на децата се даваха йодни таблетки, а и на хората в райони, бедни на йод.

# 65
  • Мнения: 11 769
Кам, не предписват. Бухат тироксина и забраняват йода, за да не пречи на тироксина да се усвоява. Нещо като хората с метаболитни нарушения и диабет. Яжте захар, а пък ние ще ви дадем метформин/инсулин.
Хайде, да кажем че тук-там има някой доктор, който предписва само добавки, включително йод или келп и като спомене във форума и 200 човека скачат отгоре му. Нормално! След като доктор ти е казал едно и слушаш...и като няма кой да те информира, или до вчера е нямало кой, да кажем.

# 66
  • Мнения: 6 347
Имам предвид, че тези алтернативни лекари, за които стана въпрос, твърдят (на базата на личните си наблюдения от пациентите плюс публикации), че в днешно време на практика нуждата от йод е огромна, дори само за предпазване на жените от рак на гърдата, яйчниците и матката, а на мъжете - от рак на простатата. Браунстийн казва, че при 95% от неговите пациенти откриват някаква степен на дефицит на йод. И препоръчват йод и при Хашимото, и при Базед, не само при неавтоимунни заболявания на щитовидната. То всъщност ако има йоден дефицит, обикновено за него се съди по наличието на гуша - тогава се предписва йод. Иначе се отива направо на тироксина. Но гушата е само най-крайната степен на дефицит, и то само в щитовидната. И за гушата е достатъчна ниска доза - 150 мкг, но за гърдите трябвали 3-4 мг. Това имам предвид, макар че специално ендокринолозите, поне доколкото ми е известно, дори келпа не го гледат с добро око. Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 184
Kaleloth, даааааааааа аз съм любителката на виното !:-))) Но в момента си позволявам, само по една чаша вино дневно и то малка:-)))

# 68
  • SA
  • Мнения: 3 196
Да, проблемът с йода идва оттам, че заради йодирането на солта се допуска, че хората приемат достатъчно количество, а от друга страна няма рутинно лабораторно изследване да се докаже дефицит.
Буба, ти май на почивката си беше върнала 2-3 кг, иначе щеше да е по-добър резултата ти за 2 месеца предполагам.
Трябва да тръгнат при теб нещата, няма да се предаваш!  Hug

# 69
  • Мнения: 195
Ехе, почувствах се като в приказките на Шехеразада.Много увлекателно пишете.Ще взема и аз да се рачета за тоя йод, защото и на мен ми казаха да внимавам с него, защото сим на Еутирокс.
За Вигантола ме ушашкахте ShockedМоят почти свърши и тъкмо  трябва да си купувам,

# 70
  • София
  • Мнения: 184
Аз съм нетърпелива по природа, но и упорита като магаре, така че няма да се откажа !:-) Много се надявам и стойностите на захарта да се нормализират, мисля че има подобрение - дневните захари са 6-7, при положение че съм мерила 10, а вече няколко пъти меря сутрешна под 7.Wink

# 71
  • SA
  • Мнения: 3 196
Буба, щом кръвните ти захари започват да намаляват, това е чудесен резултат само по себе си. Това показва, че обмяната ти започва да се нормализира. Сигурно ще мине време, защото вероятно имаш силна инсулинова резистентност. Но това е пътя. Теглото рано или късно и то ще тръгне надолу.
Преди малко четох една статия, че според последни проучвания 50% от хората в щатите били с диабет или метаболитен синдром.  Shocked

# 72
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Бубе, ще стане! Няма как иначе ... Simple Smile
Шоки, док според мен е отворен към експерименти. Пише научни трудове и прави доста анализи, има цял докторат на тема вит. Д. Бях се засилила да ходя при Начев, но така се оказа че на регистратурата са ме объркали и отидох в неговия кабинет. Не че имам нещо против него, но от всичко изчетено във форума е доста агресивен лекар, в смисъл доста крайни изказвания има за диагнози и има агресивен метод на терапия. Аз държа да се придържаме към постепенното въвеждане на нещата. Ето затова донякъде се радвам че не ми предписа друга химия освен тироксина (за него няма как, все пак беше стигнал 4,61, а другия ми лекар, който води процедурите го иска 2, макс 2.5) и така понякога има решение в хомеопатията, просто зависи колко бързаш. Ако не ми предстоеше процедура, нямаше да разбера, защото аз не съм от хората които се изследват често Sad и кой знае колко години щях да си тъна в самозаблуда. Веднъж да държим бебе в ръце, вече сериозно ще се заема с всичко по начин който да има трайни резултати, а не са моментни. Вярвам че 4,61 ТСХ не е чак голяма драма, но трябва да се следи и да не се изпуска. Има как да се повлияе и с природни методи, даже с храната, така че това е пътя за след успеха Simple Smile. Сега се надявам на друго ...
Притеснява ме именно ИР, и съм на мнение че трябва воля. За сега я имам(днес ММ яде пържени картофи, а аз салата към шницела)! Дано така и да продължим! Притесняваме евентуален неуспех, тогава не знам дали няма да си наваксам Sad
Днес се премерих. Не го бях правила от години .... не знам дали двете седмици имат някакво отражение, но затова се премерих - да следя Simple Smile Срам ме на себе си да кажа цифрата  ooooh!

# 73
  • Мнения: 6 347
y♥♥li, ще успеете! Hug

# 74
  • Мнения: 128
Здравейте!
Безкрайно сте ми полезни и Ви чета с огромно удоволствие. Аз вече подминах една година от както се храня по този начин и съм много доволна. Имах доста прегрешения, но в последните два месеца съм напълно стриктна в храненето. С резултати в кг не мога да се похваля, защото аз имам много проблеми с хормоните( завишен пролактин, ИР и от последните два месеца и Хашимото), но се чувствам чудесно с това хранене.
Моя ендокринолог иска да правя обременяване с глюкоза, но без да изследваме инсулин, та въпросът ми е да правя ли обременяването или по-добре да пусна гликиран хемоглобин? Нямам доверие в ендокринолога и за това искам съвет от Вас.
Хубав ден на всички bouquet

Общи условия

Активация на акаунт