Трудно проговаряне - 19

  • 119 811
  • 753
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 98
Честита нова година на всички!!Дай боже тази година децата ни да не млъкнат и да ни надуят главите от правилна реч и логика!!!!!

Момичета отново питам:НЯКОЙ ДАВА ЛИ ДЕНУБИЛ НА ДЕТЕТО СИ И АКО ДАВА ОТ КЪДЕ СИ ГО КУПУВА??????

# 331
  • София
  • Мнения: 40 958
Моя син не гледа ТВ. От време на време на лаптопа гледа анимации с бг дублаж.

# 332
  • Мнения: 2 238
Аз не мога да отрека напълно телевизията, моето дете много научи. Вчера даже баща й тръгва за работа и тя му вика с една драматична физиономия Stop! Come back! Много се смяхме, научила го е от едно филмче, но го употребява на място и как да не съм доволна като на всяка нова дума се радваме. Има си своите негативи, пасивно занимание е, натоварва им психиката, но като има някакъв разумен контрол, смятам, че не е чак такова зло. На таблета игра е на едно извънземно Pou, храним го, къпем го, слагаме го да спинка - научи много хранителни продукти неусетно.

# 333
  • Мнения: 438
За мен лично беше трудно решение да почна да давам добавки. Едва след кано прочетох линковете на dorka разбрах колко всъщност съм в заблуда и неграмотност. И така . На нас също невролог ни изписа този брейн бустер. Но всъщност се оказа че това са именно витамините от б групата. И така реших първо да взема биокюр, за който тук има доста изписано и буквално за няколко дни видях промяна. После взех б12. После почнахме фолата, от който направихме огромен скок в растежа, че ние там имаме огромен проблем. После реших малко да починем, но буквално за три четири дни започнахме да се връщаме към едни състояния на нервност и раздразнителносх и пак почнах б12 .  И детето пак стана весело и щастливо. Не знам , явно дефицита при различните деца е различен. Аз много съм се чудела как точно да се наблюдава детето , за което много има изписано тук в темата. Но се оказа лесно. Просто  следиш поведението на детето и така.

# 334
  • Мнения: 16 504
Веднага пиша че смятам че не е възможно да се сложи знак за равенство на всички деца със СОП . трудното проговаряне е следствие от различни причини. Затова да се обсъжда или препоръчва или отрича е много грешно.

От собствен опит мога да кажа че за деца на които страда разбирането телевизора по добре да бъде строго ограничен и да се показват строго образвателни филми и предавания. Както обсъждахме с Констанца в другата тема за част от дцата телевизията еполезна но едва след като разбирането бъде повдигнато до едно ниво. Преди това за тях телевизията е зомбиране.

Иначе ако можех да избирам щях да отглждам детето си без телевизия. Ако ей сега мимкажат избирай и бих преценила плюсовете и минусите на дете в норма бих казала без. За съжаление моето дете е с такива дефицити че за него телевизията е изключителен начин за компенсация и наваксване. Иначе за дената в норма честно казано не виждм какво толкова носи. Прави ги зависими и ограничава въображението им дотолкова че ако няма телевизия дори и да имат камари с играчки просто не знаят как да играя с тях. Скучно ми - това е фразата която често повтарят децата в наше време!!!

# 335
  • Мнения: 55
Здравейте Smile
Моля да ми препоръчате добър логопед от Варна. Но който има опит с деца със СОП. Малкия е на 4г. с ГРР, хиперактивен, проблеми с речта и разбирането.  Сега повтаря всичко което чуе, научава го, но не свързва думите с реалността и ситуацията. Искам да има индивидуална работа с него за да потръгнат нещата в правилна посока. Ще съм Ви благодарна да споделите мнението и опита си.
Поздрави  Smile Hug

# 336
  • Мнения: 2 238
За мен лично беше трудно решение да почна да давам добавки. Едва след кано прочетох линковете на dorka разбрах колко всъщност съм в заблуда и неграмотност. И така . На нас също невролог ни изписа този брейн бустер. Но всъщност се оказа че това са именно витамините от б групата. И така реших първо да взема биокюр, за който тук има доста изписано и буквално за няколко дни видях промяна. После взех б12. После почнахме фолата, от който направихме огромен скок в растежа, че ние там имаме огромен проблем. После реших малко да починем, но буквално за три четири дни започнахме да се връщаме към едни състояния на нервност и раздразнителносх и пак почнах б12 .  И детето пак стана весело и щастливо. Не знам , явно дефицита при различните деца е различен. Аз много съм се чудела как точно да се наблюдава детето , за което много има изписано тук в темата. Но се оказа лесно. Просто  следиш поведението на детето и така.

Усмихнелка, както беше написала Сауле в блога си, няма родител, който да не изпитва чувство за вина като започне да дава добавки на детето си на своя глава. Не го правим от хубаво, не го правим, защото сме безотговорни родители, но пък всички виждаме, че в повечето случаи имат ефект и дори едни най-обикновени витамини може да подпомогнат напредъка. Аз няма да забравя като започнах брейн бустър и омеги, дъщеря ми беше навършила 2, за няма и седмица видях промяна и в разбиране, а се появи и думичка.
Друг е въпросът, че трябва да сме внимателни какво даваме според състоянието на детето и да се информираме обстойно. Слава Богу, имаме майки, които вече са минали по този път и ни помагат.

# 337
  • Варна
  • Мнения: 2 122
Здравейте! Следя ви от доста време, защото искам да изпреварвам събитията, отколкото да вървя след тях. Майка съм на момче на 1,7 г., което не говори. Казва само баба, мама, тата, дада. Все още съм на полусъединител относно неговото говорене.

Да споделя за телевизията - винаги съм го ограничавала от телевизията, а клипчета на комп. не гледа. До първата година мога да кажа, че изобщо не е гледал. В последно време повечко се застоява / ок. половин час преди обед и толкова следобед/. Но много му се гледа. Ако го оставя, може и цял ден да изкара пред ТВ. И ето, че пак не говори. А съседчета на неговатс възраст, израснали с Бейби ТВ, яко плямпат.

# 338
  • Мнения: 1 977
Може ли малко повече инфо относно биокюр...Видях доста писано в темата ,видях и линкове към външни сайтове,но не разбрах цената каква е и все още ли не може да се закупи от БГ ?!! Някой дава ли го в момента ?

# 339
# 340
  • Мнения: 1 977
благодаря ти !! Какво производство е ? Останах с впечетлението,че е немско ...бих искала да го купя от там  newsm78

# 341
  • Мнения: 2 238
благодаря ти !! Какво производство е ? Останах с впечетлението,че е немско ...бих искала да го купя от там  newsm78
Белгийски са. Понякога се правят общи поръчки и излиза по-евтино.

# 342
  • Мнения: 534
Като сте на темата за ТВто да споделя ,че според мъжа ми там ни е проблема. Дегето гледа от съвсем малко предимно на руски . От скоро пусках само на бг ,а от няколко дни съм изключила всякаква техника. Той като загледа и все едно го няма-пълна хипноза! А вечер заспиваше със смартфон в ръка гледайки чужди клипчета. Сега като не му давам и играе издава си някакви звуци,започна да ни имитира кой киха,кой кашля и подобни едносрични (по, дън,оп,бум) . Не знам някакъв признак за проговаряне ли е ? Но предмети не иска да се опита да повтори. Животните ги имитира кое как прави ,не казва какво е. Тези дни научи леля (ея)

# 343
# 344
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 4 375
Като сте на темата за ТВто да споделя ,че според мъжа ми там ни е проблема. Дегето гледа от съвсем малко предимно на руски . От скоро пусках само на бг ,а от няколко дни съм изключила всякаква техника. Той като загледа и все едно го няма-пълна хипноза! А вечер заспиваше със смартфон в ръка гледайки чужди клипчета. Сега като не му давам и играе издава си някакви звуци,започна да ни имитира кой киха,кой кашля и подобни едносрични (по, дън,оп,бум) . Не знам някакъв признак за проговаряне ли е ? Но предмети не иска да се опита да повтори. Животните ги имитира кое как прави ,не казва какво е. Тези дни научи леля (ея)

На години колко е детето?

Общи условия

Активация на акаунт