Инсеминация

  • 17 116
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 508
Аха...ясно Wink пресметнахме положителните и отрицателни страни и ре6ихме тук в Германия на место.Мьжьт ми е немец ,касата отпуска 50% 3а три от опитите,а и с отпуските е трудно. Sad Все пак 1500 км. си  е дале4ко  car003 пре3 3имата самолетите са скьпи.....е така.Каквото стане.....

# 16
Знае ли някои дали инсеминацията е приложима за всички,т.е. ако след стимулиране на овулацията няма резултати и поискам инсеминация , ще ми направят ли?  33uu  Confused:

# 17
  • Мнения: 4 399
Ами то това май е стандартната процедура ако стимулацията доведе до ову, но няма бременост. Ако спермата е достатъЧно добра за инсеминация и тръбите са проходими защо да не е приложима. Разбира се ако нямате проблеми със спермата, е добре да опиташ разлиЧни видове стимулация преди да предприемете инсеминация. Все пак  всеки реагира разлиЧно на разлиЧните медикаменти. Ти каква стимулация си правила и колко време?

# 18
Правих стимулация с Клостилбегит,имаше фоликули,но явно не са се спукали,защото сега имам всички признаци че ще ми дойде(болки в корема,БТ падна на36,7,а няколко дни беше 37,2).За инсеминацията питах,защото вече не ми се чака.Просто ще се побъркам от това всеки месец да се надявам да не ми дойде,а накрая голямото разочарование , отново опити,отново болка и така незнам докога.Всеки път си задавам въпроса "защо точно на мен ми се случва,неможе ли всичко да стане нормално????".Извинявам се ,че ви натоварвам с моите проблеми,но трябва да споделя,че ще се побъркам.

# 19
  • Мнения: 7 716
Не ни натоварваш с твоите проблеми. Това са нашите проблеми.
Това, че ти идва М не означава непременно, че фоликулът не се е спукал, може да няма оплождане, некачествена яйцеклетка, некачествени сперматозоиди, неулучване на подходящия момент.
Пари да имаш инсеминация винаги може да си направиш. Спермограма правили сте? Ти правила ли си фоликуметрия?

# 20
Спермограма правихме,но миналата година и всичко беше ОК..Фоликуметрия не съм правила още,от този месец ще я правя.Досега се надявах,че всичко ще стане по нормалния път и едва миналия месец разбрах,че вероятно има проблем и потърсих лекарска помощ.А колко струва една инсеминация и от първия път ли се получава?

# 21
  • Враца
  • Мнения: 5 205
здравей и от мен,
напълно те разбирам за нетърпението и отчаянието.
За инсеминацията освен това искат да има направена снимка на тръби, за да се установи тяхната проходимост. Колкото до цена, различните клиники и лекари взимат различно, аз поне съм чувала за суми 400 - 700 лв.
Успех и не се предавай!!!

# 22
  • Мнения: 637
veni77, как така правиш стимулация без фоликулометрия? Това е нередно.

Успехът при инсеминациите е много различен - при някои жени става от първия път, при други - от 11 - я, а при трети, за жалост, не става никога.

# 23
Стимулацията я правих за първи път този месец.5 дни пих Клостилбегит,а на 14 ден от цикъла отидох на УЗ.Видяха се фоликули и на двата яйчника.Лекарката ми каза да действам,т.е. 3 дни полови контакти и да отида отново.Е аз отидох,но точно тогава апарата беше развален и неможа да ме види.След това не намерих време да отида отново Embarassed .Просто реших,че този път ще стане.......но явно не е. Confused: Фоликуметрията всекидневно гледане на УЗ ли е?Извинете за невежеството,но не съм много наясно. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 637
Не е всекидневно, а през ден и поне 3 пъти в цикъла. Смисълът на занятието е да се проследят и измерят растящи фоликули до тяхното спукване. А сега така трудно може да се каже дали това са фоликули от този цикъл или са останали от предишен, както и дали са се спукали.

# 25
Фоликулите не са от предишен цикъл,тъй като миналия месец ходих на УЗ и нямаше нищо(или поне нищо не се видя).Незнам вече какво да си мисля,този път ще ходя редовно на прегледи,пък каквото сабя покаже.

# 26
  • Мнения: 4 399
Това Че не е станало не знаЧи напременно Че фоликулите не са се спукали. На мен 2 месеца ми ги гледаха Че се пукат, добър ендометриум и... нищо. За себе си мога да кажа Че тая стимулация ме пресуши и имах много мизерен цервикален мукуз въпреки Че пиех и естроген в добавка. Освен това при нас се установи в средата на втората стимулация Че спермограмата е силно влошена. Както виждаш приЧините може да са много и разлиЧни. Бих те посъветвала да направите нова спермограма, за 1 година много неща могат да се променят, а щом правиш стимулация трябва да си сигурна Че и от другата страна нещата са наред за да има смисъл цялото наЧинание. Ако не стане с Кломифен цитрат има и други наЧини за стимулация. В слуЧай Че няма проблеми със спермограмата, аз бих опитала първо и някакъв друг вид стимулация преди да мисля за инсеминация.

За това колко ти е омръзнало, мисля Че всиЧки тук те разбираме много добре. Cry Не се притеснявай, Че ни натоварваш с проблемите си, ние ги имаме същите и се товарим с тях тук взаимно, тъй Че не се страхувай да споделяш. Освен Че можеш да науЧиш нещо, то си е и разтоварване. Grinning

# 27
  • Мнения: 724
Леле, ама то и тук ме имало  Embarassed
Мацки, тогава и на вас да кажа: написах това, защото се подразних от факта, че в големи градове, като Пловдив и Стара Загора, примерно, а сигурно и другаде, правят инсеминации, при това вътрематочни, без обработка. И пациентките им си мислят, че това е нормално. Отгоре на всичко има и клиники, реномирани, уж, където не правят обработка, а псевдообработка. И момичетата страдат...
Направо такива псевдо-лекари ми идва да ги #2gunfire
но не мога...

# 28
  • Мнения: 7 716
Малък Зайо, ти до къде стигна?

# 29
  • Мнения: 724
Цитат на: Lali
Малък Зайо, ти до къде стигна?

Ми, до крушата, Лали  Grinning
шегувам се Grinning
във вторник рааано сутринта ми бият Прегнила и в сряда - инсеминация. Трета. Ще видим  Grinning Май имам предчувствие, че е за добро  Simple Smile
А аз теб познавам ли те? Извинявай за тъпия въпрос  Embarassed
В този форум рядко влизам  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт