Златна есен идва вече, все по-палаво е МАЙското човече! - Тема 2

  • 42 509
  • 763
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 131
Аз все още давам по три пъти мляко и има две заместения хранения. Все още се колебая дали да замествам трето, струва ми се, че има нужда да пие повече мляко още известно време.

# 436
  • София
  • Мнения: 158
Добро утро,
и при нас като при Villiana - 2 заместени хранения - 8:00 мляко; 11:00 зеленчуково пюре или месно; 14:00 - мляко; 17:00 - каша; плодовп пюре; 20:00 мляко и сън. После като въведа закуска ще трябва да попроменя часовете, че са ми малко странни Simple Smile

# 437
  • Мнения: 259
Много благодая на всички за споделеното  bouquet
Сега ще пробвам
4 00 - АМ
7 00- АМ
10 00 - пюре
13 - каша
15 30 - мляко и плодово пюре
19 - мляко
Ама поседното мляко, нещо голяма мъка, докато изяде малко

 Hug

# 438
  • Мнения: 157
опитахте ли да смените марката АМ? Защото и моето бебе е искаше АМ ,смених го и сега си пие млякото.

# 439
  • Мнения: 259
опитахте ли да смените марката АМ? Защото и моето бебе е искаше АМ ,смених го и сега си пие млякото.

Не ме е хрумнало, от началото сме на това мляко - НАН сега НАН2, вече  newsm78
Ще помисля, благодаря за  идеята Hug

# 440
  • София
  • Мнения: 313
Аз наскоро промених режима:
6ч мляко
9 каша или попара
13 зеленчуково пюре
16 каша с плодово пюре
19:30 мляко

Предполагам, че на малката ще й растат зъбки, силно се надявам да е скоро, защото почти напълно отказва да суче, преди всяко ядене предлагам винаги и мляко, но количествата, които изяжда са минимални, днес едва ли са били по повече от 30-40мл, не знам на вечерното хранене какво ще я правя ако пак не иска да суче. Снощи се буди през 2 часа през нощта, давах й да суче, за да заспи, а и за да не ми намалее съвсем кърмата. От шише също не иска, дори и вода и чайче само от лъжичка пие, а днес си пийна малко и от чашка.

# 441
  • Мнения: 157
опитахте ли да смените марката АМ? Защото и моето бебе е искаше АМ ,смених го и сега си пие млякото.

Не ме е хрумнало, от началото сме на това мляко - НАН сега НАН2, вече  newsm78
Ще помисля, благодаря за  идеята Hug

на мен точно НАН ми отказа минахме на ганчев и няма никакъв проблем.

# 442
  • В градината...
  • Мнения: 16 148
В 4,30 или в 7.30, или в 6,30 /всеки път различно  ooooh!/ АМ 150мл.
Съответно - в 10 или в 11 - АМ 150мл. или зеленчуково-млечно пюре /нали знаете, че зеленчуковите пюрета трябва да са с добавено мляко/
Ако в 11 е яла мляко, в 14-15 яде пюрето
В 17,30, 18.00 - оризова каша /вече добавям и малко ябълка/
20.00 - АМ 180мл.

# 443
  • Мнения: 3 680
Защо пък в зеленчуковите пюрета да се добавя мляко? И какво мляко? Аз му приготвям пюретата, на кърма е, но не мога да цедя. Трябва ли да купувам АМ специално за тази цел? За първи път чувам да се добавя мляко и на баткото не съм добавяла. Така според мен детето не усеща вкуса на зеленчука.

# 444
  • Мнения: 136
Мамчета, да се похвалим вече с второ зъбче! Simple Smile
Нашият режим е следният:
6:30 - 120мл АМ
10:30 - 150мл АМ
13:30 - месно-зеленчуково пюре с 1/4 жълтък
16:30 - каша/плодово пюре
19:30 - 180мл АМ

Нямаме почти никакъв напредък с плодовите пюрета и соковете, не й харесват особено. Утре мисля да започна да въвеждам и глутена. Хубава вечер! Simple Smile

# 445
  • Мнения: 211
Добро утро и от мен Simple Smile При нас също не може да се установи постоянен режим,тамън си помисля,че утвърди даден час за ставане и хайде пак го смени  Grinning 2 седмици бяхме на този режим:
04:00-04:30 - 160 мл АМ
07-07:30 - 160 мл АМ (скоро смятам да почна да замествам това хранене)
10-10:30-каша
13 - 13:30 - месно/зеленчуково пюре
16 - тиква с мляко/плодово с бисквитка/кисел
19 - 180 АМ

На мен и друго ми е интересно като се почне да се въвежда глутена,колко време се въвежда и кога мога да дам нов продукт,т.е. ако се прояви алергична реакция да знам от глутена ли е или от другото  newsm78

А този грис как се приготвя?
И като започнете попарата въвели ли сте отделно първо сиренето или направо с нея?

Ох,много въпроси станаха  Grinning

# 446
  • Мнения: 259
добро утро на всички  bouquet

Наш човек, вчера се обзаведе с ново столче за кола Simple Smile Подарък от колежките ми  Simple Smile Т еми бяха събрали пари и с тях. Много му се радвам - от другото главичката вече му стърчеше почти навън.
И гърне, както се оказа музикално - като сенапълни с течност и едни мелодии дипли  Laughing Не знаех , че е такова в къщи открих  Rolling Eyes
Първи опит за слагане на гърне - доста безуспешен, седна - ма такова въртене, хване си шезлонга, захапа го, изпусна го, това се заюля, и докато реагирам го тупна по главата  Shocked #Crazy Нищо не свърши ,де  Laughing

За глутена, вчера към безглутеновата каша въведох една лъжица, каша с  глутен - днес ще сложа две и така, ще заместя - откраднах идеята, от една друга мама  Wink  Следващата седмица ще започна нов вид месо, тази няма да давам нови продукти.
Вчера дадох и половин банан - смачкан - хапна го , ама после си хапна и едно цяло пюре - плодово.

Хубав ден  Simple Smile

# 447
  • Мнения: 157
Нашият режим е
10:00 150 мл АМ
13:00 Зеленчуково/месно пюре
16:00 плодово пюре или нещо с плод
19:00 каша/бисквити с мляко
22;00 180 мл АМ
03:00 100мл АМ
06:00 150 мл АМ


и от два дни има температура заради почти избилото 4то зъбче.

Последна редакция: пн, 14 дек 2015, 10:32 от light_shine

# 448
  • Мнения: 100
Мамчета, казвайки "месТни" пюрета имате предвид месни, нали, не някакво специално наименование?  newsm78

# 449
  • Мнения: 160
Да се похваля - наш дундьо най-накрая се обърна. То вярно, че по приравнена възраст е още на 4м,ама бях се притеснила вече. И то се обръша мъжката, в едната ръка държи играчка, другата в устата и си се върти без проблем

Общи условия

Активация на акаунт