Вярвате ли в магии?

  • 20 747
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 385
Няма как да вярвам в нещо, което не съществува.

# 91
  • Мнения: leet
Няма как да вярвам в нещо, което не съществува.

Въпрос на лично мнение е това Simple Smile  Peace

# 92
  • Мнения: 84
Няма как да вярвам в нещо, което не съществува.

Въпрос на лично мнение е това Simple Smile  Peace
никой не е в обувките на другия..дано и занапред да нямаш поводи да повярваш..от сърце ти го желая

# 93
  • Мнения: 385
Няма как да вярвам в нещо, което не съществува.

Въпрос на лично мнение е това Simple Smile  Peace

Всичко е въпрос на лично мнение, освен онова, което подлежи на доказване. А личните впечатления - не представляват такова.
В крайна сметка, всеки има право на автосугестия. На проективност и на запълване на дефицити Simple Smile

# 94
  • Мнения: leet
Няма как да вярвам в нещо, което не съществува.

Въпрос на лично мнение е това Simple Smile  Peace

Всичко е въпрос на лично мнение, освен онова, което подлежи на доказване. А личните впечатления - не представляват такова.
В крайна сметка, всеки има право на автосугестия. На проективност и на запълване на дефицити Simple Smile

Е, да така е! Но както учените са убедени в съществуването на тъмна материя, макар и да нямат твърди доказателства за това, а само косвени, така и аз съм убедена в мнението си. И автосугестията явно е присъща не само за тези запълващи дефицити, но и на много други. Така че както ние приемаме скептицизма на околните - смятам, че и те трябва да приемат убежденията на хората с различно виждане за света.

# 95
  • Мнения: 385
Няма как да вярвам в нещо, което не съществува.

Въпрос на лично мнение е това Simple Smile  Peace

Всичко е въпрос на лично мнение, освен онова, което подлежи на доказване. А личните впечатления - не представляват такова.
В крайна сметка, всеки има право на автосугестия. На проективност и на запълване на дефицити Simple Smile

Е, да така е! Но както учените са убедени в съществуването на тъмна материя, макар и да нямат твърди доказателства за това, а само косвени, така и аз съм убедена в мнението си. И автосугестията явно е присъща не само за тези запълващи дефицити, но и на много други. Така че както ние приемаме скептицизма на околните - смятам, че и те трябва да приемат убежденията на хората с различно виждане за света.

Не става дума за скептицизъм, нито за "различно" виждане за света ... А за преекспонации и свръхинтерпретиране на житейски ситуации, които имат различно възприемане от онова, което мислим за очевидно, в случая - магии.

Единствената реалност е психическата реалност (т.е. ние можем да видим само онова, което имаме като онтология), затова е много трудно да се отграничи фантазният от реалнослучващият се свят. А ако вземем предвид и причините, мотивите и изобщо генезиса на конкретен случай на магия, то често отиваме в доста пошъл битов свят, където "тъмната материя", за която пишеш ти и изобщо квантовата физика, стоят някак не на място. Тъмната материя обикновено е нашата собствена тъмна материя, която "одухотворяваме" и й придаваме свръхзначения.

Така или иначе, няма значение в какво вярваме, важното е това (тази вяра), да не ни пречи да търсим истината/истините и отвъд мистичното й обяснение.

# 96
  • Мнения: leet
С примера за "тъмната материя" казвам само: Това, че не виждаш нещо, не означава, че го няма. За мен магията не е някой да ходи с вълшебна пръчица или пък три баби Яги да стоят над някой казан и да баят. За мен това е енергия, негативна или позитивна, която влияе върху живота на хората. Никой не е изучил как рабори мозъка ни и как той може да влияе на околните. И пак казвам - говоря от мое име и не налагам мнението си. Все пак, хората са различни и вярват в различни неща.

# 97
  • Мнения: 385
С примера за "тъмната материя" казвам само: Това, че не виждаш нещо, не означава, че го няма. За мен магията не е някой да ходи с вълшебна пръчица или пък три баби Яги да стоят над някой казан и да баят. За мен това е енергия, негативна или позитивна, която влияе върху живота на хората. Никой не е изучил как рабори мозъка ни и как той може да влияе на околните. И пак казвам - говоря от мое име и не налагам мнението си. Все пак, хората са различни и вярват в различни неща.

Енергия звучи приемливо вече Simple Smile, ала магия - не.
Досега съм срещала случаи само на самоомагьосване Simple Smile

# 98
  • Мнения: leet
Наричаме го магия не за друго, а просто защото няма друго по-ясно определение.

# 99
  • Мнения: 385
Наричаме го магия не за друго, а просто защото няма друго по-ясно определение.

Добре, нека да направим така.
Ще се радвам да споделиш пример за магия и защо ти мислиш, че има енергийна намеса (по смисъла на магията, на енергийно въздействие).

# 100
  • Мнения: leet
Пример има, но касае пряко семейството ми. Няма да вляза в подробности, но родителите ми имаха близък човек, който съвсем съзнателно, ходеше по ходжи и т.н. да ги "омагьосва" за смърт и прочие. Това, което беше направила при ходжите го намери жена, която за първи път влизаше у дома. Беше от друг град, видя родителите ми за първи път, когато отидоха да я вземат. Жената беше на няколко метра, когато взе да хвърля захар по една стена. Две неща бяха изумителни. Първото беше, че захарта не падаше на зрънца, а беше като лента, много особено. А второто беше, че откри нещото (някакво тригиъгълно) в една стара стена (да уточня, ние живеехме в стара, каменна къща), зад два камъка, които бяха част от стената. Мен лично ме впечатли това, че жена, която за първи път влиза в моята къща успява да открие нещо, което е стояло там поне 2 години - съдейки по външният му вид. Изключвам абсолютно тя да го е подхвърила, защото камъните ги махаха наши роднини и не и позволиха да се приближи. А последствието от тази енергийна намеса се изразяваше, в пълно разоряване, разделяне на семейството, болести (в случая пострадалата бях аз) и най-интересното, от днешна гледна точка беше реакцията на майка ми, когато се случваше всичко това - абсолютно незаинтересована, все едно не е тя. Знам, че такива неща се случват и без магии, затова не се опитвам и да те убеждавам. За мен и до ден днешън, като човек който не вярва на всичко написано или разказано - си остава мистерията с тази жена. А, да - тя откри две такива неща. Едното беше в стената, а другото беше вградено в банята (тя се намираше на друг етаж в къщата със стена, която имаше изглед към двора). Второто триъгълниче, беше много навътре в стената зад няколко тухли. Когато им каза къде да гледат, жената беше на около 10 метра разстояние. После като говориха с нея, женичката казваше - аз в магии не вярвам, но усещам къде е лошата енергия. Разказваше, че тези хартии, на които бяха изписани някакви арабски думи, имаше косми и прочие, всъщност имат една единствена цел, а именно да усилят негативната енергия и въздействието и върху конкретен човек.

# 101
  • Мнения: 385
От разказа ти разбирам само, че правиш логическа връзка между действията на този човек, който е ходил по ходжи и последвалите неприятности за твоето семейство, болести и т.н.
Началото на историята си остава леко неясна, поне за мен.

Убягва ми личната мотивация, но вероятно се касае за имот, стара вражда за имот, или лична история отново от битов характер, която се губи назад във времето и се отнася до повече хора, най-вероятно роднини.
Масова практика е да се ходи по ходжи (в по-голямата си част редки неграмотници, които преписват сури от Куррана, без оглед на нищо), по разни откачени бабички или мъже, за които е достатъчно да сложат някъде ръката на Фатима, за да им повярват хората.
Хората са безкрайно лековерни създания и си мислят, че е достатъчно някой, все едно кой, да пожелае нещо лошо и да тръгне да прави магии, то това ще се случи. Тук вече наблюдаваме ефектът на Барнъм - независимо за добро или за лошо, така се препрограмираме, че и ангели ще видим, дяволи, дори и Небето ще го видим наобратно ... Не, това не е ирония.

Представи си, че стените са били влажни, а захарта е полепнала. Не може ли?
Хората рядко помнят събития с тотална точност: от 10 свидетели на 1 събитие, ще чуеш 10 различни разказа, 10 различни версии: един ще види зелено, за втори, зеленото ще е бяло и т.н.

Най-фрустриращото е да правиш връзка между действията на някакъв злобар с последвали нещастни събития. Животът е суров, гаден, ние боледуваме често - някои повече, други по-малко, хората умират в мъки, нещастните любови са навсякъде, хората фалират, задлъжняват, дори се самоубиват ... но това няма нищо общо със зловредните действия на измислени герои, търсещи магическа слава.
Не, просто животът е такъв. И никой на никого не е обещавал да му е лесно, привидно лесно или някак лесно. Когато ни се случват нещастия, можем да обвиняваме само себе си. Това беше и основната ми идея, макар и скрита зад други думи.

Сега, за думите на жената, която е казала, че в магии не вярва, но усещала лошата енергия.
И искам да попитам следното: самите ние осъзнаваме ли каква лоша енергия имаме, особено, когато сме болни? Достатъчно е да посетиш звено по палиативни грижи, за да усетиш как "мирише" смъртта. Но това няма нищо общо с магиите, а със същността на човека, на човеците.

И накрая, за наръча от магически атрибути, това винаги ме разсмива: косми, захар, яйца, разни пръчки, арабски текстове - огромен арсенал от тъпотии, които обаче създават усещане за ритуалност. А, пропуснах и иконите Simple Smile

Не става дума да се убеждаваме в нещо, става дума да се отърсим от сянката на измислени герои.

И след толкова много думи, си мисля, че един як бой, би бил достатъчен да излязат всички демони от тялото на този, така или иначе, болен човек.

# 102
  • Мнения: 620
Секхмет: Чудно ми е защо ли никак не съм изненадан от подобна триада от твоя страна след като прочетох по-горните ти мнения за нещата. Искаше пример, ама след като прочетох примера и вече ми беше ясно каква ще е реакцията Wink. Хора като теб ги убеждава само личния опит или дори и тогава може да не се убедят.
Само за твое сведение никак не бих подценявал преписаните текстове от Корана, Библията и др. свещенни книги. Някой от тях имат доста забележителна сила. Колкото до примерите с преписване на текстове, нека ти дам и аз един. Значи седя си в час на курс по английски, заедно с още 15 човека, вкл. и учителя. Скимва ми че трябва да препиша едно защитно заклинание, започващо така: Ehu N. Ehu salamu-ga и т.н. Значи на мястото на N се поставят конкретни имена. Аз имах неблагоразумието докато го преписвах да сложа подобно име. Резултата беше, че 3-5 мин по-късно имаше изключително сериозен драйн на енергия от всички от групата вкл. и мен до степен всички почти да заспят по чиновете. И това продължи около 35-40 мин. Дори след това поне на мен ми трябваха 10-тина минути да се оправя, не знам за другите как е било.
Колкото до атрибутите те си имат смисъла и той е пренасяне на магическата програма (яйцето примерно) или космите от жертвата за да бъде тя свързана пак със съответния източник, който да и предаде магическата програма. Всъщност ако очакваш като направиш ритуал едва ли не всичко в следващия час да стане както си искал е меко казано наивно (но не и невъзможно). При повечето ритуали трябва време за да може магията да промени посоката на съдбата за да се реализира. Тук изключвам намесата на Ангели и Демони - при тях е съвсем възможно нещата да започнат да се придвижват още след 1-2 часа и пак ако не знаеш за какво става дума ще ти изглежда отстрани като случайни съвпадения.
М/у другото хора като теб най-много може да си изпатят от подобен род въздействия именно защото неверието и отричането ще им попречат да вземат мерки за да се изчистят и оправят нещата преди да е станало съвсем късно за това. И понеже гледам че пишеш и в Таро раздела да ти кажа, че колкото и Тарото да се ползва предимно за гледане и ясновидство, може също така да се използва и в реални магически ритуали и те също не са за подценяване.
И плюй си в пазвата и се моли никога да не срещнеш човек, който наистина да е обладан от демон или дух. Защото силата им е меко казано невероятна за ръста и годините им. Не се изненадвай ако 10г дете почне да вдига мебели, че и да ги хвърля в подобно състояние Wink.

# 103
  • Мнения: 385
Секхмет: Чудно ми е защо ли никак не съм изненадан от подобна триада от твоя страна след като прочетох по-горните ти мнения за нещата. Искаше пример, ама след като прочетох примера и вече ми беше ясно каква ще е реакцията Wink. Хора като теб ги убеждава само личния опит или дори и тогава може да не се убедят.
Само за твое сведение никак не бих подценявал преписаните текстове от Корана, Библията и др. свещенни книги. Някой от тях имат доста забележителна сила. Колкото до примерите с преписване на текстове, нека ти дам и аз един. Значи седя си в час на курс по английски, заедно с още 15 човека, вкл. и учителя. Скимва ми че трябва да препиша едно защитно заклинание, започващо така: Ehu N. Ehu salamu-ga и т.н. Значи на мястото на N се поставят конкретни имена. Аз имах неблагоразумието докато го преписвах да сложа подобно име. Резултата беше, че 3-5 мин по-късно имаше изключително сериозен драйн на енергия от всички от групата вкл. и мен до степен всички почти да заспят по чиновете. И това продължи около 35-40 мин. Дори след това поне на мен ми трябваха 10-тина минути да се оправя, не знам за другите как е било.
Колкото до атрибутите те си имат смисъла и той е пренасяне на магическата програма (яйцето примерно) или космите от жертвата за да бъде тя свързана пак със съответния източник, който да и предаде магическата програма. Всъщност ако очакваш като направиш ритуал едва ли не всичко в следващия час да стане както си искал е меко казано наивно (но не и невъзможно). При повечето ритуали трябва време за да може магията да промени посоката на съдбата за да се реализира. Тук изключвам намесата на Ангели и Демони - при тях е съвсем възможно нещата да започнат да се придвижват още след 1-2 часа и пак ако не знаеш за какво става дума ще ти изглежда отстрани като случайни съвпадения.
М/у другото хора като теб най-много може да си изпатят от подобен род въздействия именно защото неверието и отричането ще им попречат да вземат мерки за да се изчистят и оправят нещата преди да е станало съвсем късно за това. И понеже гледам че пишеш и в Таро раздела да ти кажа, че колкото и Тарото да се ползва предимно за гледане и ясновидство, може също така да се използва и в реални магически ритуали и те също не са за подценяване.
И плюй си в пазвата и се моли никога да не срещнеш човек, който наистина да е обладан от демон или дух. Защото силата им е меко казано невероятна за ръста и годините им. Не се изненадвай ако 10г дете почне да вдига мебели, че и да ги хвърля в подобно състояние Wink.

Бих се изненадала, ако Джойс беше по-известен от евтини кабалистични и екзотерични митологеми.

Споко, не се грижи за мене Simple Smile Имам сериозен личен опит, вервай ми.

# 104
  • Мнения: 620
Айде сподели личен опит тогава, че и други да се поучат от него Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт