На море в Турция - тема 40

  • 92 103
  • 737
  •   2
Отговори
# 360
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 442
Здравейте!
Аз отново с терзания  Simple Smile
С деца на 13 г (момиче) и 9г момче... Пътуване с автобус, юни, бюджет до 2000 лв...Гледах, гледах, съобразявах цени, условия и май се насочвам към Ефталия Вилидж в Алания, като за предимства считам: 1.наличието на близък аквапарк, т.е. занимание за децата....2. близост до морето... 3. цената (от 3.06 имам оферта). Нещата, който не ми харесват: 1. отдалечеността от населено място 2. обикновената стая...Чуденията ми са: 1. дали времето ще е достатъчно топло, чче да не се излиза от водата, особено от малчугана...2. храната и анимацията...3. (отнася се само за мен) : няма ли да се побъркам от скука 7 дни, след като няма къде да се разходиш - визирам отдалеченноста от населено място...
Помагайте с информация и за самия хотел, за местоположението, а дори и приемам други предложения за Турция, независимо къде..(Никъде не сме почивали в Турция..в Б-я почивам в Албена или на Константин и Елена, Гранд хотела..т.е. с това мога да сравнявам..)
Много ще съм ви благодарна, че имам чувството, че се побърках да гледам клипове на хотели  Simple Smile, да търся цени, да гледам снимки... Simple Smile

П. С. Каквоо ви е мнението за новия хотел в Дидим - Aquasis (там също възрастовата граница за децата е по-висока)? Какво е времето в началото на юни в Дидим?

Последна редакция: чт, 12 ное 2015, 23:11 от AIR

# 361
  • Мнения: 35


П. С. Каквоо ви е мнението за новия хотел в Дидим - Aquasis (там също възрастовата граница за децата е по-висока)? Какво е времето в началото на юни в Дидим?

..и аз съм се загледала в този хотел - много добро цена е за стаите "child friendly" ,  второто дете, до 14.99г. е безплатно, само се плаща пътя... Grinning

# 362
  • Мнения: 19
Мнения за IC в Белек добре изглежда в booking,попринцип се бях спряла на IC Green в Лара и сега се чудя кой да е от двата

# 363
  • Мнения: 7 605
Нещата, който не ми харесват: 1. отдалечеността от населено място 2. обикновената стая...Чуденията ми са: 1. дали времето ще е достатъчно топло, чче да не се излиза от водата, особено от малчугана...2. храната и анимацията...3. (отнася се само за мен) : няма ли да се побъркам от скука 7 дни, след като няма къде да се разходиш - визирам отдалеченноста от населено място...


Ние бяхме от 10ти юни в Сиде и водата беше чай, а в Алания е малко по-топло, така че не бих се притеснявала за това  Peace

От скука не бих се притеснявала също. Нито в Албена, нито в Св. Константин има хотели, които да приличат на големите турски хотели. Там един хотелски комплекс е голям колкото 1/3 от Св. Константин  Grinning В Св. Константин и аз бих умряла от скука, но в Турция стоя 15 дена в хотела без проблем, даже не ми се тръгва после  Laughing

# 364
  • Мнения: 136
Чуденията ми са: 1. дали времето ще е достатъчно топло, чче да не се излиза от водата, особено от малчугана...2. храната и анимацията...3. (отнася се само за мен) : няма ли да се побъркам от скука 7 дни, след като няма къде да се разходиш - визирам отдалеченноста от населено място...
Татяна вече ти е отговорила за времето, а аз, като прясно почивал във Вилидж-а, мога да бъда полезен по т.2 и т.3.
Храната - може би защото имам база за сравнения с други турски хотели, в които сме били, не ме впечатли особено. Което не означава, че сме гладували... При всички положения е едно ниво над това, което се предлага по българското черноморие. Не ми хареса, че баклава имаше само на турската вечер, а тортите (особено на обед) свършваха бързо и трябваше освен супата, да си вземеш и торта ако искаш да опиташ. Иначе имаха хубава скара (барбекю) в откритата част на ресторанта. В аквапарка има 5 снекбара, които работят от 12.00 до 17.00, и смея да твърдя, че храната там бе прилична (препоръчвам "чили аут" бара, който е в най-източния край на аквапарка). Освен тях имаше и колички за пържени картофи, рибени пръстчета, хамбургери и гюзлеми (те работеха от 11.00 до 17.00 часа). От алакарта не бях много доволен (ходихме на барбекюто).
Анимацията - в самия хотел Вилидж въобще няма такава. Аниматори има само в аквапарка - мнението ми за тях е, че бяха доста апатични. Не вярвам, обаче, това да е проблем за вашите деца, вниманието на които определено ще бъде насочено към съоръженията на самия аквапарк, а не към анимацията. Иначе, ако вие искате да се включите в анимацията, има водна гимнастика, водна топка, воден баскетбол, плажен волейбол, дартс. Вечерната анимация е в амфитеатъра на аквапарка - горе-долу добре беше.
За скуката - първият ден ще обикаляте само територията на аквапарка (това ви го гарантирам) - тъй че остават шест дни. Хотелът не е точно в нищото - близо до него има нещо като мол - намира се на около 500 метра на запад - излизате от главния вход и тръгвате насреща по една пътечка, която ще ви отведе точно там. Цените там са прилични. На север от хотела пък веднъж седмично (мисля, че беше в неделя) се прави и пазар, където може да се направи и още по-добра сделка. Иначе между аквапарка и хотела е спирката на долмушите, с които може да с разходите и до Алания. На пешеходно разстояние в западна посока (може би около километър и половина) има делфинариум.

# 365
  • Мнения: X


П. С. Каквоо ви е мнението за новия хотел в Дидим - Aquasis (там също възрастовата граница за децата е по-висока)? Какво е времето в началото на юни в Дидим?

..и аз съм се загледала в този хотел - много добро цена е за стаите "child friendly" ,  второто дете, до 14.99г. е безплатно, само се плаща пътя... Grinning

Стана ми интересно за този хотел. Къде могат да се разгледам оферти за него?

# 366
  • София
  • Мнения: 1 423
Чета в нета че през 2016 байряма ще бъде от 11 до 15.09., тая година са имали проблеми и по граница и по хотелите, не работят щото празник. Та какво мислите за тия 4 дни, проблем ли ще е ако съвпадне почивката с техния празник?

# 367
  • Мнения: 10


П. С. Каквоо ви е мнението за новия хотел в Дидим - Aquasis (там също възрастовата граница за децата е по-висока)? Какво е времето в началото на юни в Дидим?

..и аз съм се загледала в този хотел - много добро цена е за стаите "child friendly" ,  второто дете, до 14.99г. е безплатно, само се плаща пътя... Grinning

Стана ми интересно за този хотел. Къде могат да се разгледам оферти за него? Емералд имат оферти за него.

# 368
  • Мнения: 3 841
И директно в хотела може да се резервира, за собствен транспорт има разлика от 12-13 Е на ден.
http://www.aquasis.com.tr/

# 369
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Чета в нета че през 2016 байряма ще бъде от 11 до 15.09., тая година са имали проблеми и по граница и по хотелите, не работят щото празник. Та какво мислите за тия 4 дни, проблем ли ще е ако съвпадне почивката с техния празник?
При нас тази година по нищо не се разбра, че е байрям. В хотела си беше като всеки друг ден (а уж щеше да има голям празник, така ни каза посрещащия агент newsm78). Единствено камериерките бяха на работа до обед. Същия ден бяхме на разходка до Бодрум - всичко работеше.

# 370
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
xoxora Аз съм почивала в IC Green Palace,хотела е страхотен.Територията му е уникална.Обслужването,храната и анимацията са на доста високо ниво.Тази година са му правели пълна реновация.Мисля,че Грийн е доста по добър от този в Белек.

# 371
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
като ви чета тук и желанието ми за почивка нараства ли нараства .......  Hug

Нямам търпение за Август 2016 в Кемер   Sunglasses

# 372
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ехааа...IC Грийна ми е мечта още от момента, когато прочетох описанието ти...дано успея някога да се класирам там Heart Eyes

# 373
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Сузане Пожелавам ти го от сърце  Hug

# 374
  • Варна
  • Мнения: 10 585
ТА,с която аз пътувам не изказа сепурлативи за грийна,даже напротив.

Общи условия

Активация на акаунт