Домашни сушенки

  • 3 243
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 196
Здравейте!
Не съм сигурна, че темата е за тук и моля модератор да я премести, ако прецени.

Обожавам сушени плодове. Много бих искала да си приготвя сама сушенките (както им казваше баба ми).
Приготвя ли някой от вас в домашни условия сушенки?
Как ги правите? Използвате ли онези апарати за сушене?
Изобщо, моля, споделете опита си...

# 1
  • Мнения: X
Сега е малко късно- само ябълки и круши можеш да си изсушиш. Ако обичаш, може и червени чушки- страхотни стават! Аз суша с ето това нещо [urlhttps://www.technomarket.bg/products/09133113/zelmer-fd-1001][/url]. Доволна съм от нея, но гледам, че е поскъпнала- аз си я взех миналата година от някаква промоция за 70лв. Самото сушене е лесно- режеш на резенчета, подреждаш по скарите без да се допират резенчетата и включваш уреда. Добре е по средата на сушенето да размениш най-горната с най-долната скара, за да се изсуши всичко равномерно. После слагаш изсушените плодове в стъклени буркани и за 2-3 ги оставяш във фризера. Това се прави, за да измрат евентуални ларви, ако е имало. После съхраняваш в сухо помещение.

# 2
  • Мнения: 4 196
Аз скоро разбрах за тези уреди.
Едно време баба ми ги нижеше на конци и ги сушеше на слънце.
Сега няма как да стане така и за това започнах да се интересувам.
Ще набележа машинка и ще я дебна на промоция. Имам време до пролетта.
Най-много обичам сушени черешки, кайсии, сини сливи и смокини.
Предполагам, че машинките стават за изброените плодове...

# 3
  • Мнения: X
За всичко стават машините. Между другото, за да ускоря нещата, когато суша сливи, ги изкарвам полуготови от машината, нижа ги на конец и ги оставям да се изсушат окончателно на терасата. Ако ги нанижа сурови, са много тежки, а така е ОК. Този метод е много добър, ако човек иска да пести ток или ако има големи количества за сушене, които машината не може да побере наведнъж. И за сушени домати става идеално.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Едно време баба ми ги нижеше на конци и ги сушеше на слънце.
Сега няма как да стане така и за това започнах да се интересувам.
Защо да няма? Аз всяка година си суша така червени чушки за Бъдни вечер. Изсушават се идеално. Не съм се сетила да пробвам с плодове...
Аз се чудя, ако разстеля шипки на вестник и ги оставя на терасата (на завет е, умерено слънчева и не вали там) дали ще изсъхнат?  newsm78
А на слаба фурна с вентилатор не става ли?  newsm78
Или в мултикукъра, в решетката  за пара, но без вода?  newsm78
Ще взема да пробвам следобед, запалихте ме.  Mr. Green

Последна редакция: сб, 17 окт 2015, 11:25 от savina_33

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 26 185
И това лято не успях да си изсуша червени чушки....нанизах едни през август,но ми се развалиха,само 2-3 стават...може би сорта не съм го избрала,по-тънки сигурно трябва да са... Thinking
Иначе имам уред,който само зимата го ползвам,че много затопля помещението...суша банани.

# 6
  • Мнения: 187
Става и в обикнсовена фурна, но отнема доста време, на 70 до 100градуса и през около половин час отваряте вратата за да излиза влагата. Аз така съм сушила моркови, пащърнак/нарязани та кубчета/, чушки, гъби и домати на парчета. Плодове не съм пробвала. После обаче ги държах във фризера. Оставих едни чушки в буркан и мухлясаха. Може нещо да не съм уцелила колко да са сухи.

# 7
  • Мнения: 526
Аз пробвах това лято да суша сини сливи, праскови, боровинки. През деня на една решетка ги слагах на сгъваем простир или на един много слънчев прозорец. Получиха ми се, но ги бях сложила в един буркан, който не беше затворен и ги нападна този молец по храните.  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 4 196
Оф, на терасата има начин, ама не е удобно.
На едната тераса ММ пуши, на другата - готви, на третата - прането се суши.

Като стана дума за неприятелите се сетих, че едно време баба пропарваше сушенките по 2-3 пъти по време на сушенето. През определен интервал. Точно за да се унищожат яйцата на ларвите на мухите и молците.

Ех, уж проста работа, пък все по-сложно става...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А тези машинки за сушене спестяват ли цялата сложнотия? В смисъл аз си го представям - слагаш вътре плодовете и ги вадиш готови. Така ли е? И колко време горе-долу продължава сушенето в тях?  newsm78

# 10
  • Мнения: X
А тези машинки за сушене спестяват ли цялата сложнотия? В смисъл аз си го представям - слагаш вътре плодовете и ги вадиш готови. Така ли е? И колко време горе-долу продължава сушенето в тях?  newsm78
Да, слагаш и вадиш готови. Но времето е различно в зависимост от конкретния продукт- колко са дебели парчетата, какво е водното им съдържание. Между 12 и 48 часа варира.

# 11
  • Мнения: 4 196
И през това време машината работи непрекъснато или релето изключва периодично?
Отделя ли се много пара?

# 12
  • Мнения: X
Не, изобщо не се отделя пара. Машината (поне моята) има две степени на работа и поддържа, съответно, 40 или 70 градуса. Работи непрекъснато докато поддържа температурата. Съвсем тиха е.
Между другото, някъде в кулинарния имаше тема за машините за сушение. Там много момичета са споделили подробно опита си с тези машини. На мен ми бяха изключително полезни и в избора на машина, и с идеи какво и как да суша.

# 13

Общи условия

Активация на акаунт