ВТОРИ клас - 2 тема

  • 38 224
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Аз пък бих предложила просто да посещавате нашата тема във форума.
Скрит текст:
Цитираният календар не обхваща всички състезания.  Има и някои неточности в датите. Примерно за " Димо Малешков" в Пловдив. Аз лично ползвам този.

# 691
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Калоян снощи се оплака, че някои часове в училище са му скучни и му се струват по-дълги от другите  Confused "Скучните" се оказах музика, български и английски. Ако знае какво предстои занапред, съвсем ще се отчае  Sad Аз се надявах му доскучае по-късно...

Момичета, моля препоръчайте ми ортодонт, добър и по възможност не безумно скъп  Rolling Eyes

# 692
  • Мнения: 1 324
Моят хубавец категорично отказва да ходи на състезания  Rolling Eyes Снощи имахме разговор относно бъдещите му планове за развитие. Състезанията не го вълнуват, но иска да ходи в МГ след 4 клас. Още повече, че и неговият най-добър приятел от класа ще се пробва и той. Обясних, че не може да разчита на подготовката в училище за изпитите и трябва допълнителна работа. Врече се да решаваме задачи вкъщи. Тази година няма да го натискам за състезанията, но догодина ще имаме пак разговор по въпроса. Чудя се откога е добре да ходи и на частни уроци. Мен нещо не ме взема на сериозно като преподавател  Rolling Eyes Да не говорим как се разсейва вкъщи.

# 693
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 292
Аз пък бих предложила просто да посещавате нашата тема във форума.
Скрит текст:
Цитираният календар не обхваща всички състезания.  Има и някои неточности в датите. Примерно за " Димо Малешков" в Пловдив. Аз лично ползвам този.

и аз благодаря Simple Smile абонирах се за темата Simple Smile

не е точно за второкласниците, но ми се искаше да споделя.

Скрит текст:
поговорих вчера с една от учителките, тя все полива нещо когато изпрати децата, грижи се за цветенцата. та си говорихме като любителки цветарки, не като родител-учител.
от общината им дали 80 туи за да се облагороди училищния двор. двама родители ги засадили, тя ги поливала...
в понеделник ги заварили оскубани, натрупани на куп на асфалта в двора... не всичките, колкото са оставени...
 но се чудех, наистина ли никой не поглежда училищните дворове? денем, нощем, в почивни дни... не минава ли полиция, поне да обиколи.
и в учебно време охранителите били само до вратата на сградата. а навън? кой пази децата, докато са изведени в двора?

# 694
  • София-Младост
  • Мнения: 23 386
st. Dobri
В нашето училище по същият начин, няколко пъти имаше вандалски прояви, изписани вулгарни думи по стените, изрисувано...докато онзи ден видях, че най-после са сложили камера, която да обхваща двора.
Децата излизат с учител на двора обикновено, иначе има 2 чичковци охрана да ги наречем, но те гледат вечер някой да не си тръгне без родител...сутрин стои другият на вратата, просто за присъствие май. През деня нямам наблюдение обаче.

# 695
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 292
 Hug с учител са, да. но тя, милата, е 20 кила с раницата заедно  Blush та не знам каква защита ще е  Hug

бях обещала да снимам велоцераптора. няма го в новото жилище, няма го и в старото. не си спомня къде е Peace
но те имаха специален час за динозаври миналата година, та може и в стария клас да е останал  Hug

Simple Smile намерих един друг Simple Smile утре ще го пусна. интересен е  Joy

# 696
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Относно тестовите задачи - чете си ги, разбира си ги, решава си ги, но... много лесно му се струвало, затова си доизмисля допълнителни условия, които решава и накрая пише за верен отговорът от неговите си условия.  ooooh! Поболях се да обяснявам и да драскам в тетрадката, където му е домашното.  #Crazy В Петък преди часовете класната има свободен час за допълнителни обяснения, та мисля да го заведа и да се опитаме и двете да му обясним, че задачата е достатъчно решена, когато се изпълни условието, поставено в учебника (сборника, теста и т.н.) и няма нужда да си я доизмисля.  Rolling Eyes
Относно разказването по Околен свят - от около 2 седмици имаме по един малък абзац, който трябва да се разказва, а иначе по Четене от началото на годината си разказват текстовете.  Peace
В нашето училище има камери навсякъде и не е имало вандалски прояви до сега.  Peace

# 697
  • Мнения: X
Е как може да изскубят фиданките, ужасни вандали има!
Ние сме на вълна партита и концерти - на два рождени дни сме днес и утре, отделно репетиции с хора и младежката филхармония, че им предстои общ концерт скоро.

# 698
  • Мнения: 19 355
Моята не се е оплаквала да й е скучно, но на родителската класната каза, че най-вероятно някои неща са й досадни и се разсейва с другите деца. Чинът й бил невъзможно разхвърлян, както и можех да предположа. В началото на годината десет дена повтарях да си премести нещата по рисуване в шкафа, за да не правят допълнителен хаос в чина, защото имат много материали. Накрая ми каза, че ги е преместила. Вчера я питам пак и призна, че не е ooooh! И не само това, но твърдеше, че никога не била казвала, че ги е местила. Просто щях да припадна   Crossing Arms Заплаших я, че ако и днес не са преместени, ще дойда лично да й ги подредя в шкафа пред другите деца  Mr. Green


Текстовите задачи са средна работа. Повечето училищни ги чете и разбира.

В Дядо Коледа все още вярва. Питала ме е дали съществува. Обяснявах й, че всеки избира дали да вярва, че е символ и т.н. Тази година също е решила да го излови и ще стои цяла нощ да го чака.

Благодаря ви за идеите за подаръци! За момичета е по-лесно. Моята не е голям фен на лего, но някои момичета го харесват и играят. Повечето се захласват по разни пухени неща, пухени или интерактивни животинки, чантички, неща за апликации, правене на сапуни с разни аромати, брокати; оцветяване с цветен пясък; гипсови фигурки; грънчарско колело; украшения, парфюми.

За Коледа още няма никаква идея за подаръци. Миналата година големи глупости си беше поръчала и въпреки че ние решихме да й подарим друго, роднините й уважиха желанията. С някои от нещата почти не игра като Фърбито или някаква тъпа ваничка с топчета. Тази година й казах хубаво да си помисли. Това с гледането на каталози не е лоша идея.

Ще погледна след малко какво има като контролни вкъщи и ще кача нещо. Имаме 1-2 непопълнени още заради отсъствията миналата седмица, така че ще е удобно.


За фиданките нямам думи. Наскоро четох, че и в една детска градина бяха вандалирали новите катерушки. Охраната в повечето случаи е от възрастни хора и едва ли могат да се справят през нощта с разни групички.

Последна редакция: чт, 12 ное 2015, 19:32 от bubanka

# 699
  • Мнения: X
В Дядо Коледа твърдо вярва, даже иска да ходим до селището му във Финландия.
Пише с краката обаче. А най-странното, което чух на вчерашната родителска среща е, че пишел отлични преразкази. Никога не съм го карала да преразказва, дори не знаех, че се справя.
Днес му накупих малко игри от новия Хиполенд в Парадайз, така и така ходих за подаръци. Взех му Морска битка, Бесенка, както и Забавни игри 8 в 1, на много прилични цени - между 8 и 12 лв. Имаше доста други игри, които ми хванаха окото, но ще го заведа да си избере сам.

# 700
  • Мнения: 19 355
При нас само един преразказ съм видяла досега. Може да са правили, но да не е донесла тетрадката. Нямам представа дали ги карат да разказват устно и дали се справя.

Последна редакция: чт, 12 ное 2015, 19:33 от bubanka

# 701
  • София
  • Мнения: 17 595
Преразказват от детската градина още - устно. Когато го накарам да преразказва писмено... става ужасТ.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 635
Преразказ в писмен вид се опитваме да правим заедно от това лято.
Във вид на дневник, когато сме имали интересен ден или сме ходили някъде.
Обсъждаме заедно какво ще се напише и съчиняваме четири до шест изречения.
И после аз ги диктувам. Wink
И задължително накрая картинка, по собствено желание.

Иначе съм виждала един преразказ от училище. Четат им текста. Правят заедно план, който описва четирите изречения, които да напишат впоследствие.

Още не му е скучно. И добре, че не е.

# 703
  • Мнения: 1 878
И моят не е споделял да му е скучно в училище. Няколко пъти е твърдял , че е по-хубаво от ДГ. Вчера каза ,че любимите му предмети се подреждат
1. Английски език
2. Тенис
3. ДБТ
 При нас имаше проблеми със задачи от типа (12+54)-10= , защото веднага изписва отговора ,а не първо действието в скобите после разликата и накрая отговора. След доста упражнения пречупи овенския си инат ,че това е правилното....

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Мдааа... и Гушкан се понапъна да свикне да пише на три реда задачите със скобите. Нищо, че не е инат...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт