идеи за копривка?

  • 4 617
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А как я обработваш за салатата?

Аз правя супа без ориз и точно преди да я сваля от котлона чуквам едно яйце и го разбърквам - става на "парцали" и е много вкусно!

Ами след като я измия я слагам в торбичка и я мачкам, после нарязвам на ситно, може да се нареже и на робот с ножовете за кълцане. Целта е да стане на по-дребни парченца, за да нямаш усещането, че ядеш буквално трева, а и така отделя от аромата си и салатата става много вкусна.

# 16
  • София
  • Мнения: 974
И на салатка става много вкусна. Последните 3 дни само такава ядем - смесена със зелена салата и лук първия ден и с дресинг от доматен сок пак с лук втория и за днес още не съм решила.... Мисля, че и по този начин се запазват най-много ценните и качества.

 newsm10 И аз я обичам най-много на салата, но трябва да е прясна и да е само от връхчета, ако си имате в двора най-добре Peace
Иначе тази от плод-зеленчука я правя на манджичка, страхотни рецепти сте дали  bouquet
Опитайте и запечена с ориз, също става вкусно Hug

# 17
  • Мнения: 7 106
Аз правя кюфтенца от коприва, запечени във фурната.
Копривата се почиства, попарва и след това сварява в подсолена вода за 10-15 минутки. Отцежда се и се нарязва на ситно. Смесва се с 1 яйце, сирене (количеството е на вкус), 2-3 сварени и намачкани картофи (по оргиналната рецепта е с галета около 100 гр.), ситно нарязан пресен чесън, около 3-4 стръка и се посолява на вкус. Оформят се кюфтенца, които се овалват в разбит белтък и се редят в намаслена тавичка. Може да се поднесе със подлучено с чесън кисело мляко и копър.

Освен това съм си измислила и една супа от коприва + други зелении :
Копривата я сварявам и нарязвам на много ситно. В тенджера задушавам една връзка пресен лук, една връзка пресен чесън, един настърган морков и две-три шепи лапад или спанак (каквото имам). Доливам вода, слагам 2-3 с,л.ориз и оставям да се сварят зеленчуците. накрая добавям и сварената коприва. Понякога я зстройвам със кисело мляко и жълтък и ръся обилно копър.

# 18
  • Мнения: 2 142
Страхотни рецепти сте дали   bouquet Аз я правя на супа, каша, с ориз, а най много обичам салата.

Салатата я правя като зелена с зехтин и много лимон, както и пресен лук, може и орехи.

# 19
  • Мнения: 922
Най- я обичам така:
задушавам копривата с малко мазнина; добавям червен пипер - да "цвърне", както се  казва; след това сирене и яйца (като за миш-маш); и копривата е готова Wink Grinning
А ето и друго:
Задушавам копривата с малко мазнина; добавям пресен (зелен) чесън; добавям червен пипер - да "цвърне"; кисело мляко и сол - и копривата е готова  chef
Успех Grinning

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И на салатка става много вкусна. Последните 3 дни само такава ядем - смесена със зелена салата и лук първия ден и с дресинг от доматен сок пак с лук втория и за днес още не съм решила.... Мисля, че и по този начин се запазват най-много ценните и качества.

Моля те, напиши подробно за дресинга! Както и съотношението.

# 21
  • Мнения: 505
Моята баба прави страхотна коприва. Ще се опитам ка кажа кака-дано е така че не гледах много много,но е толкова вкусна че чак аз ядох ,а по принцим не обичам.Та:
Копривата се вари 30 мин във вода заедно с 2-3- моркова наситно и 2 глави лук. После се прецежда, намачква се хубаво с кълцалника  и се оставя да ври пак с мазнина . Прибавят се 4-5 яйца и сирене бурка се докато разбитите яйца се опекат. Става разкошно.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И на салатка става много вкусна. Последните 3 дни само такава ядем - смесена със зелена салата и лук първия ден и с дресинг от доматен сок пак с лук втория и за днес още не съм решила.... Мисля, че и по този начин се запазват най-много ценните и качества.

Моля те, напиши подробно за дресинга! Както и съотношението.


Ами, нищо особено - ако имаш готов доматен сок - слагаш него. Аз нямам и го правя от замразени домати, които съответно размразявам и подправям със сол, захар, черен пипер и от салатата допълнително се овкусява от лука или ако слагаш чесън например. И, изобщо, зелената салата, в това число и копривата, позволяват да се експериментира. Яла съм зелена салата и с кисело мляко и със дресинг от майонеза - пак е хубава.

# 23
  • Мнения: 3 537
Аз я правя на супа или манджа с пресен лук,ориз,малко морковче ,лимонов сок повечко,сирене и застройвам с яйца. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 421
  Аз я правя на каша(много я обичам), в супи слагам, панирана(голяма играчка) и най-хубаво копривени кюфтенца.

 По горе са описани начините. Вариациите са най-различни и според настроението ми.
 Копривените кюфтенца ги пържа и стават много хубава гарнитура, а и са "цветни" и придават добър вид на поднесеното в чинията.

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И на салатка става много вкусна. Последните 3 дни само такава ядем - смесена със зелена салата и лук първия ден и с дресинг от доматен сок пак с лук втория и за днес още не съм решила.... Мисля, че и по този начин се запазват най-много ценните и качества.

Моля те, напиши подробно за дресинга! Както и съотношението.


Ами, нищо особено - ако имаш готов доматен сок - слагаш него. Аз нямам и го правя от замразени домати, които съответно размразявам и подправям със сол, захар, черен пипер и от салатата допълнително се овкусява от лука или ако слагаш чесън например. И, изобщо, зелената салата, в това число и копривата, позволяват да се експериментира. Яла съм зелена салата и с кисело мляко и със дресинг от майонеза - пак е хубава.

Много ти благодаря! Облизахме си пръстите вчера!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт