Бебето ми яде по-малко, отколкото трябва

  • 41 933
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 599
Черните нишки са от смяната на АМ-то, да. Еспумизана сменихте ли го с Инфакол? Ако не, препоръчвам. Пробиотици птобвахте ли? Ти твоето хранене следиш ли си го? Много е странно, че до 25-тия ден всичко е ОК и изведнъж спира да се храни с апетит. Помисли дали нещо конкретно не е отключило проблема. Домашни любимци имате ли?
И според мен е добре да смените Лактаната с Мляко против рефлукс за дохранване, макар и да не съм педиатър.

Да няма евентуален рецидив на инфекция? Но това в кръвните резултати, щеше да си проличи, освен ако не е локализирана бактериална или паразитна инфекция. Гастроентеролога какво се изказа? Много е малко бебенцето, според мен колкото по-рано откриете проблема, по-добре...

Стискам палци!  Hug

# 46
  • Мнения: 122
Майка ми е имала същия проблем с мен - оказало се е, че имам бактерии в урината И анемия.

Направете едни пълни изследвания и стискам палци всичко скоро се оправи!

# 47
  • Мнения: 770
Водих я на гастроентеролог, назначи ни изследвания, чакаме резултатите. Смени ни млякото, сега пием Аптамил ХА и ни изписа друг пробиотик. Но съдържанието на памперса стана тъмно зелено, дали е нормално? Иначе е по-спокойна.

# 48
  • Мнения: 10 599
Жужка, няма проблем да е тъмно зелено, важна е консистенцията. До тук подкрепям решенията на гастроентеролога. Ще чакаме да споделиш резултатите. Аптамила как го прие? Хапва ли?
Помолете гастроентеролога да ви пусне изследвания за хеликобактер и паразити. Не се задоволявайте само с кръвните и урината. Отмятайте едно по едно какво не е, за ваша сигурност. За домашни любимци не каза имате ли...

Помня, моят син на 6 месеца като беше му бях дала парче ябълка да смуче. Малко след това като почна един безспирен рев, едно гърчене и подмятане и изтягаше цялото тяло назад. Тъкмо мислех, че сме за БП и той взе, че се изходи. Сменям му аз памперса и какво да видя! Една мини костилка от ябълка! А, аз уж обелих и почистих парчето. Но... Се шашнах как една костилка му птедизвика този рев и болка. Ревеше все едно го колят жив. Така че, ако реве и се изпъва от болка, значи има нещо в стомаха или корема, което дразни бебето.

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 00:54 от amy_nka

# 49
  • Мнения: 770
Пиша от телефона е често забравям всичко, което искам да напиша  Confused Нямаме домашен любимец, дадохме кученцето ни на едни приатели малко след като забременях,  незнам какво му стана,  но почна да пишка вкъщи Sad
Излязоха резултатите кръвните изглуждат добре. Хемоглобина ми се струва, че е по нисък 107  newsm78 но пък тя и не хапва много, може и от това да е. Има и в деференциалното броене малки отклонения на два показателя. Пуснахме микробиогия за Е-коли, Шигела и Салмонела не се изолират. Но пробата ни беше от предния ден, тъй като тази лаборатория работи до обяд, а ние си вършим работата следобед и вечер. Чудя се дали да не повторя изследването, мога ли да искам и други неща и за какво да проверят. Урина не ни казаха да пуснем, но е това мисля да направя. Докато дойде време да отидем при лекарката има доста време още.
Аз сега се чудя какво да я правя с този Аптамил ХА, за 5 дена си хапнахме 1кутия. Почна да хапва малко повече, но през деня си огладнява на максимум 2часа, през ноща си спи. Имам чувството, че не я засища, кантарчето и то се бетонира на един грамаж, ни нагоре, ни надолу. Почна и доста трудно да ака, прескочи един ден и вчера час и половина се напъва, не беше запича, нормална конститенция,  но много тъмно зелено и леко пенесто, даже дупето леко се зачерви, а досега не се е подсичала. Много се двуумя дали днес да купувам втора кутия от Аптамила или да пробвам на Лактана ХА, или Хип ХА?

# 50
  • Мнения: 10 599
Жужка, кръвните изследвания, така както си описала, изглеждат добре. Пуснете и една урина, за всеки случай. Другите три според мен няма нужда да ги повтаряте, тъй-като с престояването тези три бактерии би трябвало да колонизират, демек, щяха да бъдат изолирани, ако имаше. Аз бих искала изследвания за Хеликобактер Пилори и за паразити. Това според мен може по-лесно да се предаде от салмонелата. Щото шишетата си ги стерилизирате, ама ръцете на всички, които имат контакт с нея, няма как да ги провериш, пък все пак говорим за коремчето.
За Аптамил ХА... Аз си мислех, че е някакъв противорефлуксен вариант, но сега разбрах, че е хипоалергенен. Това означава, че становището на гастроентетолога е че става въпрос за алергична реакция. Според мен изкарайте още една кутия с него, да видим дали ще й се услади. Аз бих пробвала едно антирефлуксно мляко + инфакол (против колики), без антирефлуксния сироп. Но изкарайте още малко с хипоалергенното и след това плавно пробвай да смениш. Дори бих пробвала чист Аптамил 1 без екстри. Може да е просто въпрос на вкус. За изпражненията - уж е нормално да са с по-мека консистенция, поради имуностимулиращата формула - пише в указанията на Аптамил ХА.

# 51
  • Мнения: 11
Здравей jujka, прочетох това, което споделяш с голям интерес, защото и ние сме в почти същото състояние.
Интересува ме как вървят сега при вас нещата?
Аз обиколих един куп доктори и за сега резултат няма. Бебка вече нищо не изяжда по собствено желание.
Проблемите ни почнаха на около 2 седмици - тогава получихме разстройство и ни изписаха безлактозно мляко.
Разстройството се оправи, но ни почнаха коликите и почти не искаше да суче. Реших, че се отбива, защото я дохранвам, но после взе да реве и от АМ. Сменихме го по препоръка на педиатъра с Лактана. Уви и нея не искаше.
Първоначално джипито ми каза, че ще е злояда като кака си или не яде от коликите. Нещата се влошиха в началото на Юни, когато започнахме да кашля ме и на няма и 2 месеца влязохме в болница.
Последно миналата седмица ходихме на гастроентеролог и каза, че се съмнява за АБКМ. Изписани Аптамил АДЦ, но от него днес 3 пъти повръща. Тя до днес почти не е повръщала.
Една от докторите в отделението където лежахме беше препоръчала да и давам Гастротус, защото можело да има рефлукс и без да повръща, но аз така и не го купих, защото реших първо да отидем на гастроентеролог.
Май стана доста дълго това обяснение.

# 52
  • Мнения: 770
Здравей!  Hug
Към този момент сме по стабилни, хапва около 650-700. И ние бяхме при гастроентеролог и при нас се усъмниха за алергия (по точно непоносимост) Сега пием Аптамил ХА, смених шишетата на Авент с МАМ и съм много доволна. От няколко дни отново има колики и рефлукса пак се "обажда", храненето ни  е малко по-трудно. Ако е алергия е нужно време организма да се изчисти, обикновенно между 2 и 4 седмици, ако до тогава няма подобрение се търси друга причина. Ние пихме Гастротус и имаше ефект от него, но след като почнахме ХА млякото се подобри и вече го спряхме.

# 53
  • Мнения: 11
Здравей, искам да те питам как сте към момента с храненето. Между другото благодаря ти за отговора предния път. За шишетата на Мам и ние само с тях се храним, но ефекта не много голям. Последно сме с диагноза АБКМ и големи проблеми с храненето. Разстройството със слуз почти го оправихме, но болките в корема още ни мъчат. Вече сме на почти 7 месеца, а изпиваме максимум по 90-100 мл АМ (Неокейт). Надявам се, че при вас нещата са продължили да се развиват добре. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 770
Здравей Simple Smile как сте сега? Ние сме все така злояди и си стои една дребничка. Още не е израстнала проблемите си и вече се притеснявам, защото сме почти на 1г, а е 6600г и 68см

# 55
  • Мнения: 10 599
Здравей Simple Smile как сте сега? Ние сме все така злояди и си стои една дребничка. Още не е израстнала проблемите си и вече се притеснявам, защото сме почти на 1г, а е 6600г и 68см
И аз бих се притеснила - много е дребничка.  Confused Със захранването как процедирате?

# 56
  • Мнения: 11
Здравей jujka, ние май сме съвсем малко по-добре от вас на ръст и килограми. Бебка е почти на 11 месеца и тежи 7,300кг (70 см). С храненето е голяма борба. Ядем по 4 пъти на ден от 150 до 180 гр на ядене. Мляко от шише спряхме да пием още на 7 месеца и половина. Всичко ядем с лъжица. Давам ѝ АМ, но го сгъстявам с безмлечна оризова каша или сухар, за да го яде с лъжичка. Все още сме на специални млека - от Неокейт минахме на Хумана Sl (соево АМ). Ядем също и домашни месно-зеленчукови пюрета.От другата седмица мисля да пробваме и храна от детската кухня. При нас проблемите с храненето дойдоха най-вече от болките в коремчето свързани с АБКМ или поне така твърди гастроентерологът, при когото я водих. Като чета сме почти на една и съща възраст с вас и за сравнение ние сме родени на 11 Април 2016г - 3,070 кг / 49 см. Вие получихте ли ясна диагноза за проблемите си и информация кога би трябвало например да ги израстете? Питам, защото аз лично не съм убедена какво точно ни има и кога ще се свършат тези проблеми. Пожелавам ви успех с храненето и килограмите Simple Smile

# 57
  • Мнения: 770
Ние сме родени на 22.03 2550 48см, 3дни преди термин, но знаехме че ще е мъничка, имах проблем с пъпната връв и не се хранеше добре още от корема ми.
И ние сме ходили при трима гастроентеролози и при нас е такава диагнозата АБМК. Веднъж пазихме диета 5месеца, пробвах обикновенно АМ и реагира. Върнахме се на Аптамил АДЦ за 6месеца (до 1г3м ще пазим безмлечна диета). На 8месеца правихме кръвни и кожни тестове за алергии и всички бяха отрицателни, но и гастрото и алерголога препоръчаха диета. И ние не сме фенове на млякото, сега пие по два пъти по около 100-180. Но е имало периоди, в които го отказваше категорично, но аз не се предадох и настоявах. Ние имаме 5 хранения сутрин и вечер АМ,сутрешна закуска каша с АМ, на обяд месно - зеленчуково пюре, следобед пак каша с АМ. Бяхме минали на домашна храна, но коремчето и пак се разбърка и затова се върнахме на каши и пюрета. Сега като навърши годинка мисля да пробвам детска кухня за АБМК. За яденето е на периоди има седмици, които нищо не иска и яде много малко, има периоди в които приема прилични количества храна 200-250г (срещу 40-50-60мин мъки). Притеснява ме, че отказва течности и затова не смея да махна изцяло АМ, малко много поне е нещо течно. Тук ни следи една педиатърка и тя каза, че след 1г ще направим консултация с детски ендокринолог и ще изследваме хормони, освен кръв и урина ще направим пак и ехография на коремни органи. Много успокояващо ми подействаха думите на тази лекарка "Може просто детето да си е такова и нищо да му няма, НО ако му има нещо е добре да го хванем навреме, за да не я изтървем"
И аз мисля, че имаме проблем и той е точно в това, че нямаме диагноза....Това е първата стъпка към решението на проблема, а ние я нямаме и няма как да продължим по нататък и не знаем какво да "лекуваме". Само се моля нищо да и няма и да ми е жива и здрава палечка Simple Smile

# 58
  • Мнения: 10 599
Жужка, не ви е лесно, съчувствам ти.  Hug Дано да отмине този период по-бързо. Колко зъбки има дъщеря ти? Thinking

# 59
  • Мнения: 770
Вчера проби 5тото зъбче, чакаме 6то. Първото проби на 7м, други 3 ги нареди през 10ти месец. Много бавно растат, долу едва сега излязоха целите, отгоре са още само 2-3 мм . Педи казва, че на това не ядене пак е добре, че зъбки имаме и че косата и ноктите и растат 😀

Общи условия

Активация на акаунт