Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 368 383
  • 2 930
  •   1
Отговори
# 1 710
  • Мнения: 1 289
С рецепта от аптеката ли се взимат хапчетата или директно от доктора ?

С рецепта от аптеката - поне при мен.

# 1 711
  • Мнения: 539
С рецепта от аптеката ли се взимат хапчетата или директно от доктора ?

С рецепта от аптеката - поне при мен.

На мен лекар в болница ми ги даде. Явно практиката е различна.

# 1 712
  • Мнения: 1 289
Може. Понеже съм/бях в б-ца Щерев, лекарката ми изписа рецептата, но каза да ги взема от тяхната аптека, защото ги нямало другаде и се поръчвали от чужбина.

# 1 713
  • Nederland
  • Мнения: 131
Момичета , довечера пия едно хапче Mifegyne и 36 часа след това вагинални таблетки 4 броя Cytotec .Страх ме е , че няма да преценя кога кървенето няма да е нормално .
Бебето ми е спряло да се развива в 8+4 , аз съм вече 10+3 седмица 😣
Имам дете на 6 години и не искам да ме вижда в страшни мъки и болки 😞

# 1 714
  • Мнения: 62
С рецепта от аптеката ли се взимат хапчетата или директно от доктора ?

Сигурно може и с рецепта, но По-добре в присъствието на лекар и да се обсъдят ефектите и кога се пие следващото хапче за предизвикване на контракции.

Мишелинка, можеш да пиеш болкоуспокояващи но все пак ще има болка и доста кървене Sad Различно е при всяка жена, де, може да не са грандиозни съсиреци и мега силната болка, но…при мен беше последното. Има и тичане до тоалетната, защото на моменти превръзката не може да попие всичко.
Стискам палци да мине всичко бързо и да забравиш за този ужасен момент!

StelaDobreva, надявам се бързо да отмине това при теб Sad Кажи какво е станало на следващия преглед! Всичко ще е наред!

Freya5, до колкото знам при всяка жена е различно и ако при теб минава леко, значи си късметлийка! Дано да се е изчистило всичко и нещата да са наред!

Последна редакция: ср, 17 ное 2021, 16:31 от Svetla Tzoncheva 692425

# 1 715
  • Мнения: 147
Момичета , довечера пия едно хапче Mifegyne и 36 часа след това вагинални таблетки 4 броя Cytotec .Страх ме е , че няма да преценя кога кървенето няма да е нормално .
Бебето ми е спряло да се развива в 8+4 , аз съм вече 10+3 седмица 😣
Имам дете на 6 години и не искам да ме вижда в страшни мъки и болки 😞

Препоръчвам профенид свещички - обезболяват много добре! Вторият път се обезболявах с тях и всичко протече много по-добре и с много по-леки болки, в сравнение с първия път.

# 1 716
  • Мнения: 5
С рецепта от аптеката ли се взимат хапчетата или директно от доктора ?

Сигурно може и с рецепта, но По-добре в присъствието на лекар и да се обсъдят ефектите и кога се пие следващото хапче за предизвикване на контракции.

Мишелинка, можеш да пиеш болкоуспокояващи но все пак ще има болка и доста кървене Sad Различно е при всяка жена, де, може да не са грандиозни съсиреци и мега силната болка, но…при мен беше последното. Има и тичане до тоалетната, защото на моменти превръзката не може да попие всичко.
Стискам палци да мине всичко бързо и да забравиш за този ужасен момент!

StelaDobreva, надявам се бързо да отмине това при теб Sad Кажи какво е станало на следващия преглед! Всичко ще е наред!

Freya5, до колкото знам при всяка жена е различно и ако при теб минава леко, значи си късметлийка! Дано да се е изчистило всичко и нещата да са наред!

Здравей. Онзи ден бях на преглед, плодният сак го няма, въпреки, че постоянно надничах в тоалетната и нямаше нищо, което да наподобява това. 😅Докторът ми каза, че са останали малко съсиреци за изчистване и ми изписа две хапчета Цитотек - да ги изсмуча. Няма нищо по-различно в състоянието ми. Течението си остана кафеникаво, без големи съсиреци, или каквото там трябва да се чисти. Вие имали ли сте болки или спазми след Цитотек?

# 1 717
  • Мнения: 34
Здравейте момичета. Преди ви бях споделила за моя цикъл след аборт. Четвъртият ми цикъл след аборта беше малко притеснителен тъй като ми беше вървяло 3 дни и след 12 дни пак ми дойде 3-4 дни. Днес е е 16-ти я ден от както ми беше дошло втория цикъл и от няколки дни имам болки ниско долу. Понякога болките са леки, понякога по-силни. Имам и бяло течение, и когато се стискам малко и после се изпикая почва да ме боли. Бях си мислила, че е овулация но всъщност ако беше овулация нямаше да ме боли със дни и да продължава да боли. Четох в интернет, че може да е инфекция, киста и доста страшни неща.  Някой изпитвал ли е такива проблеми? Моля ви за съвети. Благодаря!

# 1 718
  • Мнения: 38
Здравейте момичета. Преди ви бях споделила за моя цикъл след аборт. Четвъртият ми цикъл след аборта беше малко притеснителен тъй като ми беше вървяло 3 дни и след 12 дни пак ми дойде 3-4 дни. Днес е е 16-ти я ден от както ми беше дошло втория цикъл и от няколки дни имам болки ниско долу. Понякога болките са леки, понякога по-силни. Имам и бяло течение, и когато се стискам малко и после се изпикая почва да ме боли. Бях си мислила, че е овулация но всъщност ако беше овулация нямаше да ме боли със дни и да продължава да боли. Четох в интернет, че може да е инфекция, киста и доста страшни неща.  Някой изпитвал ли е такива проблеми? Моля ви за съвети. Благодаря!
Най-добре да си те види гинеколог на ултразвук, да ти пусне микробиология и каквото той прецени още. Относно болката при пишкане, може да си пуснеш урина, за да се изключи някаква такава инфекция, защото при такава боли ниско долу.

# 1 719
  • Мнения: 13
Здравейте, предстои ми медикаментозен аборт в 6 г.с., изпих вчера първото хапче и утре трябва да изпия другите две. След първото само ми се гади, но много се притеснявам за следващите, които предизвикват кървенето...направо си ме е страх. Някой може ли да сподели дали кръво загубата е голяма, защото това най-много ме притеснява. С ниско кръвно съм и ме е страх да не изгубя съзнание след загубата на толкова кръв. Ще съм благодарна за съвети и малко успокоение. Frowning1

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 10:44 от Eleonorah

# 1 720
  • София
  • Мнения: 6 010
Кръвозагубата е като при по-обилен цикъл.

# 1 721
  • Мнения: 13
Също да добавя, че прокървях преди половин час още след първото хапче

# 1 722
  • Мнения: 5
Здравейте, предстои ми медикаментозен аборт в 6 г.с., изпих вчера първото хапче и утре трябва да изпия другите две. След първото само ми се гади, но много се притеснявам за следващите, които предизвикват кървенето...направо си ме е страх. Някой може ли да сподели дали кръво загубата е голяма, защото това най-много ме притеснява. С ниско кръвно съм и ме е страх да не изгубя съзнание след загубата на толкова кръв. Ще съм благодарна за съвети и малко успокоение. Frowning1

Аз също бях в 6 г.с. Нямах голяма кръвозагуба, нито много болки. Даже смея да кажа, че цикълът ми е по-болезнен. Разбира се, при всеки е различно, очаквах много кръв и съсиреци, но нямах нищо фрапиращо, може би, защото съм била в ранна бременност. Дай си почивка и кураж!

# 1 723
  • Мнения: 2 838
Аз също съм с ниско кръвно. Болките бяха като при болезнен цикъл, а кръвта като при обилен такъв. Аз получих и диарията от хапчетат, така че си постоях в тоалетната и повечето си изтече направо там. Не съм припадала, не съм се чувствала мега зле.
Не се настройвай отрицателно и не се плаши излишно. И това ще мине. Успех!

# 1 724
  • Nederland
  • Мнения: 131
Няма страшно ! Аз бях в 11 седмица и очаквах едва ли не същото , но кървях 3-4 дни , днес ми е 8 ден след аборта и от 3 дни нищо не тече . Бях на преглед и всичко изглежда наред , с много малко задържана кръв , която трябва да се изчисти с първия цикъл . Вземи си нещо за болка , усеща се точно като болезнена менструация , на всеки 20 мин сядах на вц да изтича , че лревръзката не го поемаше. Моето сакче ( така го нсричат ) за мен си е бебе , падна на следващата сутрин и си беше около 4-5 см , с две контракции го изкарах .

Общи условия

Активация на акаунт