Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 368 371
  • 2 930
  •   1
Отговори
# 2 895
  • Мнения: 9 093
Здравейте. Има ли дами направили медикаментозен аборт в по-напреднала бременност, поради аномалии и тн
Мисля, че гинекологът Ви няма да Ви даде опция за медикаментозен аборт, в случая е важно "материалът" да се прати за днк анализ...За Ваше добро и в името на успешна бъдеща бременност.
Стискам палци!

# 2 896
  • Мнения: 249
МА е допустим само до към 9 седмица, няма шанс след това. И пак зависи плода колко е голям, дали е спрял развитие и подобни.
Здравейте. Има ли дами направили медикаментозен аборт в по-напреднала бременност, поради аномалии и тн
Ако има индикации, че се налага в късна седмица, нещата също протичат с медикаменти като по-щадящ вариант, но в болница и по определен протокол. В тези случаи се води *терапевтичен*.

# 2 897
  • Мнения: 305
Това в България ли? Аз знам, че след 12 седмица без значение дали ще дадат медикаменти трябва кюртаж, а в много напреднала бременност си е живо раждане.
МА е допустим само до към 9 седмица, няма шанс след това. И пак зависи плода колко е голям, дали е спрял развитие и подобни.
Здравейте. Има ли дами направили медикаментозен аборт в по-напреднала бременност, поради аномалии и тн
Ако има индикации, че се налага в късна седмица, нещата също протичат с медикаменти като по-щадящ вариант, но в болница и по определен протокол. В тези случаи се води *терапевтичен*.

# 2 898
  • Мнения: 249
Това в България ли? Аз знам, че след 12 седмица без значение дали ще дадат медикаменти трябва кюртаж, а в много напреднала бременност си е живо раждане.
МА е допустим само до към 9 седмица, няма шанс след това. И пак зависи плода колко е голям, дали е спрял развитие и подобни.
Здравейте. Има ли дами направили медикаментозен аборт в по-напреднала бременност, поради аномалии и тн
Ако има индикации, че се налага в късна седмица, нещата също протичат с медикаменти като по-щадящ вариант, но в болница и по определен протокол. В тези случаи се води *терапевтичен*.
Кюртажът в късна седмица е задължителен, за да е сигурно, че всичко е премахнато. Иначе да, раждане си е. Има вариант да не участва жената и нещата да станат процедурно заради цялата психоемоционална ситуация, обаче шокът за тялото после е по-голям. Медикаментите се дават, за да изимитират естествен процес.

# 2 899
  • Мнения: 1
Здравейте дами интересува ме тъй като предполагам че доста от вас са минали през медикаментозен аборт как стоят нещата тъй като на мен ми дадоха Мифегин 1 таблетка  и Цитотек 4 таблетки които трябва да ги приема вагинално според вас дали е ефикасен метода тъй като съм в 5-та седмица

# 2 900
  • Мнения: 305
Все пак ви е предписано от лекар, желателно е да спасите препоръките му.
Всеки лекар си има негов метод на прилагане, това са медикаментите, така че трябва да стане.
Здравейте дами интересува ме тъй като предполагам че доста от вас са минали през медикаментозен аборт как стоят нещата тъй като на мен ми дадоха Мифегин 1 таблетка  и Цитотек 4 таблетки които трябва да ги приема вагинално според вас дали е ефикасен метода тъй като съм в 5-та седмица

# 2 901
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 107
След това задължително на преглед да се види чисто ли е.

# 2 902
  • Мнения: 11
Момичета, колко време след МА ви се нормализира цикъла

# 2 903
  • София
  • Мнения: 4 713
Възможно ли е качване на килограми след приема на хапчетата?

# 2 904
  • Мнения: 14
Все пак ви е предписано от лекар, желателно е да спасите препоръките му.
Всеки лекар си има негов метод на прилагане, това са медикаментите, така че трябва да стане.
Здравейте дами интересува ме тъй като предполагам че доста от вас са минали през медикаментозен аборт как стоят нещата тъй като на мен ми дадоха Мифегин 1 таблетка  и Цитотек 4 таблетки които трябва да ги приема вагинално според вас дали е ефикасен метода тъй като съм в 5-та седмица


Аз бях наскоро със МА но при мен няма цитотек имаше една  миф. И една топогин
Незнам  защо на дамите тук изписват цитотек

# 2 905
  • Мнения: 305
Топогин и цитотек са сходни, както казах всеки лекар си има негов метод.
Все пак ви е предписано от лекар, желателно е да спасите препоръките му.
Всеки лекар си има негов метод на прилагане, това са медикаментите, така че трябва да стане.
Здравейте дами интересува ме тъй като предполагам че доста от вас са минали през медикаментозен аборт как стоят нещата тъй като на мен ми дадоха Мифегин 1 таблетка  и Цитотек 4 таблетки които трябва да ги приема вагинално според вас дали е ефикасен метода тъй като съм в 5-та седмица


Аз бях наскоро със МА но при мен няма цитотек имаше една  миф. И една топогин
Незнам  защо на дамите тук изписват цитотек

# 2 906
  • София
  • Мнения: 4 713
Дбър вечер.
Идвам с новини ..... Не съм се изчистила и утре съм на кюртаж

# 2 907
  • Мнения: 2
Здравейте. В чужбина съм, забременях и започна кървене още в самото начало, насрочиха ми скан, потвърдиха бременността, че е точно на място. Казаха ми, че имам двурога матка ( това го знаех и преди това) и че можеби за това кървя, но още е рано след две седмици пак да отида. И така ходих 4 5 пъти на скан през две седмици. На два пъти все ми казваха, че съм е към 5 седмица друг път, че има малко нарастване, но така и не хвана сърдечна дейност. А аз отивах по изчисления 9 г.с. Миналата седмица имах доста силно кървене със съсирек, но не ме взеха за преглед, тъй като има насрочен скан за вчера 12/4/24 отидох и ми казаха, че имам само сак не виждат ембрион. До колкото разбрах съм почнала спонтанен аборт. Но ми предложиха или да зачакам да видя дали ще се изхвърли от естествено или медикаментозно или хирургично. Взех решение с медикаменти вчера в болницата към 11 ми дадоха да изпия две хапчета бяха различни според мен и ми дадоха 4 Misoprostol 200 micrograms да си си сложа вагинално в неделя ( утре). Но преди час и половина получих доста кървене и съсиреце болки като менструални ( по принцип съм с тежък цикъл). Чудя се нормално ли е без да съм си слагала другите хапчета и утре да си ги сложа ли вагинално. И доста ме е страх от тях. Извинявам се за дългият пост. Късмет на всички.

# 2 908
  • Мнения: 14
Здравейте. В чужбина съм, забременях и започна кървене още в самото начало, насрочиха ми скан, потвърдиха бременността, че е точно на място. Казаха ми, че имам двурога матка ( това го знаех и преди това) и че можеби за това кървя, но още е рано след две седмици пак да отида. И така ходих 4 5 пъти на скан през две седмици. На два пъти все ми казваха, че съм е към 5 седмица друг път, че има малко нарастване, но така и не хвана сърдечна дейност. А аз отивах по изчисления 9 г.с. Миналата седмица имах доста силно кървене със съсирек, но не ме взеха за преглед, тъй като има насрочен скан за вчера 12/4/24 отидох и ми казаха, че имам само сак не виждат ембрион. До колкото разбрах съм почнала спонтанен аборт. Но ми предложиха или да зачакам да видя дали ще се изхвърли от естествено или медикаментозно или хирургично. Взех решение с медикаменти вчера в болницата към 11 ми дадоха да изпия две хапчета бяха различни според мен и ми дадоха 4 Misoprostol 200 micrograms да си си сложа вагинално в неделя ( утре). Но преди час и половина получих доста кървене и съсиреце болки като менструални ( по принцип съм с тежък цикъл). Чудя се нормално ли е без да съм си слагала другите хапчета и утре да си ги сложа ли вагинално. И доста ме е страх от тях. Извинявам се за дългият пост. Късмет на всички.

Добро утро не се безпокой  няма страшно както са ти предписали по схема да ги пиеш така направи казвам от опит преди месец  направих МА и не е страшно нормално е

# 2 909
  • Мнения: 42
Здравейте, търся съвет.  След ЗЕТ на 5 дневно ембрионче съм, спря да се развива в 7гс, по преценка на АГ направих медикаментозен аборт, изпих първото хапче на 02.04, след 36ч и второто, започнаха силни болки, изхвърлих сакчето, след това започна обилно кръвотечение и съсиреци. Така 4 дни, след което намаляха болките и количеството кръв, понякога се усилват. Бях на преглед на 10.04, АГ каза че матката е чиста, но по канала, явно шийката има още кръв и малки съсиречета, които трябва да изхвърля. Днес пак бях на преглед, пак същото ми каза, но по-малко. Аз продължавам да имам кървене, тоест се чистя, попитах я дали може да стане инфекция, тя каза не, щом още тече, а и то вече не било в матката. Но ме вика в четвъртък пак да види и ако още имам, предложи с вакуум. Аз не съм изобщо ЗА, всеки организъм е различен и отнема време. Как да си помогна и да предизвикам контракции, които биха помогнали процеса? И като цяло добре ли е да изчакам повече време?

Общи условия

Активация на акаунт